Kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez DoMilimetra

6 kuchni w kształcie litery L = 6 inspiracji

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Stworzenie projektu idealnej kuchni, dopasowanej do naszego domu czy mieszkania, wcale nie jest zadaniem łatwym. Kształt, kolor, styl mebli, materiały, potrzebny sprzęt AGD… trzeba podjąć wiele decyzji! Trudność wyboru potęguje świadomość, że dokonujemy decyzji na lata. Najważniejsze to jednak nie panikować i ze spokojem zastanowić się nad tym, w jaki sposób wyobrażamy sobie użytkowanie naszej kuchni. Czy chcemy, by stała się sercem domu z przestronną strefą śniadaniową? Czy może bardziej zależy nam, żeby rodzinne posiłki przeniosły się do jadalni? Wiele czasu poświęćmy na analizę dostępnej przestrzeni. Jaki kształt kuchni najlepiej by się do niej dopasował?

Dzisiaj pochylimy się właśnie nad kwestią kształtu i przyjrzymy się jednemu z najbardziej popularnych: kuchni na planie litery L. W tym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam 6 wspaniałych realizacji, które udowodnią, że taką kuchnię dopasować można do każdego gustu…

1. Z nastrojowym oświetleniem

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Traber Obras
Traber Obras

​Reforma integral de vivienda en barrio de Chueca de Madrid por Traber Obras.

Traber Obras

Rozpoczynamy od kuchni pełnej stylu, doskonale pasującej do nowoczesnych mieszkań. Główny nacisk w tej aranżacji padł na oświetlenie. Umieszczone pod podwieszanymi szafkami lampki punktowe wydobywają blask z niebieskich paneli. Lśnią także gładkie, białe fronty mebli oraz wykończenia z chromowanej stali. Morski niebieski nad strefą przygotowywania posiłków wspaniale harmonizuje z intensywnie brązowym parkietem na podłodze.

2. Idealna do małych mieszkań

Ta kuchnia Was zaskoczy! Otwiera się ona na… sypialnię. Nad krótszym bokiem litery L ścianę otwarto oknem wychodzącym właśnie na miejsce wypoczynku. Pozwala to na lepszą cyrkulację naturalnego światła w mieszkaniu. Podobny zabieg zauważyć możemy nad strefą przygotowywania posiłków, nad drugim skrzydłem blatu. Przeszklenie otwiera się na korytarz, a kuchnia wydaje się znacznie większa, niż jest w rzeczywistości.

3. W wielkomiejskim duchu

Teraz coś dla wielbicieli miejskiego stylu. Imitujące cegłę białe płytki nadają aranżacji industrialnego uroku, jednak cała przestrzeń pełna jest domowego ciepła, a co pracuje drewniany blat oraz wykończenia z tego naturalnego materiału. Kuchnia otwiera się na mały balkon, dzięki czemu można wygodnie wychodzić na świeże powietrze z kubkiem porannej kawy.

Mieszkacie w centrum miasta i doskwiera Wam metraż? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł: Mała kuchnia – jak ją urządzić?

4. Cała w bieli

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Maqet

Kuchnia w kształcie litery L nadaje sie nie tylko do małych mieszkań. W tej wspaniałej aranżacji wypełnia ścianę ogromnej przestrzeni otwartej. Z prostokątnymi modułami zabudowy doskonale współgra okrągły stół strefy śniadaniowej.

5. Otwarta na zewnątrz

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Hardvendel Design
Hardvendel Design

​Hardvendel Design

Hardvendel Design

Kuchnia otwarta na ogród lub patio to zawsze dobry pomysł. Dzięki temu będziemy zmotywowani, aby spożywać posiłki na świezym powietrzu, kiedy tylko pozwalać będzie na to pogoda. Kolejny atut nie do przecenienia to pomieszczenie zalane naturalnym światłem. Rozsuwane, chowające się w ścianach drzwi będą tutaj doskonałym rozwiązaniem.

6. Z akcentem koloru

Kuchnia: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez DoMilimetra

Architekci wnętrz z sopockiej pracowni o wdzięcznej nazwie DoMilimetra, o powyższej realizacji mówią tak: ’Niewielką przestrzeń dostosowaliśmy do potrzeb naszej uroczej Inwestorki. Satynowe fronty w kolorze wrzosowym pięknie eksponują się na tle grafitowej malowanej ściany oraz mozaiki z kolekcji Natural SICIS’a wykonanej ze szkła murano, o pięknym rysunku masy szklanej. Całość została dyskretnie uzupełniona motywem ptaków nabierając kobiecego i nieco romantycznego wyrazu.’ Nawet wąska kuchnia może wyrażać osobowość domowników!

Która z tych kuchni spodobała się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu