Feng Shui - wypełnij dom dobrą energią!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Feng Shui – wypełnij dom dobrą energią!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Azjatycki ogród od ROJI Japanische Gärten Azjatycki
Loading admin actions …

Tradycyjna chińska sztuka Feng Shui pomaga tworzyć harmonijne wnętrza, przez które przepływa pozytywna energia. Wiele osób na tak zwanym Zachodzie fascynuje się nią i chce wznosić budynki czy planować aranżacje swoich pomieszczeń właśnie w zgodzie z zasadami Feng Shui. Kto w końcu nie marzy, aby w jego domu zapanowała równowaga i spokój pozwalający w pełni cieszyć się wypoczynkiem we własnym gniazdku? Warto podpatrzeń, jak zasady Feng Shui mogą ulepszyć nasze codzienne życie. 

Może akurat znajdziecie coś dla siebie?

Kolory

Według Feng Shui dobór kolorów nie powinien być przypadkowy. W salonie, kolory takie jak czerwony lub pomarańczowy służą ułatwieniu dialogu pomiędzy domownikami. Tutaj wprowadzono delikatne, neutralne barwy wpadające właśnie w pomarańcz. Niebieski i zielony w pokojach z kolei zapewniać mają relaks i spokojny sen, podczas gdy różowy pomaga w pielęgnowaniu pasji w związku. Żółty w kuchni stymuluje apetyt i zapewnia silny zastrzyk energii z początkiem dnia.

Naturalne materiały

Wybierzmy materiały najbardziej naturalne jak to możliwe. Uwielbiane przez architektów wnętrz drewno, ale także kamień i metal. Korzystanie z tworzyw sztucznych powinno być ograniczone do absolutnego minimum. Feng Shui to łączność z naturą.

Koniecznie i dowolnie

Eklektyczny salon od homify Eklektyczny

Łazienka może być umieszczona w dowolnym miejscu w domu, ale istnieją zasady, których przestrzegać należy bezwzględnie. Drzwi nie powinny otwierać się bezpośrednio do kuchni. Oka mają nie tylko zapewniać oświetlenie, ale także wentylacją pomieszczenia.

Ogród

W Feng Shui ogród powinien zawsze być zadbany. Nie ma mowy o starych liściach, wszystko powinno być zgrabione na czas. Wprowadzenie wody do ogrodu to zawsze dobry pomysł, ponieważ działa na nas wyciszająco.

Światło

Okna domu powinny być duże. Im większa, tym lepiej do wejścia naturalnego światła jest możliwy w ciągu dnia. W przypadku korzystania zasłony powinny być w jasnym kolorze, bez uszczerbku dla wprowadzenia naturalnego światła.

Porządek

Kuchnia powinna być przyjazna i uporządkowana. Jak już wspomnieliśmy, nie powinniśmy widzieć prowadzących do niej drzwi. Piekarnik powinien być utrzymywany w czystości, aby sprzyjać obfitości i zapewniać dobrobyt mieszkańców. Nie powinien być instalowany w pobliżu lodówki lub zmywarki.

Sprzątać także można mając w głowie zasady feng shui. Zajrzyjcie do tego artykułu: Jak sprzątać w zgodzie z Feng Shui?, a na pewno dowiecie się czegoś nowego…

Układ mebli

Sypialnia od homify

Układ mebli to podstawa Feng Shui. Łóżko, aby zapewnić nam spokój ducha, powinno zawsze być umieszczone w przeciwnym kierunku do drzwi. Z kolei sofy w pomieszczeniach publicznych mają zwracać się właśnie w kierunku wejścia i dbać o budowanie poczucia gościnności.

Wierzycie w moc Feng Shui?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu