Wanny w małych łazienkach - czy to możliwe?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Wanny w małych łazienkach – czy to możliwe?

A.D. A.D.
Apartament - Sopot: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez t
Loading admin actions …

Małe łazienki to zmora większości mieszkańców miast. Na co dzień, muszą oni borykać się z ciasną i nieustawną przestrzenią, niezdolną pomieścić wszystko, co potrzebne do komfortowego życia. Ale małe potrafi być piękne. Dotyczy to także łazienek. Pokażemy Wam dziś zdjęcia, które dowodzą prawdziwości tego stwierdzenia.

Luksus korzystania z wanny, wydaje się być obcy mieszkańcom blokowisk. Instynktownie, zdecydowanie częściej, do swych mini łazienek, wybierają prysznice, które zdają się być bardziej funkcjonalne. Dziś, podpowiemy Wam jak wybrać wannę do mikroskopijnej łazienki, i stworzyć dzięki niej wygodny pokój kąpielowy. Zostańcie z nami. 

Idealny wymiar

Apartament - Sopot: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez t
t

Apartament – Sopot

t
t
t

W łazience nie musimy wcale umieszczać dużej wanny, dostępne są też wanny w wersji XS, ale niestety musimy liczyć się z tym, że w takiej wannie nie będzie można swobodnie rozciągnąć nóg. Jej wymiary zaczynają się od 65 cm szerokości i 100 cm długości. Rynek przychodzi Wam z pomocą, tutaj wybór jest na prawdę duży. 

Zawszy, gdy kupujemy mebel czy wyposażenie musimy zwracać uwagę na wymiary, zwłaszcza, jeśli jesteśmy ograniczeni metrażowo. Jest to szczególne istotne, jeśli chodzi o wanny. Tak naprawdę, liczy się każdy centymetr sześcienny jej pojemności. Uważajcie także na profilowania, one zabierają dość dużo miejsca. 

Odpowiedni kształt wanny

Oprócz standardowych owalnych i prostokątnych wanien możecie wybierać w rozwiązaniach asymetrycznych. Pozwala to zwiększyć komfort kąpieli. Takie wanny mają minimum 140 cm długości i 75 cm szerokości po stronie ramion. Są zbliżone kształtem do trójkąta, montuje się je w rogu pomieszczenia. Zapewniają największą przestrzeń kąpielową nawet w małych łazienkach. Ważne, aby miała wąski rant, niezabierający dodatkowej przestrzeni.

Coś pomiędzy prysznicem a wanną

Do małych łazienek idealnie sprawdzi się takie rozwiązanie. Głęboki brodzik z siedziskiem o wymiarach podobnych jak kabina prysznicowa, całkowicie zamykany. Wyśmienite rozwiązanie dla osób korzystających z prysznica, jednak pragnących mieć możliwość wykąpania dziecka, umycia nóg na siedząco czy też zrobienia drobnej, ręcznej przepierki. Zabiera stosunkowo mało miejsca a pełni podwójną funkcję. Dzięki tym, którzy wymyślili domowe wyposażenie w formie 2 w 1.

Wanna zabudowana

W małej łazience podstawą jest funkcjonalność. Wanna, zajmuje sporo miejsca, ale może także stanowić atut, gdyż dzięki zabudowie i jej odpowiednim wykonaniu można zyskać schowek. Taka ukryta szafka do idealne rozwiązanie do każdej łazienki. Oczywiście wymaga to wykonania dobrego planu, bo niestety nie w każdym miejscu i nie z każdym typem wanny można coś takiego zrobić.

Projektując małą łazienkę warto zwrócić się o poradę lub pomoc do architekta wnętrz. Dzięki jego usłudze, być może, zyskacie parędziesiąt cennych centymetrów!

Wanna na nóżkach

Mieszkanie Salwator, Kraków: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Odwzorowanie
Odwzorowanie

Mieszkanie Salwator, Kraków

Odwzorowanie

Łazienka urządzona w stylu retro to nic innego jak wyrafinowane i oryginalne wnętrze. Armatura łazienkowa to klucz do sukcesu, jeśli chodzi o osiągnięcie takiego stylu. Ale, oprócz niewątpliwych walorów estetycznych, wynikających z takiej aranżacji, dawna stylistyka ma także inne zalety. 

Dzięki wannie na nóżkach, podłoga jest całkowicie odsłonięta. Taki zabieg sprawia, że postrzegamy powierzchnię łazienki jako większą i przestronniejszą. W ten sam sposób zadziała podwieszona miska ustępowa. 

Kolor ma znaczenie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify
homify

Łazienka – ​płytki Sol Black Coast.

homify

Na rynku pojawiły się różnokolorowe wanny, zrobione z rozmaitych tworzyw. W małej łazience nie sprawdzają się one jednak. Biały kolor powiększa i dlatego, projektując niewielkie przestrzenie, stawiamy na jasne barwy. Podobne umiejętności ma światło o chłodnej-białej barwie. W takim świetle łazienka wydaje się przestronniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Jak widzicie nawet w małej łazience, możecie cieszyć się kąpielą w wannie, wszystko zależy jedynie od odpowiedniego rozplanowania przestrzeni. Przeczytajcie koniecznie: Mała łazienka? To nie problem! 15 pomysłów na remont

A co Wy wolicie? Prysznic czy wannę? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu