15 małych wiejskich domków, które zainspirują Cię do budowy własnego

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 małych wiejskich domków, które zainspirują Cię do budowy własnego

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty, {:asian=>"azjatyckie", :classic=>"klasyczny", :colonial=>"kolonialny", :country=>"wiejskie", :eclectic=>"eklektyczny", :industrial=>"przemysłowy", :mediterranean=>"śródziemnomorski", :minimalist=>"minimalistyczny", :modern=>"nowoczesny", :rustic=>"rustykalny", :scandinavian=>"skandynawski", :tropical=>"tropikalny"}  zaprojektowane przez CASA & CAMPO - Casas pré-fabricadas em madeiras,
Loading admin actions …

Największą zaletą posiadania domku na wsi jest otoczenie i kontakt z naturą. Z tego powodu przy jego budowie stawia się raczej na materiały i kształt, a nie na wielkość. Mały wiejski domek jest idealną odskocznią od zgiełku miejskiego życia i zapewnia oazę stworzoną do relaksu.

W tym Katalogu Inspiracji prezentujemy piętnaście małych domków wiejskich o różnych stylach i materiałach. Mają one jednak wiele ze sobą wspólnego- funkcjonalność, komfort i walory estetyczne. Na pewno zainspirują Was do budowy własnego!

1. Z dużym tarasem

Każdy, kto lubuje się w życiu na wsi, szuka kontaktu z naturą. Jej towarzystwem najlepiej cieszyć się można na przestronnym tarasie. W taki właśnie wyposażono ten dom, a spędzać tu można spokojne chwile przy grillu, w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

2. W wyrazistym kolorze

Niewielki domek o rdzawo czerwonych ścianach, o tarasie zadaszonym drewnianą pergolą i pięknym widokiem na ogród ma wszystko to, czego potrzeba do odcięcie się od codzienności.

3. W stylu kolonialnym

Domek ten wykonano z konstrukcji drewnianej, a jego dach wyłożono kolonialną dachówką. Odsłonięty ceglany fragment fasady komponuje się z żółtą elewacją. Nowoczesnego charakteru temu projektowi nadają rozsuwane, wielkopowierzchniowe drzwi tarasowe. Przebija się przez nie naturalne światło, a ze środka rozciąga się piękny widok na ogród.

4. Minimalistyczny

Projekty,  Domy zaprojektowane przez SAMF Arquitectos, Wiejski
SAMF Arquitectos

Caseiros House

SAMF Arquitectos

Niewielki domek o śnieżnobiałej fasadzie, klasycznej dachówce i niebieskich okiennicach jest uroczy, ale i minimalistycznie nowoczesny. Czarujący projekt dla tych, którym nie odpowiada tradycyjne drewno.

5. Prefabrykowany

Ten dom stworzony został w systemie prefabrykowanym- jego konstrukcja wyprodukowana została w fabryce i dostarczona na miejsce budowy i tu następnie złożona. Jest to typowy wiejski domek w stylu rustykalnym.

6. Z elementami stylu górskiego

Projekty,  Dom rustykalny zaprojektowane przez homify, Wiejski

Tej niewielkiej chatce z elementami znanymi nam z architektury góralskiej nie da się odmówić czaru i uroku. Jak widać, jasne materiały też mogą wprowadzić rustykalny, wiejski klimat.

7. Tradycyjny z nowoczesnymi akcentami

Projekty,  Domy zaprojektowane przez miacasa, Wiejski

Ten drewniany domek wyróżnia się jasnymi ramami okiennymi i tradycyjną werandą. Nowoczesny dach z panelami słonecznymi nadaje tej rustykalnej rezydencji nowoczesny charakter.

7. Tradycyjny z nowoczesnymi akcentami

Tradycyjne drewno łączy się w tym projekcie z wykończeniami w stylu industrialnym- stalowymi ramami okiennymi i wielkoformatowymi przeszkleniami.

9. Z wielkoformatowymi oknami

Duże okna i przeszklone ściany zapewniają najlepszy kontakt z naturą- a o to właśnie chodzi, gdy mieszka się w malowniczej okolicy, prawda?

10. Z grubo ciosanego drewna

W zielony krajobraz wspaniale wpisuje się domek  grubo ciosanych drewnianych bali. Odsłonięte, pomalowane na biało pienie dramatycznie wystają i czynią dom absolutnie niepowtarzalnym. 

11. Z drewna i szkła

Nie tylko oryginalna bryła, ale i wyjątkowe połączenie materiałów odpowiadają za wyjątkowy charakter tego domku. Drewno na zewnątrz i w środku oraz wielkopowierzchniowe przeszklenia dają zachwycający efekt końcowy.

12. Na palach

Ten drewniany dom w formie kontenera ustawiono na palach, dzięki czemu stanąć może na działce o nierównej powierzchni. Ciemna okładzina na zewnątrz oraz jasne ramy okienne sprawiają, że doskonale wpisuje się w zielony krajobraz.

13. Z widokiem

Projekt tego domu dopasowano do lokalizacji- dramatycznie stanął na skraju wzgórza, zapewniając swoim właścicielom zapierające dech  piersiach widoki na okolicę.

14. Dom gotowy

Kolejny projekt prefabrykowanego domu z drewna, tym razem w formie pawilonu, z płaskim dachem i elewacją z różnokolorowego drewna. Urokliwy i nowoczesny!

15. Ekologiczny

Ten prefabrykowany dom odznacza się wysokim poziomem energooszczędności, generując więcej energii, niż konsumuje oraz niewielkim negatywnym wpływem na środowisko w procesie jego konstrukcji.

Który projekt najbardziej Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu