Wybierz dom, idealny dla siebie - najbardziej popularne style domów | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wybierz dom, idealny dla siebie – najbardziej popularne style domów

A.D. A.D.
Klasyczne domy od Mild Haus Klasyczny
Loading admin actions …

Zanim rozpoczniecie planowanie i budowę swojego wymarzonego domu, wpadną Wam w ręce tony katalogów, gazet i zdjęć z różnorodnymi budynkami. Trzeba będzie stanąć przed poważnym wyborem, jak właściwie powinien wyglądać ten idealny, wymarzony dom?

W dzisiejszym świecie istnieją pewne style domów, które są stosowane coraz częściej, a w miarę upływu czasu, nie wychodzą z mody. Wymagają jedynie lekkich modyfikacji czy zmian zgodnych z nowoczesnymi trendami. Zanim zdecydujecie się na konkretny styl domu, ważne jest, aby znać swoje możliwości i cechy. Dzięki temu można dopasować go do potrzeb i pragnień.

W tym artykule opisaliśmy najpopularniejsze style domów, które z biegiem lat wcale nie wychodzą z mody. Poznajcie ich główne cechy i właściwości. Mamy nadzieję, że lektura pomorze Wam w tym trudnym wyborze odpowiedniego stylu swojego wyśnionego domu.

W stylu Tudorów

Ten styl w naszym regionie nie występują bardzo często. Jest to architektura w stylu średniowiecznym z okresu dynastii Tudorów. Posiada ona kilka cech wyróżniających. Cechą charakterystyczną jest stosowanie w konstrukcji i dekoracji obniżonego łuku odcinkowego, i oryginalnych motywów ornamentalnych. Ten styl w architekturze przeżył już kilka przebudzeń. 

W nowoczesnej formie, neo Tudor charakteryzuje się połączeniem cegły na parterze i drewnianej kratki na piętrze. Połączenie białego gipsu i ciemnobrązowego drewna, które mogą być wykonane z PCV lub cementu włóknistego jest bardzo typowe. Ta dekoracja zazwyczaj zdobi fasadę, jest usytuowana nad wejściem.

To nie jest bardzo popularny styl, ale niewątpliwie godny uwagi i ekonomiczny. Przemyślcie go. 

Nowoczesny

Ten styl jest prawdopodobnie najbardziej popularny. Został opracowany w połowie XX wieku. Secesyjna architektura ustąpiła miejsca architekturze ekologicznej Franka Lloyda Wrighta, Le Corbusier i Ludwig Mies van der Rohe. Stylu ten charakteryzuje się prostotą, harmonijnym wyglądem, bezbłędnymi proporcjami i naturalną formą. Nowoczesny styl architektoniczny czerpie stylistyczne podstawy z modernizmu. Gładkie, proste linie to charakterystyczna cecha. Wewnątrz, wystrój jest oryginalny i nietypowy. To właśnie w tym stylu, można stworzyć naprawdę wyjątkowy domu, ale wymaga to kreatywności, zdolności niekonwencjonalnego myślenia. Może to właśnie jest dom idealny dla Was? 

Kolonialny

Amerykańska  architektura kolonialna związana jest z okresem kolonizacji USA i składa się ze stylu angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, holenderskiego i gruzińskiego. Dotyczy to przede wszystkim domów, kościołów i budynków użyteczności publicznej od XVII do XIX wieku. 

Domy, urządzone w tym stylu, mają zwykle dwa piętra, dach dwuspadowy, symetryczne elewacje koncentrują się na drzwiach i oknach ustawionych symetrycznie przy wejściu. Drzwi posiadają ozdobne szczyty, czasem pojawiają się bardziej złożone, ozdobne wejścia z kolumnami. W środku jest dużo drewna i dekoracji o charakterze wielokulturowym. 

Klasyczna willa

Private Villa, Surrey Nowoczesne domy od Keir Townsend Nowoczesny
Keir Townsend

Private Villa, Surrey

Keir Townsend

Taki styl to utożsamienie poczucia ciepła i komfortu. Styl ten pojawił się w bardziej formalnych czasach epoki wiktoriańskiej. Przyciąga on uwagę tych, którzy lubią lekkości i przestronność domu. Na elewacji zwykle użyte są kojące kolory. Na zewnątrz domu jest starannie ale i przytulnie. Piękny podjazd pod same drzwi czyni taki dom jeszcze bardziej szlachetnym i wyrafinowanym. Posiada minimum grafiki i wzorów, a obowiązkowym elementem jest poddasze. W kruchcie znajdują się małe kolumny.

Taka willa to wspaniałe, rodzinne, a nawet wielopokoleniowe miejsce. Bezpretensjonalny urok pociąga i zachwyca!

Minimalistyczny

Ci, którzy nie przyjmuję dodatkowych luksusów architektury, dekoracji, i ozdób zachwycą się domem w stylu minimalistycznym. Takie budynki mają wyraźne geometryczne kształty, klarowność kompozycji, monochromatyczne elewacje, powściągliwy wystrój, gładkie ściany i duże płaszczyzny okien. Jest to kult dużej, otwartej przestrzeni. Wszystkie elementy konstrukcyjne i szczegóły są starannie ukryte. Do budowy domu zazwyczaj używa się naturalnych surowców, takich jak metal, cegła, beton, kamień naturalny i drewno.

Styl minimalistyczny pochodzi z Japonii, a jego charakterystycznym wyznacznikiem jest prostota, perfekcja i wyciszenie. Mniej zawsze znaczy więcej. Perfekcjoniści go uwielbiają!

Zobaczcie ten przykład: Nowoczesny dom dla miłośników minimalizmu

Styl śródziemnomorski

Styl śródziemnomorski to połączenie naturalności, stylu romantycznego i rustykalnego. Taki dom przywołuje wspomnienia z wakacji, kojarzy się ze słonecznym urlopem nad morzem. Jego główne cechy to otynkowane ściany, płaskie i niskie pokrycia dachów, wykorzystanie płytek terakotowych i kamiennych wykończeń. Ściany mogą być ozdobione ornamentami. Okna są liczne ale mają niewielki rozmiar i zwykle zaokrąglony kształt. Ten styl łączy w sobie kilka innych stylów, jest lekki i bardzo urokliwy.

Poznaliśmy najpopularniejsze style domów. Każdy z tych stylów ma swoje własne cechy, zalety i wady. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, który z nich będzie dla Was idealny, pamiętajcie, że w wyborze może także pomóc architekt.

Który styl jest Waszym zdaniem najlepszy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu