Wspaniały dom za miastem | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wspaniały dom za miastem

mszpakowska mszpakowska
Skandynawska jadalnia od KitzlingerHaus GmbH & Co. KG Skandynawski
Loading admin actions …

W Stuttgarcie natknęliśmy się na ten wspaniały, nowoczesny dom jednorodzinny. Malowniczo położony, trzykondygnacyjny dom w stylu Bauhaus, znajduje się na wzgórzu ponad miastem. Materiały, które w nim znajdziemy zdają się mówić innym językiem; towarzyszy nam tutaj chłodna elegancja i naturalne materiały, które tworzą przytulny klimat i są przyjazne dla środowiska.

Dziś pokażemy Ci, jak architekci z biura KitzlingerHaus stworzyli dom, w którym poczujesz się jak u siebie.

Z zewnątrz

Na zewnątrz możemy dostrzec prostą, zrównoważoną koncepcję nowoczesnego domu, który został zbudowany bez piwnicy i w oparciu o szkielet z drewna. Zrezygnowano z typowego spływającego dachu, na rzecz delikatnej konstrukcji, która podkreśla kompaktowe, proste kształty. Jasna fasada przełamana jest ciemnoszarymi elementami, podkreślającymi pewne elementy domu, takie jak np. kuchnia. Z tej perspektywy widzimy ciągnący się przez długość domu balkon, który dostępny jest z obu pokoi na piętrze.

Wnętrze

Wnętrze, podobnie jak fasada, jest świadomą koncentracją achromatycznych kolorów. Zastosowane materiały, takie jak naturalne drewno dębowe oraz kamień tworzą przyjazną atmosferę i gwarantują dobre samopoczucie. Dla optymalnego klimatu w całym domu zainstalowano ogrzewanie podłogowe, które zaś napędzane jest naturalnymi promieniami słonecznymi.

Jadalnia

Ponadczasowość wnętrza jest dobrze widoczna w jadalni. Piękny,  drewniany stół może pomieścić aż 8 osób, które dzięki temu będą w stanie cieszyć się wspólnym posiłkiem. Rząd szafek oddzielający jadalnię od salonu, w subtelny sposób uniemożliwia interakcję między dwoma pomieszczeniami. Powściągliwy, jasny kolor pozwała łatwo bawić się kolorowymi akcentami poprzez przeróżne dekoracje, tekstylia i rośliny, pozostawiając tym samym mieszkańcom ogromną swobodę twórczą.

Kuchnia z kominkiem

Od niepamiętnych czasów centralne palenisko było miejscem spotkań rodziny i przyjaciół. Ta starożytna koncepcja znalazła odzwierciedlenie również w tym domu w Stuttgarcie, gdzie kominek został umieszczony na połączeniu otwartej kuchni i salonu. Pomimo gradacji podłogi, szklany kominek umiejętnie łączy oba pomieszczenia, pozwalając na integrację życia rodzinnego.

Poddasze

Nachylenie dachy wynosi 40°, zatem zdecydowano się na zaaranżowanie przestrzeni w sposób, który umożliwi swobodne funkcjonowanie. Znajdziemy tutaj komfortowe pokoje oraz antresolę, która służy jako miejsce zabawy i relaksu. Naszą uwagę szczególnie zwróciły okna dachowe nad schodami, które dostarczają mnóstwo naturalnego światła i wspaniale akcentują połączenie między kondygnacjami.

Główna sypialnia

W drodze do sypialni, musimy pokonać korytarz szaf kabinowych, które służą za garderobę. Lustra ciągnące się przez całą wysokość pomieszczenia oraz reflektory sufitowe, dostarczają ogrom jasnego światła. Dębowa podłoga tworzy przytulny klimat, co w połączeniu z białymi ścianami sprawia wrażenie swoistej oazy spokoju.

Łazienka

Łazienka bez przeszkód sprosta wszelkim potrzebom całej rodziny. Wbudowana sauna zagwarantuje możliwość prywatnej odnowy biologicznej. Jasne kolory oraz kamienne płytki tworzą przytulną atmosferę, a nowoczesne wyroby sanitarne i liniowe projektowanie daje szlachetny i elegancki efekt.

Sprawdź jak urządzić domowe SPA!

Chciałbyś mieszkać w takim domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu