15 ścian z fontannami wodnymi, które będą wspaniale prezentować się w Twoim ogrodzie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 ścian z fontannami wodnymi, które będą wspaniale prezentować się w Twoim ogrodzie

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Slabon Forja Creativa Nowoczesny
Loading admin actions …

Ściany z fontannami wodnymi są dekoracyjnym rozwiązaniem dla wnętrz i na zewnątrz domu. Jest to uczta dla wszystkich zmysłów, która oferuje ruch, światło i dźwięk. Szum wody można usłyszeć w całym domu i daje to niesamowite poczucie komfortu – uspokaja.
W dzisiejszym artykule mamy 15 wzorów ścian z fontannami, które pokochacie!

1. Jak to działa?

Nowoczesny ogród od homify Nowoczesny

Wszystkie ściany są wyposażone w system obiegu wody. Jest ona sterowana przez pompę.
Istnieje wiele modeli i wzorów, które zaspokoją potrzeby każdego człowieka.

2. Efekt kaskady

Jeśli lubimy dźwięk szumiącej wody możemy wybrać ściany z efektem kaskadowym, gdzie woda zamiast przepływać gładko przez ścianę ma spadek pod kątem, który wzmacnia dźwięk spadającej wody. Jest to bardzo przyjemne i relaksujące uczucie.

3. Dekoracja

Ściana  jest bardzo dekoracyjne i specjalna, ale możemy również dodać akcenty, które odzwierciedlają nasze gusta i podkreślają styl naszego domu i miejsca, w którym się znajdują. Tutaj widzimy połączenie koloru ziemi i złota, które sprawiają, że ta ściana błyszczy jak gwiazdy.

4. Wewnątrz domu

Dzięki wydłużonej konstrukcji, sprawia wrażenie małego wodospadu wewnątrz naszego domu, spadająca wody przechodzi w ogromny kamień, osiągając grę faktur.

5. Połączenie

Dramatyczny efekt jest uzyskiwany po podłączeniu wnętrza z otoczeniem dzięki pięknej fontannie jak ta, która opuszcza betonową ścianę. W projektowaniu prostym, źródło nie zrywa z geometrią przestrzeni, wizualnie harmonizuje pełne tekstur wnętrze, łączy kamienny mur z zielenią natury. Wygląda żywo i dynamicznie.

6. Mała fontanna

od homify Nowoczesny

Użycie małych fontann do wnętrz i na zewnątrz jest to trend, który pochodzi z feng shui.

7. Z elewacji

Elewacja naszego domu tworzy pierwsze wrażenie i od razu daje namiastkę wiedzy, kto może mieszkać w środku i jak zostało urządzone wnętrze. Nadając jej spektakularny kolory i wykończenie będzie świadczyć o naszym temperamencie.
Co sądzisz o tej fontannie w murach elewacji? To inspirujący przykład!.

8. Na tarasie

Szum płynącej wody koi zmysły i zapewnia spokój, aby poradzić sobie ze stresem podczas dnia. Tak więc ściana wody w tego tarasu jest szczegółem, który podnosi go we wszystkich aspektach.

9. Mała fontanna

Ozdobna fontanna może być tak oryginalna, na ile tylko pozwala nam nasza kreatywność.

10. Miejsce pełne harmonii

Modern Family garden in North London Nowoczesny ogród od Earth Designs Nowoczesny
Earth Designs

Modern Family garden in North London

Earth Designs

Przy ścianie z fontanną możemy stworzyć przestrzeń pełne harmonii z kaskadowo opadającą wodą, do tego kilka kamieni rzecznych i pełne energii kwiaty.

11. Nowocześnie i elegancko

W zależności od stylu naszego domu, powinniśmy odpowiednio dobrać fontannę. Tutaj mamy nowoczesną fontannę pełna klasy i elegancji, ale przy tym bardzo prostą. Rewelacja!

12. We wszystkich rozmiarach

Jeśli nie masz dużo miejsca lub mały budżet nie powinieneś się martwić, fontanny i źródła wodne w ogrodzie są łatwe w integracji.

13. Przy schodkach

Schodki w tym ogrodzie towarzyszą pięknej fontannie i jednocześnie służą jako ogrodnik oddzielający w dyskretny sposób jedną część ogrodu od drugiej. Źródło ciągle spadającej wody jest wykonane z kamienia. Zaś fontanna nie jest na tyle daleko od schodków, że woda się nie rozpryskuje.

14. Delikatny szum

Przepływ wody tworzy magiczną atmosferę, która budzi uczucia w podświadomości człowieka.

15. Przedmioty codziennego użytku

Jak widać w tym katalogu inspiracji, różnorodność idei, rozmiarów, wzorów i stylów jest imponująca. Po prostu trzeba wykorzystać naszą kreatywność i wykorzystać nawet najprostsze przedmioty codziennego użytku. W ten sposób otrzymamy np. taki projekt jak ten mur z fontanną. Dzbanek z mosiądzu, dywan z kolorowych kamieni i dekoracje ścienne. Odważycie się spróbować?

Kilka innych inspiracji znajdziecie tu: Najpiękniejsze fontanny ogrodowe – 7 inspirujących projektów.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu