Wanny w małych łazienkach - czy to możliwe?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wanny w małych łazienkach – czy to możliwe?

A.D. A.D.
Apartament - Sopot Klasyczna łazienka od t Klasyczny
Loading admin actions …

Małe łazienki to zmora większości mieszkańców miast. Na co dzień, muszą oni borykać się z ciasną i nieustawną przestrzenią, niezdolną pomieścić wszystko, co potrzebne do komfortowego życia. Ale małe potrafi być piękne. Dotyczy to także łazienek. Pokażemy Wam dziś zdjęcia, które dowodzą prawdziwości tego stwierdzenia.

Luksus korzystania z wanny, wydaje się być obcy mieszkańcom blokowisk. Instynktownie, zdecydowanie częściej, do swych mini łazienek, wybierają prysznice, które zdają się być bardziej funkcjonalne. Dziś, podpowiemy Wam jak wybrać wannę do mikroskopijnej łazienki, i stworzyć dzięki niej wygodny pokój kąpielowy. Zostańcie z nami. 

Idealny wymiar

Apartament - Sopot Klasyczna łazienka od t Klasyczny
t

Apartament – Sopot

t
t
t

W łazience nie musimy wcale umieszczać dużej wanny, dostępne są też wanny w wersji XS, ale niestety musimy liczyć się z tym, że w takiej wannie nie będzie można swobodnie rozciągnąć nóg. Jej wymiary zaczynają się od 65 cm szerokości i 100 cm długości. Rynek przychodzi Wam z pomocą, tutaj wybór jest na prawdę duży. 

Zawszy, gdy kupujemy mebel czy wyposażenie musimy zwracać uwagę na wymiary, zwłaszcza, jeśli jesteśmy ograniczeni metrażowo. Jest to szczególne istotne, jeśli chodzi o wanny. Tak naprawdę, liczy się każdy centymetr sześcienny jej pojemności. Uważajcie także na profilowania, one zabierają dość dużo miejsca. 

Odpowiedni kształt wanny

Oprócz standardowych owalnych i prostokątnych wanien możecie wybierać w rozwiązaniach asymetrycznych. Pozwala to zwiększyć komfort kąpieli. Takie wanny mają minimum 140 cm długości i 75 cm szerokości po stronie ramion. Są zbliżone kształtem do trójkąta, montuje się je w rogu pomieszczenia. Zapewniają największą przestrzeń kąpielową nawet w małych łazienkach. Ważne, aby miała wąski rant, niezabierający dodatkowej przestrzeni.

Coś pomiędzy prysznicem a wanną

Do małych łazienek idealnie sprawdzi się takie rozwiązanie. Głęboki brodzik z siedziskiem o wymiarach podobnych jak kabina prysznicowa, całkowicie zamykany. Wyśmienite rozwiązanie dla osób korzystających z prysznica, jednak pragnących mieć możliwość wykąpania dziecka, umycia nóg na siedząco czy też zrobienia drobnej, ręcznej przepierki. Zabiera stosunkowo mało miejsca a pełni podwójną funkcję. Dzięki tym, którzy wymyślili domowe wyposażenie w formie 2 w 1.

Wanna zabudowana

W małej łazience podstawą jest funkcjonalność. Wanna, zajmuje sporo miejsca, ale może także stanowić atut, gdyż dzięki zabudowie i jej odpowiednim wykonaniu można zyskać schowek. Taka ukryta szafka do idealne rozwiązanie do każdej łazienki. Oczywiście wymaga to wykonania dobrego planu, bo niestety nie w każdym miejscu i nie z każdym typem wanny można coś takiego zrobić.

Projektując małą łazienkę warto zwrócić się o poradę lub pomoc do architekta wnętrz. Dzięki jego usłudze, być może, zyskacie parędziesiąt cennych centymetrów!

Wanna na nóżkach

Mieszkanie Salwator, Kraków Eklektyczna łazienka od Odwzorowanie Eklektyczny
Odwzorowanie

Mieszkanie Salwator, Kraków

Odwzorowanie

Łazienka urządzona w stylu retro to nic innego jak wyrafinowane i oryginalne wnętrze. Armatura łazienkowa to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o osiągnięcie takiego stylu. Ale, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, wynikających z takiej aranżacji, dawna stylistyka ma także inne zalety. 

Dzięki wannie na nóżkach, podłoga jest całkowicie odsłonięta. Taki zabieg sprawia, że postrzegamy powierzchnię łazienki jako większą i przestronniejszą. W ten sam sposób zadziała podwieszona miska ustępowa. 

Kolor ma znaczenie

Łazienka - ​płytki Sol Black Coast. Eklektyczna łazienka od homify Eklektyczny
homify

Łazienka – ​płytki Sol Black Coast.

homify

Na rynku pojawiły się różnokolorowe wanny, zrobione z rozmaitych tworzyw. W małej łazience nie sprawdzają się one jednak. Biały kolor powiększa i dlatego, projektując niewielkie przestrzenie, stawiamy na jasne barwy. Podobne umiejętności ma światło o chłodnej-białej barwie. W takim świetle łazienka wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Jak widzicie nawet w małej łazience, możecie cieszyć się kąpielą w wannie, wszystko zależy jedynie od odpowiedniego rozplanowania przestrzeni. Przeczytajcie koniecznie: Mała łazienka? To nie problem! 15 pomysłów na remont

A co Wy wolicie? Prysznic czy wannę? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu