Innowacyjny parterowiec! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Innowacyjny parterowiec!

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna jadalnia od Schenker Salvi Weber Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom parterowy z płaskim dachem to niemalże modelowy przykład nowoczesnej architektury. Jego kompaktowa forma, geometryczny kształt i klarowne linie sprawiają, że cechuje go ponadczasowy styl i funkcjonalność. Taki budynek to doskonały wybór dla tych, którzy myślą o domu na całe życie- umieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie bierze pod uwagę mieszkanie w nim także ’na stare lata’.

Poza wyżej wymienionymi zaletami domów parterowych z płaskim dachem, ten, który Wam dzisiaj pokażemy, cechuje się także innowacyjnymi materiałami, użytymi do wyłożenia elewacji oraz do wykończenia wnętrz. Jeżeli jesteście miłośnikami nowoczesnej, idącej z duchem czasu architektury, ten dom z pewnością Wam się spodoba!

Konstrukcja

Całość bryły budynku owinięta została powłoką z betonu architektonicznego, którego masywność przełamano poprzez wielkopowierzchniowe przeszklenia. Tak jak i na obszarze wejściowym, także tutaj okna zostały cofnięte w głąb budynku, co pozwoliło na stworzenie zadaszonego tarasu. Betonowe płyty pokrywające elewację nadają budynkowi ciekawą optykę- jawi się on przez to nowocześnie, nieco surowo, ale dzięki światło sączącemu się z wewnątrz także przytulnie.

Widok z zewnątrz

Inwestorzy zażyczyli sobie dom, który integrowałby wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie. Z tego powodu całość budynku zajmuje lwią część pokaźnych rozmiarów parceli. Zlokalizowano go na jej środku, dzięki czemu z każdego miejsca w domu mieszkańcy cieszyć mogą się jednakowym kontaktem z otoczeniem zewnętrznym. Strefa wejścia została spójnie wkomponowana w wielkopowierzchniowe przeszklenie z jednej strony. Okna zostały nieco cofnięte do tyłu, co tworzy ciekawy wizualny efekt tej bryły.

Strefa dzienna

Otwarta strefa dzienna jest przestronna i skąpana w naturalnym świetle. Dzieje się tak nie tylko ze względu na wielkoformatowe przeszklenia, ale także z powodu wysokości sufitu, sięgającej czterech metrów! Podłoga na całej powierzchni strefy dziennej to także beton, co jest ciekawym estetycznym nawiązaniem do zewnętrznej fasady. Sufit z kolei pokryto drewniana okładziną o intrygującej, niecodziennej optyce. Za jej sprawę pomieszczenie to wydaje się jeszcze wyższe.

Centralnym elementem otwartej kuchni jest duża wyspa kuchenna, z wbudowanym w nią zlewozmywakiem i oraz palnikiem gazowym. Przygotowując przy niej potrawy podziwiać można wspaniały widok na ogród.

Jadalnia

Tuż obok kuchni zlokalizowano jadalnię. Składają się na nią meble o klasycznym designie, jak i te o nieco bardziej innowacyjnym charakterze. W połączeniu z betonem na ścianach i podłogach oraz drewnianym sufitem dają razem eklektyczna mieszkankę. Aby spotęgować moc naturalnego światła we wnętrzach, pod sufitem umieszczono pas okien.

Salon

Nic w tym salonie nie można nazwać sztampowym! Poczynając od nowoczesnej, niezwykle wygodnej kanapy w kolorze brzoskwiniowym, poprzez ciekawy regał wbudowany w ścianę, a kończąc na ekstrawaganckich dekoracjach i dodatkach, salon ten emanuje ekscentryczną atmosferą. Zadbano jednak także o elementy czyniące go przytulnym i ciepłym- kominek oraz klimatyczne oświetlenie.

Strefy

Pomimo zaprojektowania wnętrz tego domu na otwartej przestrzeni, zdecydowano się na uważne wydzielenie stref. Dzieje się tak nie tylko poprzez zróżnicowane wysokości sufitów, ale także odmienne materiały pokrywające podłogi i ściany.

Łazienka

Nietypowa łazienka oddzielona jest od strefy dziennej za pomocą ściany pokrytej czarno-białą grafiką. Samo pomieszczenie ma dwie strefy- toaletową i tę z prysznicem. Aranżacja oparta jest na prostych meblach oraz tradycyjnych materiałach. Nie mogła oczywiście zabraknąć betonu, który znajdziemy tutaj na suficie.

Podobają Wam się domy z betonu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu