Jasny i wygodny dom jednorodzinny

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Jasny i wygodny dom jednorodzinny

A.D. A.D.
ONYKS Nowoczesne domy od Biuro Projektów MTM Styl - domywstylu.pl Nowoczesny
Loading admin actions …

Dom jednorodzinny, który pokażemy Wam dzisiaj, to warty obejrzenia, wygodny i komfortowy budynek, którego projekt został stworzony przez polską firmę architektoniczną Biuro Projektowe MTM STYL.  Zachwyca dobrze zaplanowaną powierzchnią ponad 200 m kwadratowych, idealnych dla 4-5 osobowej rodziny. Przestronne, wypełnione światłem pokoje i mnóstwo komfortu. Dzięki dużej powierzchni szklanej, na tylnej stronie, dom zapewnia bezproblemowe połączenie z ogrodem i okolicą. 

Homify zaprasza Was na wyjątkową wycieczkę, po tym interesującym domu, projektu polskich architektów. Może spodoba się Wam na tyle, że postanowicie go urzeczywistnić na swojej własnej działce? 

Od strony ogrodu

Od strony ogrodu dom prezentuje się wyjątkowo efektownie. Jest doskonałym połączeniem nowoczesnego designu i klasycznego wzornictwa. Bryła budynku, oparta na prostokącie z dwuspadowym, klasycznym dachem wydaje się pospolita, a jednak konstrukcja zachowuje indywidualny, bardzo współczesny charakter. Duże okna zapewniają oświetlenie wnętrza i wprowadzają jednocześnie przestrzeń zewnętrzną do strefy dziennej. Wgłębienia w fasadzie budynku nadają dynamikę i napięcie, a jednocześnie tworzą zadaszony taras i osłonięty balkon.

Widok od ulicy

Z przodu domu jest oczywiście zamknięty i nie dostępny dla przechodniów, te zabiegi zastosowano aby chronić prywatność jego mieszkańców. Surową bryłę budynku ożywia gra przeszkleń i kolorystycznych akcentów. Czerwone panele elewacyjne i klatki z betonu elewacyjnego wokół wejścia, nadają budynkowi również charakterystyczny akcent.

Rzut poziomy parteru

Zanim przyjrzymy się wnętrzom nieco dokładniej, weźmy szybki rzut oka na plan domu, a dokładniej na parter. Znajduje się tutaj strefa dzienna, wyposażona w wygodny salon z jadalnią, kuchnię, łazienki, pomieszczenie gospodarcze, sypialnię i biuro. Obok garaż na dwa auta. Wyższa kondygnacja to typowa część prywatna, wyposażona w sypialnię z łazienką i garderobą oraz dodatkowy salon.

Salon

Salon, w tym wypadku, jest sercem domu i zapewnia, przez podwójną wysokość i ogromne szklane fronty, wrażenie komfortu i wygody. Prawdziwym rarytasem jest nowoczesna konstrukcja i domowa przytulność, tworzące połączenie idealne. Wystrój wnętrza jest więc dopasowany w 100% do zewnętrznej architektury. Subtelne, naturalne kolory tworzą bardzo przyjemne miejsce. 

Widok z salonu

Siedząc na kanapie, w salonie, możemy objąć wzrokiem prawie całą część dzienną. Za ścianą, na której są schody zaczyna się kuchnia. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne. Mimo otwartego planu, pozostaje ona oddzielona od pozostałych obszarów funkcjonalnych. To rozwiązanie zadowoli zwolenników, zarówno otwartej, jak i zamkniętej kuchni.

Kącik jadalniany

Jadalnia powinna znajdować się blisko kuchni, aby była funkcjonalna. Dobrze też, jeśli w jej niedalekim towarzystwie jest salon. W tym wypadku, kącik jadalniany spełnia wszystkie istotne założenia. Jest usytuowany przy przeszklonej ścianie z widokiem na ogród dlatego jest w nim bardzo jasno. Proste stylowe meble, jasne kolory i duża ilość dziennego światła – może to jest przepis na idealną jadalnię? 

Na pewno zainteresuje Was także ten artykuł: 14 sposobów na spektakularną dekorację jadalni.

Otwarte wnętrze

Na koniec naszej wycieczki zajrzymy na poddasze, gdzie znajduje się galeria otwarta na parter. Wnętrze zostało częściowo niezabudowane, dzięki czemu powstaje uczucie bardzo dużej przestrzeni. Duże okna na tylnej elewacji budynku sprawiają, że cały salon jest zalany naturalnym światłem. Z otwartej galerii, która jest używana jako biuro w domu, rozpościera się imponujący widok na ogród. Dużo drewna tworzy ciepłą, naturalną i domową atmosferę. To naprawdę rodzinny projekt! 

Co myślicie o takim domu? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu