Rustykalne fasady małych domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalne fasady małych domów

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Wiejskie domy od reitsema & partners architecten bna Wiejski
Loading admin actions …

Styl rustykalny nigdy nie wychodzi z mody! Dzisiaj nawet Ci, którzy budują dom lub przebudowują jego część, starają się dodać jakiś rustykalny akcent do elewacji, aby dom prezentował się uroczo i pięknie. W tym artykule prezentujemy dziesięć modeli domów z pięknymi rustykalnymi fasadami. Powinny spodobać się szczególnie tym, którzy cenią prostotę i urok stylu rustykalnego.

1. Rustykalny z kolorem

Klasyczne domy od YUSO Klasyczny

Rezydencja łączy w sobie nowoczesną formę, prosty i płaski dach, ze stylem rustykalnym poprzez zastosowane materiały. Cegły zostały wypalone z lokalnej gliny, a drewno, które widzimy, zostało pozyskane z rozbiórki drzwi wejściowych.

2. Delikatna prostota

Caseiros House Wiejskie domy od SAMF Arquitectos Wiejski
SAMF Arquitectos

Caseiros House

SAMF Arquitectos

Charakterystyczna dla stylu rustykalnego jest prostota. Jednak warto zadbać o akcenty, które urozmaicą całość. Może to być kontrast pomiędzy bielą ścian a intensywną czerwienią dachówek, a może również energiczny kolor okiennic.

3. Drewno!

Drewno, jak i kamień, są ulubionymi materiałami wykorzystywanymi w aranżacjach tego typu. W tym przypadku również mamy cały taras wykonany z drewna – dodaje uroku całej posiadłości!

4. Cegła i materiały naturalne

Innym materiałem, który łączy się doskonale z naturalnymi materiałami i stylem rustykalnym jest cegła ceramiczna. W tym projekcie, ściana głównej fasady została w całości pokryta cegłą, która doskonale wizualnie łączy się z drewnianym wykończeniem.

5. Drewniana konstrukcja

Ten dom ma widoczną drewnianą konstrukcję, która łączy ściany pomalowane na żółto ze ścianami z cegły. Dwuspadowy dach został pokryty płytkami ceramicznymi w stylu kolonialnym, a drewniany taras jest tylko uzupełnieniem aranżacji.

6. Natrualny kamień

Wickham House Nowoczesne domy od C7 architects Nowoczesny
C7 architects

Wickham House

C7 architects

Kamienne ściany mają nieodparty urok! Warto je połączyć z np. cegłą i widoczną strukturą z drewna – nie można zaprzeczyć, że taki dom przyciąga uwagę i zachwyca naturalnym wyglądem.

7. Drewno po raz kolejny!

Drewniany dom ze spadzistym dachem, otoczony tarasem – relaks w takim domu to marzenie wielu z nas. Nawet jeśli nie znajduje się na wsi, to duży ganek, otoczony pięknym ogrodem jest w stanie odtworzyć spokojną atmosferę i rustykalny urok wsi.

8. Nowoczesny domek na wsi

Kiedy nowoczesność spotyka się ze stylem rustykalnym, efekt może zapierać dech w piersiach!

Więcej o tym bajkowym przykładzie domu możecie przeczytać w artykule: Rustykalny dom-marzenie!

9. Domek w górach

Tradycyjne domy z bali przypominają nam architekturę w okolicach Podhala. Są niskie, masywne, ale przy tym niezwykle urocze!

10. Połączony z ogródkiem

Naturalne materiały, niski dom o przestronnym wnętrzu, duży ogród i piękny widok! Chyba niczego więcej nam nie brakuje!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu