Drewniany dom, który powstał z zadziwiającą prędkością | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Drewniany dom, który powstał z zadziwiającą prędkością

A.D. A.D.
Wiejskie okna i drzwi od Kuloğlu Orman Ürünleri Wiejski
Loading admin actions …

To byłoby niesamowite, zamarzyć o domu i w mgnieniu, ziścić to marzenie. Brzmi jak historia z bajki o rybaku i złotej rybce, która z wdzięczności, spełniała każde życzenie swojego wybawiciela. Wielu uważa, że jest to niemożliwe do osiągnięcia, ale wraz z rozwojem technologii, nie ma rzeczy niemożliwych. Można nawet wybudować swój własny dom, z wszystkimi udogodnieniami, w rekordowo krótkim czasie.

Prefabrykowanie domów pozwala, na stawianie ich na placu budowy, z zadziwiającą prędkością. Mają one także tę zaletę, że można zainstalować je na prawie każdym terenie, a czasem nawet możliwy jest demontaż i ponowne usytuowanie w zupełnie innym miejscu. 

W tym katalogu inspiracji zaprezentujemy nowy projekt architektów KULOĞLU ORMAN ÜRÜNLERI. Dom jest w całości wykonany z drewna, materiału, który ma doskonałe właściwości konstruktywne i termiczne. Obejrzyjcie zdjęcia i dostrzeżcie wszystkie zalety tego domu, który został zbudowany tak szybko jak uderzenie pioruna, ale jest bardzo urokliwy, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz.

Klasyczna fasada

Główna fasada, z białymi ogrodzeniami i dużymi oknami ma w sobie swojski urok. Mimo swej prostoty jest atrakcyjna. Naturalne drewno, z którego wytworzony został powyższy budynek, użyto celowo, ponieważ tylko ten materiał, jest w stanie dać tyle ciepła konstrukcji.

Trójkątny dach, który znajduje się nad drzwiami sprawia, że elewacja nie wygląda płasko i nudno, ponadto nadaje klasyczny charakter i domową przytulność.

Prosta, tradycyjna fasada boczna

Można by pomyśleć, że ten piękny drewniany dom, jak wszystkie domy wykonane z tego materiału ma swoje słabości: podatności na zimno i ciepło, i oczywiście ogień. Jednak ten projekt, opracowany przez tureckich architektów, został poddany specjalnej obróbce, właśnie po to aby był odporny na działanie tych trzech elementów.

Widok z boku: tutaj znajduje się piękny taras, gdzie można spędzić miłe wieczory na świeżym powietrzu. Dzięki niesamowitym oknom, wnętrze domu wypełnione jest naturalnym światłem.

Pomieszczenia wewnętrzne

W środku widzimy coś pomiędzy minimalizmem a klasyką. Pokoje w domu wyróżniają się prostotą i minimalistycznym urokiem. Powiew klasyki sprawia, że jest przytulnie, a jasne, neutralne barwy przyczyniają się do wszechobecnej atmosfery intymności. Idealne miejsce na odpoczynek z rodzina i ucieczkę od świata zewnętrznego.

Duże okno sprawia, że światło dzienne wypełnia cały salon. Ten dom ma wszystkie odwołania wiejskiego domu, ale z nowoczesnymi akcentami.

Zintegrowana kuchnia i jadalnia

Integracja jadalni z kuchnią zwiększa przestrzeń wewnętrzną pomieszczeń w domu. Pomieszczenie urządzone jest w stylu tradycyjnym, drewniane meble nie dziwią nikogo. Na pewno, to środowisko jest idealnym miejscem na rodzinne posiłki. Można tutaj spędzić wyjątkowe i pełne ciepła chwile. 

Dbałość o detal

Obraz, który widzimy pozwala nam docenić wysoką jakość drewna, użytego do budowy. Nie ma tu miejsca na niedoróbki czy prowizorkę. Domy prefabrykowane powstają bardzo szybko, są przewożone na budowę w kawałkach i tam, na miejscu układane. Nie znaczy to jednak, że odbiegają czymkolwiek od tradycyjnych budynków. Elementy prefabrykowane są przygotowywane z dużą precyzją, co pozwala uniknąć bardzo wielu błędów wykonawczych i zminimalizować sporą część mostków termicznych.

Funkcjonalna łazienka

Kolejne pomieszczenie, w którym drewno jest jednym z głównych graczy. Jest prosto, minimalistycznie i funkcjonalnie. Nie ma zbędnych ozdobników, a duet bieli i brązu zawsze wygląda dobrze. 

Pierwsza rzecz, która nasuwa się na myśl gdy mówimy o technologii prefabrykowanych to szybkie tempo budowy. Ale to nie koniec. Producenci oferują domy budowane w standardzie energooszczędnym, które na życzenie klienta można dostosować nawet do wymogów pasywnych. Unika się prac mokrych. Również roboty związane z wykończeniem elewacji są zredukowane do zera lub mocno ograniczone. Realizacja stanu surowego zamkniętego budynku w ciągu 7-14 dni, to dobre tempo! Dowiedzcie się więcej na ich temat: Domy prefabrykowane – architektura przyszłości!

Chcielibyście postawić dom w zaledwie 2 tygodnie?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu