Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Isabela Canaan Arquitetos e Associados

15 wspaniałych pomysłów na dekorowanie małych sypialni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli nasza sypialnia nie jest zbyt wielka, to znaczy, że musimy sobie tak zagospodarować przestrzeń, aby nie tylko w tym pomieszczeniu odpocząć i się wyspać, ale również lubić je pod względem estetycznym. To dość istotne, abyśmy mogli spokojnie zasnąć, a nie denerwować się zagraconą przestrzenią. W kwestii dekorowania nie należy przesadzać, ale nawet w mniejszych sypialniach możemy stworzyć piękne wnętrze pełne pomysłowych dodatków. Sprawdźcie sami i wybierzcie swój ulubiony z 15 przykładów!

1. Praktycznie

Praktyczne podeście do aranżacji mniejszych przestrzeni to zawsze odpowiednie rozwiązanie. Pomysłem, który warto wypróbować jest dodanie do wnętrza szafy z przesuwanymi drzwiami. Nie będziemy musieli się martwić o otwieranie drzwi, jeśli przestrzeni jest naprawdę mało. Poza tym pomoże nam to utrzymać bałagan w szafie, a nie na widoku – wystarczy zasunąć drzwiczki.

2. Wielofunkcyjny zagłówek

Zagłówek jest ważnym elementem dekoracji – może stworzyć spójny wyraz wraz z resztą przestrzeni, a do tego dodać niepowtarzalnej osobowości. Ten nagłówek jest dodatkowo wielofunkcyjny – nie służy wyłącznie jako element dekoracyjny, ale stanowi też bazę dla obrazków i fotografii, oraz… część biurka.

3. Przestrzeń pod łóżkiem

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez fpr Studio
fpr Studio

Suíte Bailarina

fpr Studio

O odpowiednim wykorzystaniu przestrzeni pod łóżkiem pisaliśmy już nie raz. Dotyczy to zarówno małych sypialni, jak i tych większych. Możemy tam zmieścić naprawdę wiele!

4. Ściany

W małych przestrzeniach często to ściany stanowią… dekorację! Możemy wybrać ciekawy kolor lub wzór, który ożywi wnętrze. Jednak należy pamiętać, że nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich ścian – może je zdecydowanie przytłoczyć i sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawać mniejsze niż jest w rzeczywistości.

5. Wiszące meble

Oczywiście takie meble, jak szafa czy łóżko, lepiej gdyby były stabilne, jednak niektóre z elementów wyposażenia możemy po prostu zawiesić na ścianie, a przestrzeń pod nimi wykorzystać w inny sposób.

6. Lustra!

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Patrícia Hagobian Interiores
Patrícia Hagobian Interiores

Apartamento da Jovem Artista

Patrícia Hagobian Interiores

Lustra są największymi sprzymierzeńcami małych przestrzeni! Dzięki nim możemy wizualnie powiększyć pomieszczenie i optycznie wyda się ono całkiem sporych rozmiarów.

7. Czarne dekoracje

Istnieją pewne mity w dekoracji, twierdząc, że małe przestrzenie muszą być utrzymane w jasnych kolorach. Ciemne kolory pomogą dodać więcej elegancji do przestrzeni – jednak nie możemy z nimi przesadzać!

8. Zalety bieli

Biel jest najczęściej wykorzystywana podczas dekoracji domu. Dzięki niej możemy powiększyć przestrzeń, która dodatkowo będzie sprawiać wrażenie świeższej i bardziej delikatnej.

9. Tylko to, co konieczne

Aby uniknąć zagracenia i pomniejszania przestrzeni, wystarczy, że umieścimy w sypialni tylko to, co jest naprawdę konieczne.

10. Jeszcze więcej luster

O lustrze już wspominaliśmy nieco wcześniej, jednak luster nigdy nie za wiele! Lepiej jest jednak umieścić lustro po jednej ze stron łóżka, a nie vis a vis.

11. Duża szafa

Wszyscy potrzebujemy szafy w sypialni, a kiedy jest mała, to wydaje się, że nie mamy gdzie jej umieścić. W rzeczywistości wystarczy tylko odpowiednio rozplanować przestrzeń. Jeśli mamy wnękę w pomieszczeniu, to zdecydowanie możemy ją wykorzystać do dodania szafy!

12. Czerń

Oto kolejny przykład z czernią w roli głównej! Spore okno i odpowiednie oświetlenie pozwalają nam na pomalowanie całej ściany w kolorze czarnym, a przy tym sypialnia wcale nie wydaje się mniejsza.

13. Ze zdjęciami

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Elena Arsentyeva
Elena Arsentyeva

Спальня

Elena Arsentyeva

Dekorowanie małego pokoju zdjęciami i obrazami to świetny pomysł, ponieważ wykorzystujemy przestrzeń na ścianach, więc tak naprawdę zawsze się takie dodatki zmieszczą.

Inne pomysły na małe sypialnie znajdziecie w artykule: 12 pomysłów ma bardzo małe sypialnie.

14. Sufit

Na sufit w sypialni zazwyczaj nie zwracamy uwagi, jednak on też może stanowić element dekorujący.

15. Materiały i kolory

Różnorodne materiały i kolory dodadzą wnętrzu energii i z pewnością je urozmaicą, ale pamiętajmy o tym, żeby nie przesadzać!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu