Projekty,  Domy zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Doskonały dom jednorodzinny

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Budowa domu to marzenie wielu z nas. Ale jak ono konkretnie wygląda? Jedni marzą o tradycyjnym gniazdku przypominającym górskie chaty, inni o szyku szlacheckich dworków, a jeszcze inni skłaniają się w stronę współczesności. To właśnie nowoczesne domy jednorodzinne będą interesować nas w dzisiejszym artykule, a konkretnie jeden, wyjątkowy przykład. Za jego projekt odpowiada firma budowlana KitzlingerHaus z malowniczej niemieckiej miejscowości Sulz am Nektar. Powierzchnia budynku to 198 m², czyli akurat, żeby wygodnie żyć z całą rodziną. 

Ta bryła całkowicie nas zauroczyła. Czy zadziała tak również na Was? Zaraz się przekonamy…

Nowocześnie i oryginalnie

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Aussenansicht Ökohaus mit Douglasien-Fassade

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Robi wrażenie prawda? Ten nowoczesny dom zachwyca z wielu powodów. Po pierwsze: prosta lecz intrygująca bryła. Plan prostopadłościanu z pewnymi alteracjami. Na przykład niejako wyciętym rogiem, gdzie nad tarasem otwiera się w dachu jakby świetlik podtrzymywany przez wysoki, cienki słup. Białe ściany wyglądają niczym wnętrze owocu, który pokrywa delikatna skórka z drewnianych paneli. Dodajmy do tego jeszcze wspaniały, naturalny staw w ogrodzie…

Zamknięty od ulicy, otwarty od ogrodu

Projekty,  Domy zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Aussenansicht Ökohaus mit Douglasien-Fassade Eingang

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Przechodzimy teraz na stronę fasady od ulicy, którą trudno byłoby nazwać główną, jest bowiem całkowicie zamknięta. Prywatność to cenna wartość dla mieszkańców tego domu. Otaczający wjazd do garażu oraz schody murek z delikatnie ociosanych kamieni przypomina nam o stawie, który czeka w ogrodzie. Warto też zwrócić uwagę na nietypowe, czerwone drzwi garażowe.

Pomieszczenia pełne drewna

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Großzügiger Essbereich mit Holzboden

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Połączenie bieli i drewna znane nam z zewnątrz odnajdziemy także w środku budynku. Białe ściany i sufity dopełniają parkiety na podłogach oraz drewniane meble. W przypadku jadalni do tej gry kolorów dodatkowo wkracza czerń. Dzięki ograniczeniu dekoracji jest tutaj przestronnie i nowocześnie. Im mniej, tym więcej!

Uwielbiacie połączenie bieli i drewna? Musicie poznać ten wspaniały dom: Biel, drewno i geometria!

Podłużna kuchnia

Z jadalni przechodzimy do kuchni, którą zaaranżowano na planie litery L. Jej długi bok stanowi podłużny blat z zabudową, ciągnący się pod panoramicznym oknem zapewniającym dopływ naturalnego światła nad strefę przygotowywania posiłków. Krótszy bok natomiast to zabudowana ściana z lodówką oraz piekarnikiem. Znów widzimy drewno w połączeniu z bielą.

Domowa biblioteczka

Wychodzimy na piętro, gdzie znajdują się pomieszczenia prywatne. Nie zajrzymy do nich dzisiaj wspólnie, jednak zachęcamy Was do kliknięcia na zdjęcie i przejścia do strony projektu. My zatrzymamy się na tej funkcjonalnej i eleganckiej domowej biblioteczne, którą stworzono wykorzystując przestrzeń korytarza. Białe regały zlewają się ze ścianą, a dzięki przeszklonej balustradzie nie ma mowy o poczuciu ciasnoty.

Dopracowane aranżacje

Projekty,  Salon zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Panoramafenster mit Lesebank

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Wychodzący delikatnie z płaszczyzny elewacji moduł służy jako miejsce wypoczynku. Tak w środku jak i na zewnątrz znajdziemy w nim wygodne ławy, nadające się idealnie na romantyczny wieczór z drugą połówką, ale także na samotną lekturę w ciszy. Dzięki ogromnemu przeszkleniu oraz dopracowanej aranżacji granice pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem zacierają się…

Co najbardziej się Wam spodobało w tym projekcie? Nam chyba połączenie nowoczesnej bryły z naturalnym stawem...
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu