8 trików znanych z Feng Shui, które przyciągną pieniądze do Waszych domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 trików znanych z Feng Shui, które przyciągną pieniądze do Waszych domów

Alicja Olko Alicja Olko
Wiejska kuchnia od homify Wiejski
Loading admin actions …

Według Feng Shui, zbioru zasad dotyczących przepływu dobrej energii w domu, są pewne proste sposoby na urządzenie wnętrz, które nie tylko zapobiegną pojawieniu się w nich negatywnej energii, ale i przyciągną pieniądze i dobrobyt. W tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy osiem z nich. Bez względu na to, czy wierzycie w moc Feng Shui, czy też nie, warto spróbować, prawda?

Schludne wejście

Pierwszym obszarem, na którym należy się skupić, jest strefa wejścia. Powinna być schludna i niezagracona. Wejście odsłonięte, z przodu domu przyciąga pomyślność i dobrobyt. Zainstalujcie dzwonek, połóżcie przed progiem wycieraczkę i zamontujcie nad drzwiami oświetlenie.

Czerwień, fiolet i zieleń

Wyznawcy ideologii Feng Shui wierzą, że kolorami, do których lgną pieniądze, są czerwień, fiolet i zieleń. Warto zatem wprowadzić e barwy do swoich wnętrz, czy to w postaci pokrycia ścian, czy też mebli i dodatków.

Złote akcenty

Złoto symbolizuje bogactwo i dobrobyt, dlatego nie powinno go zabraknąć w żadnym wnętrzu chcącym przyciągnąć pieniądze. Złote dodatki, dekoracje czy akcesoria wprowadzą dodatkowo do czterech ścian elegancję i szyk.

Czysta kuchnia

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń, na których aranżacji skupia się Feng Shui. To właśnie ona, jako serce domu, odpowiada za pomyślność i bogactwo. Należy utrzymać ją zatem w czystości i porządku.

Wszystko na swoim miejscu

Bespoke oak larder Wiejska kuchnia od homify Wiejski
homify

Bespoke oak larder

homify

Niezwykle istotne są także miejsca na przechowywanie, nie tylko w kuchni. Dobra organizacja wspomaga porządek i czystość- cechy, które powinno posiadać każde bogate wnętrze. Praktyczne i wielofunkcyjne meble są najlepszym rozwiązaniem.

Wrażenie przestronności

Dobra energia najlepiej przepływa przez wnętrza przestronne i uporządkowane. Dlatego tak ważne jest, aby pozbyć się niepotrzebnych, zawadzających przedmiotów, a pozostawić jedynie te niezbędne. Według ideologii Feng Shui wyrzucenie starych, bezwartościowych rzeczy sprawi, że pojawi się miejsce na nowe, cenniejsze.

Oszczędzanie wody

Woda jest jednym z czterech elementów, na których opiera się teoria Feng Shui. Marnotrawstwo wody równa się marnotrawstwu pieniędzy. Warto zatem zainstalować krany, ułatwiające oszczędzanie wody i upewnić się, że woda nie stoi w zlewie czy umywalce.

Żywe wnętrze

W nudnych, statycznych i monotonnych wnętrzach warto postawić na kolorowe dodatki i dekoracje. Świetnie sprawdzą się rośliny doniczkowe, które ożywiają przestrzeń.

Wierzycie w ideologię Feng Shui?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu