Jak zorganizować swoje buty w sposób twórczy i oryginalny | homify

Jak zorganizować swoje buty w sposób twórczy i oryginalny

Aśka Warchał Aśka Warchał
The Lantern Fraher and Findlay Korytarz, hol i schodyMeble do przechowywania
Loading admin actions …

Powroty to domu psuje Wam stos butów zagracających wejście? Po lekturze tego Katalogu Inspiracji problem zniknie jak ręką odjął! Nasi profesjonaliści przedstawią Wam bowiem tak ciekawe sposoby na przechowywanie butów, że od razu będziecie chcieli je wypróbować. Uszy do góry! Nie jesteście odosobnieni w Waszym problemie… Doskwiera on głównie rodzinom. Jedna osoba ma zazwyczaj kilka par butów na każde warunki pogodowe. Im więcej domowników, tym trudniej je wszystkie pomieścić – nie ma w tym nic dziwnego. Ważne, żeby zaproponować takie rozwiązanie, które przyjmie się w naszym domu. Szafki muszą być nie tylko stylowe, ale także funkcjonalne, szybkie w obsłudze. 

Zamiana nawyków trochę potrwa lecz wiemy jedno – naprawdę jest możliwa! Wystarczy, że będziemy mieli na nią dobry pomysł…

Przy siedzisku

Ten zachwycający przedpokój wyszedł spod ręki architektów wnętrz z warszawskiej pracowni Tim Grey Interior Design. Tutaj do zachowania porządku zachęca domowników wygodna, obita skórą ława we wnęce. Wygląda niczym poczekalnia w luksusowym lokalu! Przed nią dwie pary szpilek pani domu, a pod nią wysuwane szuflady, które pomieszczą pozostałe okazy. 

Koniecznie poznajcie resztę wyjątkowych wnętrz: homify 360°: luksusowy apartament z motywem Charta.

Potęga koloru

Nikt nie mówi, że w przedpokoju nie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa! Kolorowe szafki ożywią wnętrze, które większość osób decyduje się malować na biało. Intensywny fiolet i niebieski z pewnością zwrócą na siebie uwagę. Nie leżą bezpośrednio na podłodze, żeby można było pod nimi ustawić rząd najczęściej używanych par butów.

W pudełkach

But butowi nierówny! Nie wszystkie i nie przy każdej pogodnie muszą leżeć ustawione w parach. Kapcie, japonki, a nawet sandały wrzucić można do jednego pudełka oszczędzając przy tym miejsce. Choć brzmi to chaotycznie, to przy dobrym pomyśle wygląda tak stylowo, jak w powyższej aranżacji. Pudełko można łatwo wyjąć z minimalistycznej szafki i szybko odnaleźć właściwą parę klapek.

Pod schodami

Storage under stairs Fraher and Findlay Korytarz, hol i schodyMeble do przechowywania
Fraher and Findlay

Storage under stairs

Fraher and Findlay

Wykorzystywanie dotychczas martwej przestrzeni pod schodami to trend w architekturze wnętrz, który bardzo nas cieszy. Można zamontować pod nimi na przykład wysuwaną szafkę na buty. Przykład z powyższego zdjęcia cechuje prostota i funkcjonalność. Trzy rzędy półek są szybko dostępne. Okazuje się, że buty wcale nie muszą leżeć rozrzucone przy wejściu, aby łatwo można było wybrać parę pasującą nam w danym momencie.

Pod szafką i w szafce

Kilka par butów zawsze będzie na zewnątrz – taki jest stan rzeczy i nie ma co tracić energię na walkę. Ustalmy zasadę w naszym domu, że każdy może mieć na wierzchu dwie pary butów, reszta musi pozostać schowana. W przypadku tego przedpokoju domownicy mają do dyspozycji drewnianą ławę pełniącą jednocześnie funkcję szafki, pod którą można także zostawić buty. Intuicyjne użytkowanie zachęca do utrzymywania porządku.

We wnęce

Dom jednorodzinny w Redzie PracowniaPolka Skandynawski korytarz, przedpokój i schody
PracowniaPolka

Dom jednorodzinny w Redzie

PracowniaPolka

Czas na mniej ekskluzywną, ale bardzo praktyczną wnękę. Architekci wnętrz z PracowniaPolka doskonale wiedzą, że głównym wrogiem utrzymania ładu w przedpokoju jest nasza chęć posiadania wszystkiego pod ręką. Nie chodzi tutaj nawet o lenistwo. Po prostu zapominamy o istnieniu rzeczy, kiedy znikają nam z pola widzenia. W powyższej realizacji kilka najczęściej używanych par butów znalazło się przy drzwiach, a pozostałe schowano na półkach w odsłoniętej wnęce. Wszystko na wierzchu, a jednak panuje tutaj porządek!

Za lustrem

'Welcome' Contemporary hallway shoe storage with mirror by Birex homify Korytarz, hol i schodyMeble do przechowywania
homify

'Welcome' Contemporary hallway shoe storage with mirror by Birex

homify

Nasze przedpokoje przeważnie nie grzeszą metrażem. To normalne, nie chcemy tracić przestrzeni życiowej kosztem miejsca, w którym spędzamy tylko te kilka minut czy nawet sekund przed wyjściem i po wejściu. Jednak optyczne powiększenie przestrzeni będzie jak najbardziej wskazane! Najoczywistszym sposobem są oczywiście lustra. A jakby tak za lustrem ukryć szafkę na buty?

Modnie

Jeśli nie posiadamy wydzielonego przedpokoju, jeśli łączy się on z długim korytarzem lub w naszym domu wchodzi się od razu do otwartej przestrzeni, to może nie będziemy chcieli zabudowywać go meblami. Wtedy jeden, mobilny wieszak z półką czy szafką powinien załatwić sprawę. Może wyglądać tak stylowo jak ten powyżej! Minimalistyczna konstrukcja z naturalnego drewna z białymi akcentami wygląda po prostu świetnie!

Dla najmłodszych

Na pewno macie znajomych, którzy całą władzę w domu oddali dzieciom. Wystrój dla najmłodszych można wziąć w ryzy i zrobić coś specjalnie dla nich bez rezygnacji ze stylowego wnętrza podobającego się dorosłym. Przykładem może być powyższa szafka na buty przypominająca konstrukcję z klocków lego w pięknych, jasnych, pastelowych kolorach.

Jak Wy przechowujecie buty?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu