12 pomysłów na ekonomiczne i piękne kuchnie | homify

12 pomysłów na ekonomiczne i piękne kuchnie

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Amarillo Interiorismo KuchniaSzafki i regały
Loading admin actions …

Kuchnia jako serce domu musi spełniać kilka najważniejszych zadań. Pożądana jest kuchnia ergonomiczna, przestronna i estetyczna. W zależności od wielkości pomieszczenia, jedne rozwiązania sprawdzą się lepiej od innych. Stylistycznie można przebierać od kuchni skandynawskich, przez rustykalne po nowoczesne, tylko od nas zależy, jakie aranżacje kuchni nam odpowiadają. Najważniejsze jest jednak to, aby odpowiednio dobrać podstawowe elementy do stylu użytkowania, jak wysokość szafek, odpowiednie blaty, wielkość sprzętu dopasowana do potrzeb rodziny. No tak, a poza tym nie chcielibyśmy zbankrutować podczas urządzania kuchni. Oto kilka całkiem ekonomicznych rozwiązań!

1. Gra kontrastów

Specjaliści od projektowania wnętrz są w stanie pokazać nam wiele sposobów na wykorzystanie różnych sekcji kuchni. Bez względu na to, czy są one małe, czy też możemy cieszyć się ogromną przestrzenią – na każdy kąt znajdzie się sposób! W tym przypadku kuchnia została zaprojektowana praktycznie i jednocześnie wygodnie – zarówno dla tych, którzy przygotowują posiłek, jak i dla tych którzy na niego czekają siedząc przy barku. Pazura całej aranżacji dodaje kolor czerwony – pełen energii i ognia!

2. Z mocnym akcentem

Jednym z najważniejszych aspektów podczas dodawania koloru do wnętrza jest nauczenie się odpowiedniego zaplanowanie przestrzeni i tego, gdzie dokładnie ten kolor powinien być zaaplikowany, aby przypadkiem nie był zbyt inwazyjny, ale też nie umknął w całej aranżacji. Dodając czerwień do wnętrza powinniśmy pamiętać, że jest to kolor mocny, intensywny i będzie przyciągać uwagę. Jeśli przesadzimy z jej ilością możemy nieco przytłoczyć wnętrze.

3. Eleganckie detale

Czerwień nie musi zajmować dużej przestrzeni w kuchni, aby było ją od razu widać – w aranżacji może stanowić wisienkę na torcie i po prostu podkreślać całość. W kompozycji z czernią ożywia wnętrze, urozmaica i i zmiękcza cały wystrój.

4. Naturalne drewno

Naturalne drewno jest doskonałym rozwiązaniem. Prosty i uniwersalny materiał do aranżacji wnętrza. Możemy zamówić wszystkie meble i dodatki z drewna lub tylko niektóre z nich – dodadzą animuszu naszej kuchni.

5. Detale

Aby urozmaicić kuchnię wystarczy dodać kilka wyraźnych szczegółów. Np. wymienić uchwyty na takie, które są bardziej oryginalne i twórcze. Czy te czerwone szczegóły nie przyciągają uwagi i od razu nie dodają energii całemu pomieszczeniu?

6. Stylistyczny mix

Jeśli chcielibyśmy dodać kilka elementów do naszej kuchni, ale nie możemy połączyć z tym, co już mamy – nie bójmy się zmian! Stylistyczna mozaika i wszelkiego rodzaju efekty łączące elementy z różnych inspiracji będą wyglądać nietypowo i oryginalnie.

7. Styl industrialny

Kuchnie w stylu przemysłowym, industrialnym są dobrym przykładem na niedrogie i skuteczne dekorowanie. Możemy łączyć ze sobą różne elementy, znalezione na pchlim targu, strychu, czy gdzieś w starej kuchni dziadków.

8. Meble biurowe

Kto powiedział, że w kuchni możemy używać tylko szafek kuchennych? Dlaczego nie użyć mebli… biurowych?! Jest to świetny pomysł na oryginalną spiżarnię! W ten prosty sposób uzyskaliśmy nowoczesną, dynamiczną kuchnię.

9. Półki

Aby zmniejszyć koszty wyposażenia, możemy zamiast szafek zdecydować się na np. półki, o wiele tańsze i łatwiejsze w instalacji oraz użytkowaniu – wszystko mamy wygodnie w zasięgu wzroku. Oczywiście należy nieco bardziej dbać porządek na półkach niż w szafkach, ponieważ wszystko jest widoczne.

10. Haczyki

dwarf Skandynawska kuchnia

Jako alternatywa dla wyżej wymienionych półek można zastosować haczyki. Nie służą do przechowywania słoików lub jedzenia, ale do stworzenia dodatkowej przestrzeni dla garnków, patelni i sprzętu kuchennego. Na haczykach wieszamy wszystko, co jest najczęściej używane.

11. Zbuduj własne meble

Własnoręczne wykonanie i zaprojektowanie kuchni, to świetny pomysł na stworzenie oryginalnego wnętrza. Oczywiście jest to rozwiązanie przede wszystkim dla tych, którzy lubią majsterkować!

Innym rozwiązaniem są meble na wymiar, ale to rozwiązanie znacznie droższe niż samodzielne wykonanie kilku półek i szafek.

12. Eleganckie połączenie bieli i czerni

Biel i czerń zawsze tworzą wnętrze pełne elegancji i klasy. Jeśli pragniecie prostej i stylowej aranżacji, to niezależnie od tego, jakiego rodzaju meble wybierzecie, będą się po prostu dobrze prezentować.

Sprawdźcie inne sposoby na urządzenie kuchni: 8 tanich sposobów na wykończenie kuchni.

Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu