15 prostych pomysłów na piękne wejście do domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

15 prostych pomysłów na piękne wejście do domu

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesny balkon, taras i weranda od Cecyn Arquitetura + Design Nowoczesny
Loading admin actions …

Wejście do naszego domu jest naszą wizytówką, ponieważ w niej odzwierciedlone jest to, co lubimy: kolorystyka, kształty, wzory, style, ale także to, co nas identyfikuje i kształtuje naszą osobowość.

Dlatego też, jednym z największych błędów, jakie możemy popełnić jest zaniedbanie wejścia do domu. Warto też nadmienić, że nie potrzeba wiele, aby wejście do naszego domu wyglądało fenomenalnie, a na dowód tego mamy 15 zdjęć.

Są to proste, ale skuteczne sposoby na dekorowanie wejścia do domu.

Jesteście ciekawi? Zapraszamy

​1. Już jeden element dekoracyjny zrobi swoje

Jak już wspomnieliśmy, nie potrzeba wiele, aby wejście do naszego domu wyglądało wspaniale. Ważna jest jednak umiejętność wybrania kluczowego elementu dekoracyjnego. W tym pierwszym projekcie jest to donica z gliny z ręcznie wykonanymi zdobieniami. W naszych oczach, jest to świetny wybór! Całość wygląda świeżo, naturalnie, harmonijnie i energetycznie.

​5. Wodne powitanie

Nieczęsto spotkamy się z wejściem do domu, któremu towarzyszy kompozycja z fontann. Właśnie dlatego jest to świetny i nowatorski pomysł, dzięki któremu nasze wejście stanie się niepowtarzalne i bardzo charakterystyczne.

​2. Dobrze wyznaczona ścieżka

Do głównego wejścia powinna prowadzić ścieżka. To właśnie ten element może stanowić dobry początek wizyty gości.

​3. Wycieraczka – niby nic wielkiego

Olbrzymim błędem jest myślenie, że ułożenie wycieraczki przed wejściem do domu nie zmieni jego wyglądu. Oczywiście, że zmieni się jego wygląd i jego nasze postrzeganie. Postarajmy się jednak utrzymać wycieraczkę w dobrym stanie i w czystości.

​4. Ramka z roślin

Rośliny są naszymi przyjaciółmi jeżeli chcemy nadać przestrzeni żywotności i koloru. Jeszcze lepiej, jeżeli wokół wejścia uda nam się stworzyć ramkę z roślin.

​6. Delikatne muśnięcie sztuką

Istnieje wiele sposobów na włączenie elementów sztuki w nasz dom, między innymi, możemy posiłkować się elementami architektury, więc dlaczego nie wykorzystać ich już przy wejściu do domu?

​7. Dokładne pokrycie podłoża

Czysty i zadbany wygląd jest równie dobrym sposobem na wyróżnienie wejścia. Poza tym, taka opcja nie wymaga od nas później dużego nakładu pracy i pieniędzy przy utrzymaniu oczekiwanego efektu.

​8. Drewniane futryny

Obecność drewna w projekcie zawsze będzie świetnym pomysłem. Wiecie już zatem czego szukać!

​9. Większa kreatywność – chyba niemożliwe

Kto powiedział, że są jakiekolwiek ograniczenia? Bawmy się kolorami, wzorami i kształtami. Pamiętajmy jednak, że naszym celem jest uzyskanie równowagi i harmonii.

​10. Elementy ukazujące naszą osobowość

Nowoczesne okna i drzwi od homify Nowoczesny

Odwołując się do unikalnych wzorów i elemntów dekoracyjnych naszego wejścia, które odzwierciedlają nasze pasje i zainteresowania sprawimy, że od wejścia nasz dom będzie bardzo charakterystyczny i ukazujący naszą osobowość. Chyba nie ma nic lepszego.

​11. Wąskie przejście nie jest wadą

Roland Gardens Nowoczesne okna i drzwi od BTL Property LTD Nowoczesny
BTL Property LTD

Roland Gardens

BTL Property LTD

Postawmy sprawę jasno: dlatego, że wymiary wejścia są niewielkie, nie możemy pozbawić go dekoracji i odpowiedniej uwagi. Wręcz przeciwnie, powinniśmy znaleźć sposób na podkreślenie piękna tego miejsca.

​12. Znajomy widok

Oczywiście, aranżacja jest bardzo ważna, ale nie zapominajmy, że istotą jest stworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery.

​13. Osobliwe kolory

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire Wiejskie okna i drzwi od Roundhouse Architecture Ltd Wiejski
Roundhouse Architecture Ltd

Old School House, Glen Dye, Banchory, Aberdeenshire

Roundhouse Architecture Ltd

Kolor jest kluczowym elementem, aby nadać strefie wejściowej autentyczności. Od nas powinno zależeć, czy chcemy wyróżnić kolorem ścianę, drzwi, czy framugi, a może tylko zawiasy. Na zdjęciu widać, jak pięknie drzwi wyróżniają się na tle ściany.

​14. Kontury nowoczesności

Kiedy nasze drzwi wejściowe są proste, a nie chcemy przesadzać z upiększeniami, możemy odwołać się do innych środków, takich jak kontury, które podkreślą obecność drzwi.

​15. Kulminacja pięknych donic

od homify Śródziemnomorski

Drobne szczegóły, z pozoru nic nie znaczące, mogą całkowicie odmienić wygląd wejścia do naszego domu. Oczywiście, należy wybrać strategiczne elementy i miejsca ich usytuowania. Doskonale sprawdzą się kwiaty w eleganckich i dostojnych donicach.

Korzystacie z któregoś z pomysłów?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu