Pomysły na przechowywanie w kuchni | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Pomysły na przechowywanie w kuchni

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od marco olivo Nowoczesny
Loading admin actions …

W żadnym innym pomieszczeniu w domu odpowiednie przechowywanie nie jest tak istotne, jak w kuchni. To właśnie tutaj gromadzimy jedzenie, przybory do gotowania oraz naczynia i sztućce. Przytłaczająca ilość magazynowanych w kuchni przedmiotów wymaga od nas zorganizowania dla nich praktycznych i funkcjonalnych miejsc do przechowywania.

W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam pomysłowe i często zaskakujące rozwiązania na przechowywanie najróżniejszych rzeczy w kuchni!

Niewidoczny magazyn

Aby utrzymać kuchnię w jak największym ładzie i porządku, warto jest ukryć wszystkie mniej reprezentacyjne naczynia i żywność na półkach. Często jednak, kładąc je na regałach, tworzymy wrażenie jeszcze większego chaosu i bałaganu, niż to było zamierzone. Świetnym rozwiązaniem jest zasuwana szafa, która za swoimi drzwiami skrywa cały magazyn, tworzący niezliczone możliwości do przechowywania. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia nabiera uporządkowanego charakteru, a my zawsze wiemy, gdzie znaleźć potrzebne nam przybory.

Zobaczcie, jak świetnie wygląda ta kuchnia, gdy szafa jest zamknięta! Kliknijcie tutaj.

Dopasowane półki

W kuchni przechowujemy rzeczy o zróżnicowanym ciężarze i wymiarze- gdzie indziej należy umieścić ciężkie garnki i patelnie, a już w innym miejscu lekkie opakowania z ryżem czy kawą. Do tego najlepsze są dopasowane półki, które nie tylko powierzchnią, ale i grubością spełniają wymagania układanych na nich rzeczy. Ciekawe rozwiązanie do nowoczesnych kuchni!

Subtelnie i dyskretnie

Bardzo dobrym pomysłem jest przechowywanie rzeczy na niższym poziomie, to znaczy w przestrzeni poniżej blatu stołu czy szafek. Umieszczane tam przedmioty nie rażą w oczy oraz nie zakłócają ogólnego dekoru kuchni. Taka półka, umieszczona dyskretnie na jednym z końców szafki, daje sporą powierzchnię na to, aby umieścić na niej książki kucharskie, tablet czy telefon. W tym miejscu nie ma możliwości, aby wartościowe przedmioty zostały zabrudzone bądź zalane.

Mobilnie

od homify Industrialny

Jest to doskonałe rozwiązanie do małych kuchni. Ten praktyczny stolik na kółkach to nie tylko wygodne miejsce do pracy, ale także szafka, na której półkach przechować można najbardziej niezbędne przybory i produkty. Dodatkowe przegródki po obu stronach blatu zapewniają jeszcze więcej miejsca. Mebel ten jest nie tylko bardzo praktyczny, ale także niezwykle atrakcyjny wizualnie, stając się ozdobą każdej kuchni, bez względu na styl, w jakim ta została urządzona.

Stoliczku, nakryj się

od homify Nowoczesny

To rozwiązanie bardzo przypadło nam do gustu. Jest niezwykle sprytne, praktyczne i rozwiązuje wiele problemów, na czele z tym związanym z ograniczoną przestrzenią. Kuchnia ta za pomocą jednego pociągnięcia zamienić się może w całkiem wygodną jadalnię, z miejscem dla trzech osób. Blat stołu, normalnie ukryty w wyspie kuchennej, rozkłada się z łatwością, zapewniając miejsce nie tylko do jedzenia, ale także do pracy. Takie przechowywanie stołu sprawia, że nie musimy znajdować osobnego pomieszczenia na jadalnię!

Uchwyty na butelki

Jak przechowywać w domu wino, kiedy nie ma się do dyspozycji obszernej piwnicy win ani pojemnego stojaka na wina? A właśnie tak, jak to widać na zdjęciu! Praktyczne uchwyty na butelki przytwierdzone do ścian pozwalają nam na eleganckie przechowywanie wina, przy jednoczesnym eksponowaniu co lepszych trunków. Stanowią one tym sposobem także ciekawy element dekoracyjny.

Stojak na makaron

Ciekawym produktem umożliwiającym przechowywanie makaronu typu spaghetti jest ten stojak. Kwadratowy przedmiot z wyżłobieniami w różnych kształtach pozwala na ułożenie makaronu w oryginalny sposób tak, aby przybierał on różne formy. Doskonały gadżet do każdej kuchni!

Ekologiczne kosze na śmieci

W dobie recyklingu i segregacji śmieci niezwykle ważne jest, aby wyposażyć kuchnie w odpowiednie miejsca do ich składowania. Ten zestaw koszy na śmieci, wykonany z tektury z recyklingu, ułatwia segregację, zapewniając odpowiednie pojemniki na odpady wszelkiego rodzaju. Ekologiczne rozwiązanie dla miłośników środowiska naturalnego!

Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji i pomysłów na dobrą organizację swojej kuchni, koniecznie zajrzyj do Katalogu Inspiracji Dobrze zorganizowana kuchnia.

Który pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu