7 nawyków, dzięki którym zawsze utrzymasz dom w czystości | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 nawyków, dzięki którym zawsze utrzymasz dom w czystości

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Dobra organizacja i porządek są ważne w każdym domu. Jeżeli jego wnętrza są czyste i schludne, to, nawet, gdy nie są zaaranżowane w zgodzie z najnowszymi trendami, zawsze prezentować będą się ładnie i przyjemnie. Życie w bałaganie jest niezdrowe, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym- i, choć większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, mamy także świadomość tego, że często brak nam czasu na podstawowe sprzątanie. Warto zatem wyrobić sobie pewien rodzaj rutyny, wykonując niewielkich czynności, które razem dadzą zadowalający efekt końcowy. Oto nasze sugestie na to, jak utrzymać dom w czystości.

1. Przestań akumulować przedmioty

Codziennie kupowane gazety i magazyny, rozpoczęte, ale niedokończone książki, kable od komputerów i ładowarki do telefonów- wszystkie te przedmioty zagracają wspólną przestrzeń i czynią przebywanie w niej problematycznym. Aby uniknąć bałaganu, warto ustawić w salonie dekoracyjne kosze czy kufry, w których w estetyczny sposób schować można codziennie używane przedmioty.

2. Nie odkładaj sprzątania na jutro, jeżeli masz na nie czas dzisiaj

Jeżeli salon to serce Twojego domu i to właśnie tutaj rodzina i goście wspólnie spędzają czas, upewnij się, że miejsce to jest zawsze reprezentacyjne. Poświęć dziesięć minut przed snem na uprzątnięcie obszaru kanapy i stolika kawowego, wyniesienie naczyń, złożenie koców, wytrzepanie poduszek. Tym samym następnego dnia będziesz mógł się cieszyć salonem czystym i porządnym.

3. Poświęć kilka minut dziennie na czyszczenie łazienki

Kolekcja Manteia Eklektyczna łazienka od Ceramika Paradyż Eklektyczny
Ceramika Paradyż

Kolekcja Manteia

Ceramika Paradyż

Gruntowne porządki w łazience zabierają dużo czasu i energii. Jednak, gdy poświęcisz ogólnym czynnościom kilka minut dziennie, sprzątanie stanie się znacznie łatwiejsze. Biorąc prysznic możesz wyczyścić jego słuchawkę lub kafelki na ścianach; czesząc włosy możesz przetrzeć półkę pod lustrem ręcznikiem papierowym; myjąc zęby postaraj się schludnie ustawić przybory i akcesoria toaletowe. Pamiętaj także o poprawnym rozwieszeniu mokrych ręczników.

4. Zawsze pościel łóżko i przewietrz sypialnię

Nowoczesna sypialnia od homify Nowoczesny

Ścielenie łóżka jest prostą czynnością, której wielu z nas unika jednak jak ognia. Zrób to szybko każdego ranka i z czystym sumieniem wyjdź z domu. Po powrocie, po całodziennych trudach, docenisz uporządkowaną i schludną sypialnię. Istotne jest także wietrzenie pomieszczenia- w świeżym i dobrze przewietrzonym wnętrzu o wiele lepiej się śpi!

5. Zmywaj regularnie naczynia

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Za wszelką cenę staraj się unikać akumulowania brudnych naczyń w zlewie. Jeżeli nie masz czasu na zmywanie, namocz naczynia wodą z odrobiną detergentu, aby później łatwiej je domyć. Brudne naczynia nie tylko psują estetykę kuchni, ale także nadają jej nieprzyjemny zapach.

6. Umieść kosz na pranie w sypialni

Kosz na pranie w sypialni powinien sprawić, że brudne ubrania i bieliznę wrzucisz bezpośrednio do niego, a nie, jak to się często zdarza, na podłogę czy fotel.

7. Podziel sprzątanie na dwa dni

Większość z nas poświęca jeden dzień w tygodniu na dogłębne sprzątanie domu. Warto jednak proces ten podzielić na dwa dni- sprzątając strefę dzienną z kuchnią jednego dnia, a pomieszczenia prywatne i łazienki drugiego. Tym samym mniej się zmęczysz, a osiągniesz lepsze rezultaty.

Jakie są Wasze sposoby na zawsze czysty dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu