11 wspaniałuch pomysłów do kucheni, które można od razu kopiować

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 wspaniałuch pomysłów do kucheni, które można od razu kopiować

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny
Loading admin actions …

Racjonalne rozwiązania, jak i właściwe zagospodarowanie przestrzeni to klucz podczas aranżacji, jeśli zależy Ci na praktycznych pomysłach i łatwym użytkowaniu. Aby uzyskać więcej przestrzeni i poprawić funkcjonalność, należy sięgnąć właśnie po praktyczne pomysły, które ułatwią codzienne użytkowanie. W tym artykule zebraliśmy kilka praktycznych pomysłów oferujących kuchnię praktyczną i łatwą w obsłudze, a do tego oszczędną względem przestrzeni. Mamy nadzieję, że Ci się spodobają te inspirujące pomysły.

1. Dodatkowy przyłączany blat

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Schmidt Palmers Green, Skandynawski
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Oto przyłączany blat kuchenny. Projekt można uznać za bardzo przydatny z punktu widzenia pozyskania miejsca na kuchennym blacie. Dodatkowe miejsce na przygotowanie żywności, czy napoju.

2. Dodatkowe miejsce

W kuchni znajduje się wiele przedmiotów przez co obszar wydaje się mniejszy niż w innych pomieszczeniach. Zatem wśród niezbędnych elementów wyposażenia w praktycznej kuchni powinien się znajdować system magazynowania. Łatwy montaż na szafce lub półce, gdzie możemy umieścić przyprawy. Jest to praktyczny i łatwy w zastosowaniu sposób, aby zaoszczędzić miejsce na blacie kuchennym.

3. Narożne szuflady

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Tim Jasper, Wiejski
Tim Jasper

Harbourside kitchen

Tim Jasper

W małych i wąskich kuchniach o funkcjonalności decyduje zagospodarowanie przestrzeni. Gdy projekt jest racjonalny, wykorzystany zostanie każdy centymetr. Nawet takie miejsca jak kąt zostaną użyte, np. jako praktyczne szufladki narożne na sztućce.

4. Praktyczne Wieszaki: noże, szpatułki i Mikser

Bez zajmowania miejsca w szufladzie lub szafie, wieszaki można wykorzystać w sposób praktyczny podczas gotowania. Jest to dość powszechne rozwiązanie. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się w której szafce lub szufladzie mamy przybory do gotowania. Wystarczy zawiesić je nad blatem.

5. Optymalne wykorzystanie przestrzeni: inteligentne szuflady

Skorzystaj z inteligentnych szuflad i wykorzystaj wolną przestrzeń pod zlewozmywakiem.  Można wykorzystać tę przestrzeń skutecznie poprzez  odpowiednie rozmieszczenie półek i stworzenie miejsca dla produktów czyszczących.

6. Szuflady i półki w różnych rozmiarach

Model tej szuflady, który oferuje miejsce magazynowania produktów kuchennych o różnych rozmiarach w zależności od potrzeb jest bardzo atrakcyjne. Słoiki, przyprawy, konserwy i inne. Rośliny strączkowe, zupy, makarony itp. można przechowywać w wybranej szufladzie.

7. Wysuwany stolik

Przesuwane lub otwierane stoliki praktycznie ułatwiają życie, zwłaszcza w małej kuchni. Po posiłku możemy schować blat, dzięki czemu znów będziemy mieć więcej miejsca.

8. Miejsce pod wyspą

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

Przenośne i ruchome elementy wystroju, takie jak np. krzesła można w razie potrzeby umieścić pod wyspą kuchenną lub przeciwnie – przestrzeń pod nią wykorzystać na dodatkowe miejsce przechowywania.

9. Wyspy kuchenne

Wyspy kuchenne są oceniane jako dość praktyczne rozwiązanie. Są dostępne w wielu rozmiarach i stylach. Jeśli planujecie kuchnię, to wiele pomysłów na wystrój możecie znaleźć na homify.

10. Oszczędność miejsca

Projekty,   zaprojektowane przez homify, Klasyczny

Ważne jest, aby przestrzeń w małych kuchniach zaprojektować racjonalnie. Stół kuchenny, czy wyspa, mogą być montowane na ścianie – może być to format otwarty w zależności od wymagań.

11. Wykorzystaj ściany

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez LOLA 38 Hotel, Śródziemnomorski

Nie zapomnij o wykorzystaniu miejsca na ścianie w kuchni. Wypełnij luki funkcjonalną i przydatną półką. Półki dekoracyjne to wysoce funkcjonalne rozwiązanie w małych kuchniach, a poza tym dobrze się prezentują.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to sprawdź również: Aranżacje kuchni – 10 propozycji.

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu