Nowoczesny dom marzeń na wyciągnięcie ręki | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom marzeń na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
od KitzlingerHaus GmbH & Co. KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Współcześni architekci z różnorodnych źródeł czerpią inspiracje do swoich projektów. Wielu z nich nieustannie odwołuje się do ponad już stuletniego stylu Bauhaus, charakteryzującego się połączeniem surowości z funkcjonalnością. W niniejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy zaprezentować Wam rezydencję nowoczesną i do granic stylową. Prostota, jasność i liczne urokliwe zakątki to trzy dominujące cechy obiektu ze zdjęć. Nie czekajmy zatem dłużej i przyjrzyjmy mu się bliżej!

Dom w stylu Bauhaus

Obiekt zaprojektowało niemieckie biuro architektoniczne, które pozwoliło sobie na modernizację stylu wypracowanego przez jedną z najznamienitszych szkół architektury w kraju: Bauhaus. Z elementami przypominającymi projekty  Ludwiga Mies van der Rohe (niemiecki architekt modernistyczny), jak na przykład taras pozornie unoszący się w powietrzu, a w rzeczywistości osadzony na metalowym słupie, czy liczne szklane powierzchnie, dom ze zdjęć to istne spełnienie marzeń wielu osób.

Po zmroku

Po zmroku, dzięki grze świateł i szklanym ścianom, granica pomiędzy tym, co zewnętrzne, a tym, co wewnętrzne ulega zatarciu. Nocą taras wyłożony drewnem dodaje całości ciepła i przytulności. Bez niego najprawdopodobniej nic nie byłoby w stanie zmniejszyć chłodu minimalizmu dominującego w rezydencji.

Salon pełen zakamarków

Otwarty salon stanowi centralną część tego nowoczesnego domu. Prowadzą do niego praktycznie wszystkie domowe drogi, więc często jest miejscem spotkań wszystkich domowników. Bezpośrednio z niego można wyjść na taras lub udać się na piętro.

Minimalistyczna kuchnia

Rezydencja nie posiada odrębnej kuchni lecz połączony z salonem aneks kuchenny. Nowoczesny i minimalistyczny, ma swoich dwóch niekwestionowanych bohaterów – prostą linię i biały kolor. Aneks od salonu oddziela wyspa-bar. O zmianie przestrzeni z kuchennej na salonową świadczy również zmiana nawierzchni podłogowej.

Schody do nieba

Schody prowadzą prosto na piętro, na którym także udało się osiągnąć efekt gry świateł. Świetliki dachowe zdecydowanie spełniają powierzoną im funkcje i rozjaśniają zarówno cześć schodową, jak i hol. Choć nie tylko. Warto zwrócić uwagę, że dzięki oszkleniu części podłogi, światło wpadające przez świetliki dociera również na parter!

Nowoczesna linia

Jak można zauważyć, nie tylko w salonie postawiono na minimalizm. Przestronna i skąpo wyposażona łazienka, zdominowana przez biel, idealnie komponuje się ze stylem całej rezydencji. Choć podzielona na części, bezapelacyjnie tworzy jedną, spójną przestrzeń.

A Wy co sądzicie o tej rezydencji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu