Rustykalne fasady małych domów

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Rustykalne fasady małych domów

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Domy zaprojektowane przez reitsema & partners architecten bna, Wiejski
Loading admin actions …

Styl rustykalny nigdy nie wychodzi z mody! Dzisiaj nawet Ci, którzy budują dom lub przebudowują jego część, starają się dodać jakiś rustykalny akcent do elewacji, aby dom prezentował się uroczo i pięknie. W tym artykule prezentujemy dziesięć modeli domów z pięknymi rustykalnymi fasadami. Powinny spodobać się szczególnie tym, którzy cenią prostotę i urok stylu rustykalnego.

1. Rustykalny z kolorem

Projekty,  Domy zaprojektowane przez YUSO, Klasyczny

Rezydencja łączy w sobie nowoczesną formę, prosty i płaski dach, ze stylem rustykalnym poprzez zastosowane materiały. Cegły zostały wypalone z lokalnej gliny, a drewno, które widzimy, zostało pozyskane z rozbiórki drzwi wejściowych.

2. Delikatna prostota

Projekty,  Domy zaprojektowane przez SAMF Arquitectos, Wiejski
SAMF Arquitectos

Caseiros House

SAMF Arquitectos

Charakterystyczna dla stylu rustykalnego jest prostota. Jednak warto zadbać o akcenty, które urozmaicą całość. Może to być kontrast pomiędzy bielą ścian a intensywną czerwienią dachówek, a może również energiczny kolor okiennic.

3. Drewno!

Drewno, jak i kamień, są ulubionymi materiałami wykorzystywanymi w aranżacjach tego typu. W tym przypadku również mamy cały taras wykonany z drewna – dodaje uroku całej posiadłości!

4. Cegła i materiały naturalne

Innym materiałem, który łączy się doskonale z naturalnymi materiałami i stylem rustykalnym jest cegła ceramiczna. W tym projekcie, ściana głównej fasady została w całości pokryta cegłą, która doskonale wizualnie łączy się z drewnianym wykończeniem.

5. Drewniana konstrukcja

Ten dom ma widoczną drewnianą konstrukcję, która łączy ściany pomalowane na żółto ze ścianami z cegły. Dwuspadowy dach został pokryty płytkami ceramicznymi w stylu kolonialnym, a drewniany taras jest tylko uzupełnieniem aranżacji.

6. Natrualny kamień

Projekty,  Domy zaprojektowane przez C7 architects, Nowoczesny
C7 architects

Wickham House

C7 architects

Kamienne ściany mają nieodparty urok! Warto je połączyć z np. cegłą i widoczną strukturą z drewna – nie można zaprzeczyć, że taki dom przyciąga uwagę i zachwyca naturalnym wyglądem.

7. Drewno po raz kolejny!

Drewniany dom ze spadzistym dachem, otoczony tarasem – relaks w takim domu to marzenie wielu z nas. Nawet jeśli nie znajduje się na wsi, to duży ganek, otoczony pięknym ogrodem jest w stanie odtworzyć spokojną atmosferę i rustykalny urok wsi.

8. Nowoczesny domek na wsi

Kiedy nowoczesność spotyka się ze stylem rustykalnym, efekt może zapierać dech w piersiach!

Więcej o tym bajkowym przykładzie domu możecie przeczytać w artykule: Rustykalny dom-marzenie!

9. Domek w górach

Tradycyjne domy z bali przypominają nam architekturę w okolicach Podhala. Są niskie, masywne, ale przy tym niezwykle urocze!

10. Połączony z ogródkiem

Naturalne materiały, niski dom o przestronnym wnętrzu, duży ogród i piękny widok! Chyba niczego więcej nam nie brakuje!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu