Prezentujemy Wam 13 pomysłów na to, co możecie zrobić z dachem swojego domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Prezentujemy Wam 13 pomysłów na to, co możecie zrobić z dachem swojego domu

Alicja Olko Alicja Olko
IPE HOUSE Nowoczesny balkon, taras i weranda od P+0 Arquitectura Nowoczesny
Loading admin actions …

Budując dom, należy dostrzec wszystkie możliwości na wykorzystanie jego przestrzeni. Jeżeli zdecydowaliście się na budynek z płaskim dachem, warto zagospodarować ten obszar i powiększyć w ten sposób metraż budynku. Na dachu stworzyć można dodatkowy pokój, pomieszczenie na przechowywanie, miejsce na grilla, domowy gabinet, oranżerię… Jest wiele opcji na to, jak wykorzystać tę przestrzeń. Oto 13 pomysłów na to, co zrobić z dachem domu!

1. Idealne miejsce na domowe biuro

Obszar ten wykorzystać można na niewielki gabinet. Wystarczy wstawić tam mały stół, krzesła, regał czy półkę i cieszyć się miejsce, z którego rozciąga się wspaniały widok.

2. Taras z widokiem

Płaski dach to świetne miejsce na taras, na którym cieszyć się można zapierającymi dech w piersiach widokami. Warto udekorować go odpowiedniej wielkości roślinami oraz wyposażyć w wygodne miejsca do siedzenia.

3. Ogród z jacuzzi

Jak zrealizować ten pomysł? Trzeba wygospodarować odpowiedniej wielkości miejsce na jacuzzi- w tym przypadku obudowane elegancko naturalnym kamieniem. Balustrady oraz ściany można obsadzić bujną roślinnością, aby ożywić ten obszar. W tym projekcie stworzono także miejsce do siedzenia, gdzie zrelaksować można się z drinkiem lub mrożoną kawą.

4. Dach wysypany piaskiem

Zamiast podłogi z drewna czy kamienia- naturalny, wodoodporny piasek. Świetny pomysł, aby wprowadzić na dach wakacyjny klimat. Pod ścianą ustawiono grilla, tworząc tu doskonałe miejsce do spędzania czasu latem.

5. Dodatkowa sypialnia

Pokój dla gości z prywatnym tarasem i wspaniałym widokiem? Dlaczego nie! Dodatkową konstrukcję stworzono z lekkiego materiału i wprowadzono liczne przeszklenia, aby w pełni wykorzystać położenie tego pomieszczenia. Prywatny taras wyłożony drewnem, z leżankami i miejscem do siedzenia, jeszcze bardziej potęguje wrażenie luksusu.

6. Jadalnia

Nowoczesny balkon, taras i weranda od Terra Nowoczesny

Spożywanie posiłków w takim miejscu musi być prawdziwą przyjemnością. Dodatkowym walorem tego tarasu jest piękna roślinność w dekoracyjnych donicach oraz, co oczywiste, fantastyczny widok.

7. Taras z pergolą

od homify Egzotyczny

Taras z pergolą jako zadaszeniem to nie tylko miejsce praktyczne, osłonięte nieco przed promieniami słońca, ale także bardzo atrakcyjne wizualnie. Zdjęcie jest tego najlepszym przykładem.

8. Relaksacyjny lounge

Nie ma lepszego miejsca na pięknie urządzony taras niż szczyt budynku. Wygodne i stylowe wyposażenie, klimatyczne oświetlenie i egzotyczna roślinność zagwarantują miejsce, gdzie zapomnieć można o bożym świecie.

9. Domowy barek

Coca Cola HQ Roof Terrace od Biotecture
Biotecture

Coca Cola HQ Roof Terrace

Biotecture

Bar na dachu domu stanie się ulubionym miejscem do spędzania czasu dla Twoich przyjaciół. Kilka stolików barowych, wygodne krzesła i klimatyczne oświetlenie składają się na przyjemną, robiącą wrażenie całość.

10. Ogród na dachu

Na płaskim dachu stworzyć można również ogród- rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w domach bez dostępu do faktycznego ogrodu. Zieleń roślin i krzewów pięknie komponuje się z drewnianą podłogą. Zastąpić ją można trawą, tworząc zielony dach, który świetnie poprawia izloację termiczną i akustyczną domu.

11. Basen

Nowoczesne spa od homify Nowoczesny Lite drewno Wielokolorowy

Basen na dachu to prawdziwy luksus- nie ma wątpliwości nikt, kto przygląda się temu zdjęciu. Choć niewielki, to jednak trudno mu się oprzeć.

12. Salon na dachu

Taras wyłożony drewnem jest gwarancją odporności zarówno na deszcz, jak i działanie promieni słonecznych. Z każdej strony obsadzono go tutaj bujną roślinnością, a na samym środku stworzono wygodny obszar do spędzania czasu w większym gronie. Miejsce to świetnie sprawdzi się jako salon o ciepłych porach roku.

13. Letnia kuchnia

Nowoczesny balkon, taras i weranda od Arki3d Nowoczesny

Jeżeli dach ma większą powierzchnię świetnie nada się jako miejsce na letnią kuchnię, z grillem i jadalnią. Obszar, gdzie ustawiono zabudowę kuchenną, zadaszono, chroniąc ją przed działaniem promieni słonecznych i deszczu. Dodatkowo stworzono tutaj wygodne miejsce do siedzenia oraz wstawiono praktyczny parasol.

Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu