Trendy: kamień w aranżacji wnętrz

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Trendy: kamień w aranżacji wnętrz

martt.st martt.st
Projekty,   zaprojektowane przez Lucia Bentivogli Architetto,
Loading admin actions …

Kiedy przychodzi czas remontu, pierwsze, o czym myślimy, to pokrycie ścian i podłóg. Wybór uzależniony jest od charakteru naszego domu, a także od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Zależy nam na industrialnym szyku? Sięgnijmy po cegły albo beton. Podobają nam się klimaty retro? Postawmy na tapetę albo glazurę.

A co jeżeli chcemy, aby nasz dom był rustykalny? Odpowiedź jest w tym wypadku prosta: kamień. Nie jest on jedynie dobrym materiałem izolacyjnym – potrafi także nadać wnętrzu wyraz autentyczności i jakby ponadczasowości. Aby przyjrzeć się dokładniej takiemu rozwiązaniu udaliśmy się do Włoch, gdzie czekał na nas projekt, w którym kamień gra główną rolę.

Ciepły przedpokój

Jesteśmy raczej przyzwyczajeni do stosowania kamiennych okładzin zewnątrz budynków, dlatego też niektórym może się wydawać, że kamień ochładza wnętrze. Jednakże dobrze oświetlony kamień (na przykład u wejścia do domu) może nadać pomieszczeniu przytulny, oryginalny wygląd. Trzeba także zaznaczyć, że kamienna okładzina świetnie izoluje ściany, dzięki czemu latem utrzymuje w domu chłód, a zimą ciepło. Z estetycznego punktu widzenia kamień naścienny to ciekawe i niecodzienne wykończenie – jednocześnie ozdobne i funkcjonalne.

Pokój pełen kontrastów

W tym domu mieści się pokój, w którym główną rolę również gra kamień, udzielając pomieszczeniu swoich właściwości: prostoty, elegancji i solidności. Do okładziny dobrano proste, surowe meble. Stół i szafę wykonano z jasnego, nieobrobionego drewna. Krzesła z ciemnych desek przełamują surowość pozostałych elementów, jednocześnie je podkreślając .

Rustykalna kuchnia

Kuchnia leży na przedłużeniu rustykalnej jadalni, ale w przeciwieństwie do reszty domu nie króluje w niej kamień, który ustąpił miejsca drewnu. Techniki konserwacji drewna polepszyły się ostatnimi czasy, dlatego też utrzymanie drewnianej kuchni nie jest specjalnie trudne. Nie należy się zatem obawiać drewnianych podłóg i mebli w kuchni.

Więcej przykładów kuchni w rustykalnym stylu znajdziesz w Katalogu Inspiracji Dziesięć pomysłów na kuchnię w stylu rustykalnym.

Urocza łazienka

Aby uzyskać rustykalny wygląd wnętrza, należy łączyć ze sobą kamień i drewno. Efekt, jaki daje takie zestawienie, widoczny jest w całym domu, a w szczególności w łazience, gdzie imponująca kamienna umywalka spoczywa na drewnianej szafce. Takie rozwiązanie dodaje pomieszczeniu wiele wdzięku.

Na zewnątrz: także kamień

Na zakończenie możemy się przyjrzeć detalom elewacji. Kamienia nie mogło oczywiście zabraknąć na zewnątrz domu. Kamienne domy wydają się ponadczasowe i zachowują piękny wygląd – zarówno w środku, jak i z zewnątrz.

Obejrzyjcie oryginalny dom, którego elewacja została wykonana z kamienia, w Katalogu Inpiracji homify 360°: dom na Jurze.

Jak się Wam podoba pomysł użycia kamienia we wnętrzach? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd,

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu