10 nowoczesnych pomysłów na ​​oświetlanie ściany | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

10 nowoczesnych pomysłów na ​​oświetlanie ściany

A.D. A.D.
Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od NonWarp Nowoczesny
Loading admin actions …

Sztuczne oświetlenie odgrywa ważną rolę w wystroju naszego domu, ponieważ może on poprawiać proporcje, złagodzić lub uwydatnić faktury i zwiększyć lub zmniejszyć przestrzeń, dlatego ważne jest, aby znać różne możliwości, pomocne w osiągnięciu imponującego efektu. Poza tym, sztuczne światło, to nastrój!

Mało kto wie nawet o tym, że jest specjalny zawód zajmujący się projektowaniem samych oświetleń. W naszej bazie profesjonalistów znajdziecie fachowców z branży aranżacji światła.

W dzisiejszym katalogu inspiracji mówimy o tym, jak można oświetlić wewnętrzne ściany domu, ponieważ są one doskonałym płótnem do stworzenia wspaniałej dekoracji. Dołączcie do nas, aby zobaczyć następujące obrazy, które będą służyć jako inspiracja.

1. Światła we wnękach

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od NonWarp Nowoczesny

Dekoracje w ściennych niszach, mogą być bardzo ciekawe i zróżnicowane.  Nie musimy się jedynie ograniczać do umieszczania w nich przedmiotów. W otworach mogą być wpuszczone światła.

Ściana, w ten sposób udekorowana, nie tylko oryginalnie i nowocześnie wygląda, ale będzie też dawać dodatkowe światło. Jest to świetna alternatywa do oświetlania schodów w domu, ponieważ jest to obszar, który wymaga dobrej widoczności. Klatka schodowa wcale nie musi być nudna, tutaj także jest pole do kreatywności. 

2. Ostre cienie

Jeśli chcecie stworzyć ostre cienie i sprawić by intensywnie działały, najlepiej jest umieścić światło w kinkiecie bez dyfuzorów. Ten kontrast powinien być harmonijny, nie prowokować gwałtownym efektem. Decydując się na takie oświetlenie, strumień światła powinien być skierowany na określony obszar, jak widać w tym przykładzie, gdzie kinkiety są dobrze umieszczone. Dają charakter białej ścianie w przeciwieństwie do czarnej kostki schodów, gdzie również możemy zobaczyć efekt świetlny na boku.

3. Zwiększenie siły materiałów na ścianie

Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od homify Nowoczesny

Dzięki światłu możemy tworzyć efekty w pomieszczeniach, podkreślając istotne szczegóły, a także wychwalając tekstury, które się liczą. Oświetlając ścianę na poziomie podłogi, damy dodatkowo efekt wielkości.

Beton, który został w tej aranżacji doskonale wyeksponowany, jest wszechstronnym materiałem z osobowością i stylem. W tym przykładzie, światło z podłogi, podkreśla wielkość i siłę, które charakteryzuje ten surowiec.

4. Magia luster

Lustra są doskonałym sposobem do oświetlania pomieszczeń w domu, bo dzięki nim światło naturalne i sztuczne multiplikuje się i rozprzestrzenia po całym pomieszczeniu. Stwórzcie taką dekorację u siebie, na jednej ze ścian, zwłaszcza w małej przestrzeni, to pomoże powiększyć optycznie pokój. 

5. Z góry i z boków

Industrialny salon od Reroom Industrialny

Gdy ściany mają jakąś grafikę lub ozdobną część, którą chcemy podkreślić i wyodrębnić, niema sensu oświetlać całego obiektu. Umieszczenie światła z góry i z boków stworzy efekt cienia i podkreśli bohatera aranżacji.

6. Reflektory

Czasami, aranżacja wnętrza wymaga podkreślenia konkretnego elementu, który jest istotny. Idealne okazują się reflektory ze ściemniaczem światła, pozwalającym na dostosowanie ilość emitowanego światła. Natężenie wzrasta lub maleje w zależności od potrzeb. Ten rodzaj oświetlenia jest idealny, gdy na ścianach są dzieła sztuki lub galeria zdjęć. 

7. Paski

Źródła światła tego typu muszą być wbudowane w ściany i sufity, w taki sposób aby nie były widoczne. Efekt tworzy sam promień światła.

Unikajcie przeciążenia ze zbyt wieloma światłami – przyniosłoby to odwrotny skutek. W tej konstrukcji, możemy zobaczyć, jak delikatne i eleganckie świetlne aureole malują całą przestrzeń, podkreślając głębię. Spektakularny efekt! 

8. Świecące półki

Ściany mogą stać się bardzo lekkie eteryczne kiedy odpowiednio je oświetlimy. Przestrzeń do czytania nie musi być spokojna i nudna. Odrobinę dynamiki wprowadzimy za pomocą podświetlanych półek. Do tego typu oświetlenia można stosować lampy stołowe, reflektory czy źródła led.  Nadając ścianie zaciszności, stworzymy przytulny i ciepły kącik do czytania.

9. Podział na strefy za pomocą świateł

Jeśli pomieszczenie jest wielofunkcyjne, do oświetlania różnych stref i wyodrębnienia poszczególnych obszarów idealnie nada się światło. Tak własnie zrobiono w tym przypadku.

Zagłówek łóżka posiada źródło światła ukryte, które generuje bardzo ciekawy efekt na spektakularnej kamiennej ścianie. Dla małego salonu natomiast, zostały zaprojektowane typowe oprawy świecące z góry. Dwa pokoje i dwa style oświetlenia w jednym, gdzie każda ściana została podkreślona własną naturą.

10. Światło dekoracyjne

Wreszcie mamy przykład gdzie wykorzystano neon aby stworzyć efekt dekoracyjny, na ścianie pomieszczenia. Żywe i jasne kolory kontrastują ze stonowaną resztą domu. Wszystko jest doskonale wyważone.  Z pewnością neony są dobrym rozwiązaniem, aby dać przestrzeni osobisty urok. To rozwiązanie dla odważnych i kreatywnych. My jesteśmy nim zachwyceni! 

Zostańmy jeszcze na chwilę w temacie światła, na pewno zainteresuje Was ten artykuł: Efektowne oświetlenie schodów!

Podoba Wam się patent z neonem na ścianie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu