Klimatyczne oświetlenie w domu | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Klimatyczne oświetlenie w domu

homify magazine homify magazine
Klasyczne domy od Nussmüller Architekten ZT GmbH Klasyczny
Loading admin actions …

Jest wiele czynników, które sprawiają, że czujemy się w swoim domu komfortowo. Ważna jest przestrzeń, funkcjonalność, własny gust, jak i właściwe zaplanowanie i rozmieszczenie oświetlenia. Szczególnie da się zauważyć jak bardzo wpływa ono na nasze samopoczucie, w długie zimowe wieczory. 

Wiele prac naukowych zajmuje się zagadnieniem oddziaływania światła na zdrowie człowieka. W skład grup badawczych wchodzą zwykle między innymi lekarze, psychologowie a także projektanci oświetlenia. Większość jest zgodna, że jak największa ilość światła o poranku jest wskazana dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ma to związek z blokowaniem produkcji melatoniny podczas snu. Wyobraźmy sobie, że nawet zachmurzone niebo emituje kilka tysięcy luksów- zatem sztuczne oświetlenie powyżej 10000 luksów, jest skutecznym sposobem na walkę z zimową depresją. 

Dziś na homify, przyjrzymy się jak za pomocą właściwego oświetlenia, zarówno sztucznego jak i naturalnego, odmienić Wasze domy. 

Zapraszamy! 

Urok prostego oświetlenia

od MJUKA Skandynawski

W proste, drewniane gałęzie wpleciono kolorowe kable zakończone dużymi żarówkami. Tym sposobem, uzyskano bardzo oryginalny projekt lampy, przypominający nowoczesny, rustykalny żyrandol. Wyjątkowe oświetlenie dla wszystkich miłośników prostych rozwiązań i naturalnych materiałów. 

Oświetlenie minimalistyczne

Minimalistyczny projekt lampy, ze sterowaną wysokością oświetlenia. Lampa może być w bardzo prosty sposób rozebrana i zamontowana w czterech różnych punktach opartych na czarnym, prostym statywie.  Na końcu złotego ramienia lampy, zamontowano żarówki LED. 

Oświetlenie wielofunkcyjne

Lampa zbudowana ze świecących paneli naściennych. Jest to produkty wielofunkcyjny, który możemy zainstalować na ścianie lub na metalowym stelażu lampy. Każdy panel, może być dowolnie przystosowany do naszych oczekiwań. Zmieniać możemy kolor żarówek LED, rodzaj powierzchni panelu i kolor pokrycia. Uzyskujemy nie tylko przydatne źródło światła ale i małe dzieło sztuki. 

Złote refleksy

Jeśli gustujecie w nieco bardziej ozdobnym typie oświetlenia, na pewno spodoba wam się ta lampa. Dostępny w trzech wersjach projekt, wykonany jest z chińskiej porcelany. Metoda zdobienia jest bardzo nietypowa i skomplikowana. Aplikacje przypominające rybie łuski, umieszczone zostały na kloszach w procesie sprejowania przeznaczonego specjalnie do porcelany. Uzyskano dzięki temu jasną i połyskującą powierzchnię, nadającą światłu bardzo delikatny i przyjemny odcień.  

Oświetlenie dużych powierzchni

Duże pomieszczenia z małą ilością okien, lub całkowicie ich pozbawione, wymagają szczególnej troski o dobre oświetlenie. Okrągłe lampy o różnej wielkości, zawieszone zostały tutaj na nierównych poziomach. Zabieg ten zdecydowanie ożywia całą przestrzeń i nadaje jej interesującego wyglądu. Dzięki płaskiej, dosyć sporej powierzchni lamp, pomieszczenie jest bardzo dobrze oświetlone.

Oświetlenie naturalne w otwartej przestrzeni

Mamy tutaj przykład bardzo ciekawego wykorzystania światła naturalnego. Przestrzeń oddzielająca wnętrze i zewnętrze budynku, zbudowana jest z długiego tarasu zakończonego rzędem modernistycznych kolumn. Wpadające przez nie światło, tworzy prostopadłe linie, ciekawie wpływające na wygląd przestrzeni.

Światło we wnętrzu

The FRISBEE line - by Herman Cph od Herman Cph Skandynawski
Herman Cph

The FRISBEE line – by Herman Cph

Herman Cph

Pragnąc rozjaśnić pomieszczenie, nie musimy ograniczać się tylko do tradycyjnych rozwiązań. Duży efekt można osiągnąć świadomym doborem kolorów- głównie bieli, kremu i pasteli. Szczególnie w starych kamienicach i mieszkaniach dobrze przeszklonych, do których wpada dużo światła naturalnego, efekt podobny do uzyskanego na zdjęciu, można osiągnąć stosunkowo małym wysiłkiem. Trzymanie się jednej palety kolorystycznej i zastosowanie bieli zarówno na ścianach jak i podłogach oraz jasne meble dają efekt przestrzenności. 

Światło naturalne w małej przestrzeni

Klasyczny korytarz, przedpokój i schody od homify Klasyczny

Zbawiennym rozwiązaniem na powiększenie przestrzeni w małych pomieszczeniach, jest światło naturalne i zastosowanie jasnych kolorów. Na zdjęciu widzimy klatkę schodową z obniżonym sufitem, jednak mimo ograniczonej przestrzeni, pomieszczenie nie przytłacza i odnosi się wrażenie lekkości. 

Świetlik w suficie

W budynkach, w których z różnych przyczyn nie można zastosować tradycyjnych okien, instaluje się często okna sufitowe, czyli tak zwane świetliki. Powodem może być konstrukcja budynku, gwarancja prywatności czy chęć zachowania jednolitej połaci ścian. Zastosowanie świetlika jest również doskonałym rozwiązaniem doświetlenia ciemnych i trudno dostępnych pomieszczeń przez światło naturalne. Okna dachowe dostępne są we wszelkich rozmiarach, kolorach i materiałach. Można również nabyć wersję ze specjalnymi żaluzjami zasilanymi przez baterie słoneczne. 

Jeśli podobało się Wam nasze dzisiejsze zestawienie, zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami prezentującymi wyjątkowe przedmioty, za pomocą których w łatwy sposób można zmienić swój dom! 

- 10 wyjątkowych krzeseł

- sztuka współczesna a design- nowoczesne dekoracje

Która pomysł podoba się Wam najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu