11 wspaniałuch pomysłów do kucheni, które można od razu kopiować

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 wspaniałuch pomysłów do kucheni, które można od razu kopiować

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Racjonalne rozwiązania, jak i właściwe zagospodarowanie przestrzeni to klucz podczas aranżacji, jeśli zależy Ci na praktycznych pomysłach i łatwym użytkowaniu. Aby uzyskać więcej przestrzeni i poprawić funkcjonalność, należy sięgnąć właśnie po praktyczne pomysły, które ułatwią codzienne użytkowanie. W tym artykule zebraliśmy kilka praktycznych pomysłów oferujących kuchnię praktyczną i łatwą w obsłudze, a do tego oszczędną względem przestrzeni. Mamy nadzieję, że Ci się spodobają te inspirujące pomysły.

1. Dodatkowy przyłączany blat

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS Skandynawska kuchnia od Schmidt Palmers Green Skandynawski
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Oto przyłączany blat kuchenny. Projekt można uznać za bardzo przydatny z punktu widzenia pozyskania miejsca na kuchennym blacie. Dodatkowe miejsce na przygotowanie żywności, czy napoju.

2. Dodatkowe miejsce

W kuchni znajduje się wiele przedmiotów przez co obszar wydaje się mniejszy niż w innych pomieszczeniach. Zatem wśród niezbędnych elementów wyposażenia w praktycznej kuchni powinien się znajdować system magazynowania. Łatwy montaż na szafce lub półce, gdzie możemy umieścić przyprawy. Jest to praktyczny i łatwy w zastosowaniu sposób, aby zaoszczędzić miejsce na blacie kuchennym.

3. Narożne szuflady

Harbourside kitchen Wiejska kuchnia od Tim Jasper Wiejski
Tim Jasper

Harbourside kitchen

Tim Jasper

W małych i wąskich kuchniach o funkcjonalności decyduje zagospodarowanie przestrzeni. Gdy projekt jest racjonalny, wykorzystany zostanie każdy centymetr. Nawet takie miejsca jak kąt zostaną użyte, np. jako praktyczne szufladki narożne na sztućce.

4. Praktyczne Wieszaki: noże, szpatułki i Mikser

Bez zajmowania miejsca w szufladzie lub szafie, wieszaki można wykorzystać w sposób praktyczny podczas gotowania. Jest to dość powszechne rozwiązanie. Dzięki temu nie musimy zastanawiać się w której szafce lub szufladzie mamy przybory do gotowania. Wystarczy zawiesić je nad blatem.

5. Optymalne wykorzystanie przestrzeni: inteligentne szuflady

Skorzystaj z inteligentnych szuflad i wykorzystaj wolną przestrzeń pod zlewozmywakiem.  Można wykorzystać tę przestrzeń skutecznie poprzez  odpowiednie rozmieszczenie półek i stworzenie miejsca dla produktów czyszczących.

6. Szuflady i półki w różnych rozmiarach

Model tej szuflady, który oferuje miejsce magazynowania produktów kuchennych o różnych rozmiarach w zależności od potrzeb jest bardzo atrakcyjne. Słoiki, przyprawy, konserwy i inne. Rośliny strączkowe, zupy, makarony itp. można przechowywać w wybranej szufladzie.

7. Wysuwany stolik

Przesuwane lub otwierane stoliki praktycznie ułatwiają życie, zwłaszcza w małej kuchni. Po posiłku możemy schować blat, dzięki czemu znów będziemy mieć więcej miejsca.

8. Miejsce pod wyspą

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Przenośne i ruchome elementy wystroju, takie jak np. krzesła można w razie potrzeby umieścić pod wyspą kuchenną lub przeciwnie – przestrzeń pod nią wykorzystać na dodatkowe miejsce przechowywania.

9. Wyspy kuchenne

Wyspy kuchenne są oceniane jako dość praktyczne rozwiązanie. Są dostępne w wielu rozmiarach i stylach. Jeśli planujecie kuchnię, to wiele pomysłów na wystrój możecie znaleźć na homify.

10. Oszczędność miejsca

od homify Klasyczny

Ważne jest, aby przestrzeń w małych kuchniach zaprojektować racjonalnie. Stół kuchenny, czy wyspa, mogą być montowane na ścianie – może być to format otwarty w zależności od wymagań.

11. Wykorzystaj ściany

Kitchen Śródziemnomorska kuchnia od LOLA 38 Hotel Śródziemnomorski

Nie zapomnij o wykorzystaniu miejsca na ścianie w kuchni. Wypełnij luki funkcjonalną i przydatną półką. Półki dekoracyjne to wysoce funkcjonalne rozwiązanie w małych kuchniach, a poza tym dobrze się prezentują.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, to sprawdź również: Aranżacje kuchni – 10 propozycji.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu