Dom dla jednej osoby o barwnej osobowości | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom dla jednej osoby o barwnej osobowości

Aśka Warchał Aśka Warchał
Nowoczesne domy od KitzlingerHaus GmbH & Co. KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Na naszych łamach przeważnie pokazujemy Wam domy jednorodzinne i chociaż one właśnie są najczęściej wznoszone, to przecież sytuacji życiowych jest wiele, nie każdy zdecyduje się na założenie rodziny, nie każdy będzie chciał projektować sypialnie dla dzieci. Wcale nie oznacza to, że z marzeń o własnym domu należy zrezygnować. Wręcz przeciwnie! Mieszkając sami mamy niesamowitą możliwość urządzenia naszego gniazdka myśląc tylko i wyłącznie o sobie, o naszych upodobaniach, nie przejmując się wcale opinią postronnych. 

Tak bezkompromisowy jest właśnie dom niemieckiej artystki, którą odwiedzimy dzisiaj. Niepozorny z zewnątrz, w środku zaskakuje oryginalną aranżacją wnętrz. Powstał przy współpracy z firmą budowlaną KitzlingerHaus. Wybierzmy się na inspirujący spacer…

Prostota z charakterkiem

Przed nami stosunkowo prosta bryła, która jednak ma charakter, a właściwie charakterek. Jest w tej prostocie trochę przekory, jakieś mrugnięcie okiem. Pierwsze sformułowanie przychodzące na myśl, kiedy na nią patrzymy, to sympatyczna. Ten domek nie miał być monumentalny, jego powierzchnia to 89m2. Miał w pełni wyrażać osobowość właścicielki i wygląda na to, że się udało…

Otwarta przestrzeń

Otwarty plan strefy publicznej to codzienność w większości nowoczesnych domów. Nie mamy jednak wątpliwości, że tym razem znaleźliśmy się we wnętrzu absolutnie wyjątkowym. Wskazuje na to rozmieszczona w różnych nietypowych miejscach sztuka… sakralna! Obrazek z Ostatnią Wieczerzą jest ciekawym wyborem nad strefą śniadaniową wspaniałej kuchni z monumentalną wyspą.

Czas na wypoczynek

Przechodzimy w głąb, gdzie czeka na nas pokój dzienny przeznaczony do wypoczynku. Przed telewizorem, grając w gry na konsoli, albo też grając na niedającym się nie zauważyć instrumencie przywiezionym z podróży. Stolik kawowy wykonany został ze starego koła samochodu. Czy może tu być jeszcze bardziej eklektycznie?

Domowa biblioteka

Nie raz zachęcaliśmy Was do stworzenia domowej biblioteczki. Tutaj jednak czeka na nas prawdziwa biblioteka! Regały uginają się pod ciężarem książek. Ich ustawienie bokiem do ogromnego przeszklenia nie jest przypadkowe. Chociaż przy naturalnym świetle świetnie się pracuje, to padające bezpośrednio promienie słońca szybko mogłyby odbarwić okładki książek.

Nietypowa łazienka

W tym domu nie ma mowy o prostocie! Spójrzmy na układ tej łazienki. Toaletka, a obok niej korytarz prowadzący do znajdującej się w głębi wanny… . Tylko, że ten korytarz to w rzeczywistości otwarta kabina prysznicowa. A za nią kolejna już religijna figurka. Trudno o bardziej zaskakującą lokalizację.

Zachwycająca sypialnia

Nawet sypialnia otwiera się tutaj na pozostałe pomieszczenia, oddzielona od nich jedynie ścianką działową pełniącą rolę wezgłowia. Jej ciemnobrązowy kolor wnosi do prawie całkowicie białej przestrzeni domowe ciepło, wydobyte dodatkowo przez imponującą złotą ramę obrazu wiszącego nad łóżkiem.

Taras z basenem

Dopiero wychodząc na taras zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nowoczesna bryła budynku różni się od otaczających ją tradycyjnych konstrukcji o dwuspadowych dachach. Gęste lasy porastają otaczające ją wzgórza, czyniąc to miejsce idealnym do wypoczynku. Zwłaszcza, że do naszej dyspozycji jest nawet mały basen.

Zaciekawił Was ten dom? Jest bardzo skromny w porównaniu z zaskakującą rezydencją innej artystki z Hiszpanii… Tutaj dowiecie się o niej więcej: Zabawy z geometrią!

Zamieszkalibyście w tak urządzonym domu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu