10 podwyższanych i tanich basenów, które dobrze pasują na każde patio | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 podwyższanych i tanich basenów, które dobrze pasują na każde patio

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesny basen od Taller Estilo Arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Pływając w podwyższanym basenie ma się najlepszy widok na patio, taras czy ogród. O estetycznych walorach tego rozwiązania nie trzeba dużo mówić. Są jeszcze inne powody, dla których warto zdecydować się na podwyższany basen- sprawdzi się na przykład w ogrodach, gdzie roślinność odgrywa pierwsze skrzypce i nie ma możliwości wykopania jej i wpuszczenia basenu w podłoże. Aby pokazać wszystkie zalety tego rozwiązania, zebraliśmy dla Was dziesięć przykładów takich właśnie podwyższanych basenów. Zapraszamy do oglądania!

Miejsce na relaks

Na małych patio najlepiej sprawdzi się basen o kształcie koła czy okręgu. jak widać, łączy on w sobie funkcjonalność z dużą dozą estetyki. Ten niewielki obszar zdołano za jego pomocą przemienić w urokliwe spa.

Zalety podwyższanych basenów

Jedną z największych zalet podwyższanych basenów jest fakt, iż przy ich konstrukcji nie trzeba wykopywać ziemi w celu stworzenia podstaw basenu. To skutkuje krótszym czasem konstrukcji, więc na taki basen zdecydować można się nawet na krótko przed rozpoczęciem sezonu letniego.

Odpowiednia wysokość

Taki basen to kompromis pomiędzy basenem tradycyjnym a podwyższanym. Różnica między poziomem podłoża a krawędzi basenu jest niewielka, ale wciąż znacząca, zwłaszcza w procesie budowy.

Imponująca wysokość

Projekt tego domu gra z wysokościami. Wysokie schody łączą ze sobą kondygnacje budynku. Na środkowym poziomie zlokalizowano basen, którego obszar zrównuje się ze strefą dzienną.

Z tarasem

Podwyższony basen połączyć można z tarasem, tworząc na nim wygodne miejsce do relaksu. W tym przypadku zdecydowano się na taras drewniany, a całość zlokalizowano wśród egzotycznej roślinności. Trzeba przyznać, ze prezentuje się imponująco.

Na podwyższanym tarasie

Klasyczny basen wpuścić można w podwyższony taras, jak to widać na zdjęciu. Niewielki basen z jacuzzi wchodzi w skład fantastycznie zaaranżowanego obszaru na zewnątrz domu, służącego nie tylko jako miejsce na relaks, ale i jadalnia.

Podwyższone patio

Ciekawym zabiegiem jest podwyższenie nie tyle samego basenu, ale i całego patio, wydzielając jego obszar na zewnątrz domu. Kreuje to bardzo oryginalny efekt pod względem wizualnym i konstrukcyjnym.

Stylowy

Podwyższany basen w stylu śródziemnomorskim przeniesie nas do ciepłych krajów. Biel w połączeniu z fluorescencyjnym turkusem wody prezentuje się wyśmienicie.

Z widokiem

Jeżeli z tarasu rozciąga się panoramiczny widok na okolic, warto podwyższyć basen, aby uzyskać jeszcze lepszą perspektywę. W tym przypadku do basenu prowadzi kilka drewnianych stopni, a po ich prawej stronie zdołano dodatkowo stworzyć miejsce na relaks.

Transparentny

Na koniec obejrzyjcie podwyższony basen o luksusowym charakterze. Z jednej strony jest on całkowicie przeszklony, dzięki czemu można swobodnie zajrzeć do jego środka. Kąpiel w takim basenie, z takim widokiem- spełnienie marzeń!

Który podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu