8 inspirujących pomysłów na ogród zimowy

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 inspirujących pomysłów na ogród zimowy

A.D. A.D.
Nowoczesny balkon, taras i weranda od IMAGO DESIGN Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeśli na zewnątrz pada deszcz lub śnieg, i wieje silny wiatr, a na termometr strach patrzeć, nie ma mowy o przyjemnym wypoczynku w ogrodzie. Ten kto dysponuje oranżerią, jest niezależny od pogody i może być przez cały rok, w każdych warunkach pogodowych, bardzo blisko natury. Ale jak sprawić, by ten ogród zimowy wyglądał równie dobrze co tradycyjny? Jak to zrobić, by było tam naprawdę wygodne?

Dziś mamy 8 inspiracji i pomysłów na przydomowe oranżerie, w których przebywanie będzie istną przyjemnością. Zobaczcie je wszystkie. 

1. Konstrukcja oranżerii

Od klasycznego, poprzez nowoczesny, aż po romantyczny styl – ogrody zimowe można stworzyć w różnych wersjach stylistycznych. Ci, którzy zdecydują się na budowę nowoczesnej kostki ze szkła, jak ta na zdjęciu, zdecydowanie powinni upewnić się, czy zamocowanie takiej konstrukcji pasuje do istniejącego domu, a także przestrzeni na zewnątrz. Jeśli tak będzie, osiągniecie idealny, harmonijny obraz.

Projekt szklanego pudełka został stworzony przez architektów z IMAGO DESIGN. 

2. Tradycyjne zastosowanie

W większości przypadków, oranżeria służy jako jadalnia, tworzy drugą część dzienną poprzez usytuowanie tam mini salonu lub przytulnego kącika do czytania książek. Tak czy inaczej, jest to zaciszne miejsce, które zaprasza do zrelaksowania się i dostarcza nam pocieszające uczucie przebywania bardzo blisko natury, bez konieczności rezygnowania z komfortu i bezpieczeństwa własnego domu.

3. Przestrzeń dla roślin

Również popularnym zastosowaniem oranżerii jest zimowe miejsce ogrodowych roślin, albo po prostu stanowisko dla wszystkich roślin, z całego domu. Większość zieleni czuje się tu doskonale, ponieważ ma zapewnione mnóstwo światła i odpowiednią temperaturę, lekko chłodniejszą niż w innych pokojach. Duża ilość zieleni, ma też inną zaletę. Przyczynia się do tworzenia typowego wizerunku oranżerii i pomaga nam czuć się znacznie bliżej natury.

4. Gotowanie pod szklanym dachem

Na tym zdjęciu widzimy raczej nietypowe wykorzystania możliwości oranżerii. Ale w sumie dlaczego nie zainstalować tu kuchni? W ten sposób możemy gotować, z widokiem na zieleń, i jeść na zielono… a kuchenne zioła rozwiną się tutaj z pewnością bardzo dobre.

5. Pokój hobby lub biuro w domu

Klasyczny ogród zimowy od Gracja Klasyczny Drewno O efekcie drewna

Innym sposobem wykorzystania oranżerii jest przekształcenie jej w pokoju hobby. Sala muzyczna, pracownia artysty, czytelnia, biblioteka czy nawet szwalnia – wpadające światło i piękne widoki przysłużą się do stymulowania kreatywności. Nawiasem mówiąc, to dobry powód, by pomyśleć o domowym biurze w oranżerii.

6. Spa

Reynaers Nowoczesny ogród zimowy od Framemaster Nowoczesny
Framemaster

Reynaers

Framemaster

Prawdziwym luksusem jest, gdy w oranżerii stworzycie domowy basen lub jacuzzi. Podczas pływania i pryskania w wodzie, pod szklanym dachem, ma się wrażenie relaksu na świeżym powietrzu, a tym samym można, jeszcze lepiej, naładować akumulatory. Wakacje cały rok! 

7. Punkt widokowy

Ten przykład pokazuje, że w rzeczywistości najważniejsze jest dostosowanie i zaprojektowanie swojej oranżerii do warunków panujących na zewnątrz. Ta sytuacja, wspaniała górska panorama, wręcz woła o zastosowanie dużej ilości szkła, dzięki któremu można cieszyć się widokiem. Kolejnym plusem jest to, że w ten sposób dostarczamy również mnóstwo naturalnego światła, do innych pomieszczeń w domu.

8. Taras czy oranżeria?

Nowoczesny ogród zimowy od homify Nowoczesny Szkło

A na koniec, rozwiązanie idealne. Dla każdego, coś miłego. Ściany oranżerii zostały zrobione z przesuwnych paneli, które można całkowicie otworzyć w razie potrzeby. Podczas dobrej pogody zimowy ogród zmienia się w zadaszony taras z bezpośrednim dostępem do ogrodu. Czego więcej można chcieć?!

Macie jeszcze wątpliwości czy warto podjąć taką inwestycję? Obejrzyjcie następne, wspaniałe propozycje, a wszelka niepewność odejdzie w niepamięć! 6 wspaniałych ogrodów zimowych do skopiowania

Co myślicie o biurze w zimowym ogrodzie? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu