Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesny dom marzeń na wyciągnięcie ręki

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
Loading admin actions …

Współcześni architekci z różnorodnych źródeł czerpią inspiracje do swoich projektów. Wielu z nich nieustannie odwołuje się do ponad już stuletniego stylu Bauhaus, charakteryzującego się połączeniem surowości z funkcjonalnością. W niniejszym Katalogu Inspiracji chcielibyśmy zaprezentować Wam rezydencję nowoczesną i do granic stylową. Prostota, jasność i liczne urokliwe zakątki to trzy dominujące cechy obiektu ze zdjęć. Nie czekajmy zatem dłużej i przyjrzyjmy mu się bliżej!

Dom w stylu Bauhaus

Obiekt zaprojektowało niemieckie biuro architektoniczne, które pozwoliło sobie na modernizację stylu wypracowanego przez jedną z najznamienitszych szkół architektury w kraju: Bauhaus. Z elementami przypominającymi projekty  Ludwiga Mies van der Rohe (niemiecki architekt modernistyczny), jak na przykład taras pozornie unoszący się w powietrzu, a w rzeczywistości osadzony na metalowym słupie, czy liczne szklane powierzchnie, dom ze zdjęć to istne spełnienie marzeń wielu osób.

Po zmroku

Projekty,  Dom jednorodzinny zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Aussenansicht bei Nacht, Terrasse

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Po zmroku, dzięki grze świateł i szklanym ścianom, granica pomiędzy tym, co zewnętrzne, a tym, co wewnętrzne ulega zatarciu. Nocą taras wyłożony drewnem dodaje całości ciepła i przytulności. Bez niego najprawdopodobniej nic nie byłoby w stanie zmniejszyć chłodu minimalizmu dominującego w rezydencji.

Salon pełen zakamarków

Otwarty salon stanowi centralną część tego nowoczesnego domu. Prowadzą do niego praktycznie wszystkie domowe drogi, więc często jest miejscem spotkań wszystkich domowników. Bezpośrednio z niego można wyjść na taras lub udać się na piętro.

Minimalistyczna kuchnia

Rezydencja nie posiada odrębnej kuchni lecz połączony z salonem aneks kuchenny. Nowoczesny i minimalistyczny, ma swoich dwóch niekwestionowanych bohaterów – prostą linię i biały kolor. Aneks od salonu oddziela wyspa-bar. O zmianie przestrzeni z kuchennej na salonową świadczy również zmiana nawierzchni podłogowej.

Schody do nieba

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Flur mit Oberlicht und begehbarem Glasboden

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Schody prowadzą prosto na piętro, na którym także udało się osiągnąć efekt gry świateł. Świetliki dachowe zdecydowanie spełniają powierzoną im funkcje i rozjaśniają zarówno cześć schodową, jak i hol. Choć nie tylko. Warto zwrócić uwagę, że dzięki oszkleniu części podłogi, światło wpadające przez świetliki dociera również na parter!

Nowoczesna linia

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez KitzlingerHaus GmbH & Co. KG
KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Badezimmer mit Wellnessbereich

KitzlingerHaus GmbH & Co. KG

Jak można zauważyć, nie tylko w salonie postawiono na minimalizm. Przestronna i skąpo wyposażona łazienka, zdominowana przez biel, idealnie komponuje się ze stylem całej rezydencji. Choć podzielona na części, bezapelacyjnie tworzy jedną, spójną przestrzeń.

A Wy co sądzicie o tej rezydencji?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu