Co koniecznie należy zrobić we wrześniu, w ogrodzie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Co koniecznie należy zrobić we wrześniu, w ogrodzie

A.D. A.D.
Ogród od Barbara Negretti - Garden design -
Loading admin actions …

Lato chyli się ku końcowi, ale w ogrodzie jest jeszcze wiele do zrobienia. W ciągu tych kilku tygodni między późnym latem i jesienią można nie tylko zbierać owoce, z ostatnich ciepłych miesięcy, jest to również najlepszy czas, aby przygotować ogród na zimę. We wrześniu zbieramy plony, ale również siejemy, dbamy o uszkodzenia, naprawiamy, i przygotowujemy zimowy dom dla wszystkich użytecznych zwierząt, które mogą zimować w naszym ogrodzie. Ścinamy te cudowne, kolorowe kwiaty z klombów i robimy wszystko, co możemy by cieszyć się nimi w przyszłym roku tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Przeczytajcie nasze porady na wrzesień w ogrodzie.

Zbiór i wysiew warzyw

W ogrodzie warzywnym teraz dojrzały sałaty, rzodkiewka, kapusta, por, dynia, buraki i inne gatunki. Ostatnie cukinie i ziemniaki można zbierać właśnie teraz. Ale we wrześniu jest nie tylko sezon zbiorów wielu warzyw, to również bardzo dobry czas na siew. Rukola, jarmuż i szpinak doskonale tolerują mróz i mogą być zbierane w zimie, natomiast rabarbar, czosnek i roszponka, zasiane teraz, wiosną będą wcześniej gotowe na zbiór. 

Bogate zbiory w sadzie

Wrzesień to okres żniw w sadzie. Przy zbiorze, należy jednak bezwzględnie pamiętać, aby nie zbierać jabłek, gruszek i śliwek zbyt wcześnie. Dobrą zasadą jest wszystko w odpowiednim czasie: dopiero owoce, które odpadają przy lekkim skręceniu łodygi, są naprawdę gotowe do zbioru. Ponadto, ważne jest również, aby dbać o plony zalegające pod drzewami. Najlepiej zbierać je na co dzień i wyrzucać na kompost. Dzięki temu uda się zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodników.

Pielęgnacja trawnika między latem a zimą

Teraz, u schyłku lata jest najlepszy czas, aby zadbać o trawnik, po miesiącach, naprawić puste miejsca i nawozić go. Ostatnie tygodnie późnego lata są idealne aby zasiać nową trawę, bo upał jest już za nami, gleba jest jeszcze wystarczająco ciepła, dzięki czemu nasiona traw mogą kiełkować szybko.

Piękny, zielony dywan w ogrodzie to podstawa. Ale dbanie o murawę wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Przeczytajcie: Błędy, które na pewno popełniamy przy dbaniu o trawnik

Kwiaty ozdobne

od homify Wiejski

W ozdobnych ogrodach jesienne prace są równie pilnie co w owocowych sadach. Jesienny siew nasion kwiatów bezpośrednio do gruntu, to znakomity sposób na kwitnące w sezonie rośliny jednoroczne w ogrodzie. Daje to przyspieszenie wegetacji i wcześniejsze kwitnienie. Jesienią nasiona wysiewamy nieco głębiej niż wiosną. Każdy, kto chce cieszyć się krokusami, tulipanami i żonkilami na wiosnę, we wrześniu ma ręce pełne pracy.

Miej serce dla zwierząt

Chłodne miesiące, które nieubłaganie się zbliżają,  to ciężki okres dla owadów, poszukują one spokojnego miejsca na przezimowanie. Wrzesień to idealny czas do przygotowania w ogrodzie hotelu dla owadów, tak zwanych budek lęgowych. Natura przychodzi z pomocą, jesienią pojawia się dużo materiału, z którego można pomóc zwierzętom w budowie zimowisk: suchych gałęzi, szyszek sosnowych, słomy. Owady odwdzięczą się wiosną, zapewniając bioróżnorodność w naszym ogrodzie. 

Pamiętajcie, że jeśli potrzebujecie wsparcia przy pracach ogrodowych, w homify znajdziecie szereg specjalistów, którzy są gotowi aby udzielić Wam pomocy. Znajdziecie ich tutaj: ogrodnicy i architekci krajobrazu.

A Wy, zasialiście już kwiaty na przyszły rok? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu