Podmiejskie gniazdko wybrane z katalogu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Podmiejskie gniazdko wybrane z katalogu

Aśka Warchał Aśka Warchał
Klasyczna jadalnia od Haacke Haus GmbH Co. KG Klasyczny
Loading admin actions …

Na łamach naszego magazynu nie raz zastanawialiśmy się nad zaletami i wadami domów z katalogu. Gotowe projekty, które zakupić można od ręki, to oszczędność czasu oraz pieniędzy. Istnieje jednak zagrożenie, że w ten sposób nie uda nam się spełnić wszystkich naszych potrzeb, że dom nie odda charakteru mieszkańców. Oferta firm budowlanych jest jednak szeroka – szukajcie, a znajdziecie i ryzyko nietrafionej inwestycji zostanie zażegnane! Domy z katalogu przeważnie można modyfikować, dopasowywać do siebie. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam właśnie kilka wcieleń tego samego projektu. Pamiętajmy, że to do nas należy ostatnie słowo!

Dach naczółkowy

Za projekt jednorodzinnego, podmiejskiego domu odpowiada firma Haacke Haus GmbH Co. KG z niemieckiego Werder. To ogromny, dwupoziomowy budynek z poddaszem, który doskonale nada się nawet dla kilku pokoleń chcących zamieszkać wspólnie. Charakterystyczna jest lukarnia pokryta spadzistym dachem i otwierająca się na całą wysokość pierwszego piętra. A skoro o dachu mowa, zwróćmy uwagę, że w przypadku tej realizacji zastosowano dach naczółkowy, 'ścięty’ po bokach.

Dwuspadowy dach

Ta realizacja wygląda już zupełnie inaczej prawda? Można by teraz zabawić się w grę Znajdź 10 różnic… Na pewno inny jest dach, tutaj po prostu dwuspadowy. Tym, co całkowicie się zmieniło jest także orientacja budynku. Efektowna lukarnia spogląda teraz nie w stronę ogrodu lecz ulicy. Z tego powodu po jej bokach, zamiast pionowych, dużych przeszkleń znajdziemy stosunkowo małe okna.

Wejście główne

A tak centralna część może prezentować się, jeśli zdecydujemy się umiejscowić tutaj wejście główne. Do nowoczesnej bryły prowadzi wybrukowana droga z malowniczą, czerwoną ławką ogrodową. Dwa pionowe otwory, okno i drzwi zostały tutaj przedzielone pasem muru jak w przypadku pierwszej realizacji. Okno można zasłonić żaluzją, aby chronić prywatność domowników.

Fasada z lukarnią

Fasada z drugiej strony budynku, gdziekolwiek by się ona nie znajdowała, prezentuje się tak. Centralna część również wysunięta jest do przodu. Wyróżnia ją lukarnia na piętrze, przedzielająca jasną elewację szary spad pokrytego dachówką dachu. W przypadku tego domu jednorodzinnego tę grę koloru powtarzają rosnące w ogrodzie brzozy… Przypadek czy efekt misternego planowania?

Jasne wnętrza

Jedna rzecz się nie zmienia! To przestronne, pełne naturalnego światła wnętrza. Znajdujemy się teraz w przestrzeni publicznej domu, która przeszkleniami otwiera się na ogród. Patrzymy na wspaniałą jadalnię z długim, drewnianym stołem. Za nią, w głębi czekają stylowe meble wypoczynkowe strefy salonu. Kontrasty bieli z czernią i szarością przypominają nam to, co widzieliśmy na zewnątrz.

Nasi najuważniejsi Czytelnicy mogli zauważyć, że ten dom gościł już na naszych łamach jako Europejski dom nowoczesny w artykule 13 zjawiskowych, funkcjonalnych i niedrogich rezydencji. Sprawdźcie, jak wyglądają pozostałe!

Jak Wy zmodyfikowalibyście ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu