13 pięknych, funkcjonalnych i niedrogich domów | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

13 pięknych, funkcjonalnych i niedrogich domów

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Co decyduje o funkcjonalności domu? Przede wszystkim wygoda, komfort i łatwość utrzymania w czystości. Więc dlaczego wiele rezydencji, choć prezentuje się bardzo zachęcająco, w rzeczywistości ma mało do zaoferowania jeżeli właśnie chodzi o funkcjonalność? A jak z kolei rozumieć hasło „dom niedrogi”? Nawet określenie „dostępny dla klasy średniej” jest bardzo niejednoznaczne i nie mówi nam nic o cenie budynku i o potencjalnych zainteresowanych nabyciem obiektu.

W rzeczywistości funkcjonalny i niedrogi dom to coś pomiędzy willą i przyczepą kempingową, czyli niewielką przestrzenią mieszkalną na kółkach. W takim domu zazwyczaj znajduje się od dwóch do trzech sypialni – dla rodziców i dla dzieci, salon oraz kuchnia z jadalnią, a także miejsce dla samochodu. Do całości przylega zazwyczaj niewielki ogródek. Domy proste, funkcjonalne i niedrogie, a przy tym oczywiście zjawiskowe, idealnie wpisują się we wszelkie kanony nowoczesności. W niniejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam właśnie kilka tego rodzaju domów, typowych dla współczesnych przedmieść. Jednak decydując się na dom, oprócz funkcjonalności i niskich kosztów, pamiętajmy przede wszystkim o własnych potrzebach!

Domek w stylu azjatyckim

Prosty i uroczy domek w stylu azjatyckim to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy mają dzieci i w związku z tym pewne obawy przed przeprowadzką na przedmieścia. Zgodnie z kulturą wschodnią w rezydencji przewidziano dużo przestrzeni dla najmłodszych, którzy na pewno od razu pokochają nowy dom.

Dom w stylu angielskim

Mały dom z małymi oknami, spiczastym dachem, ozdobiony kamieniem naturalnym i z pięknym ogrodem dookoła to typowy przedstawiciel angielskiego stylu architektury. Prezentujący się bardzo uroczo, dzięki swojej ostrości przypomina odrobinę budowle gotyckie.

Dom w stylu niemieckim

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Dom ze zdjęcia, wpisujący się idealnie w standardy stylu secesyjnego, prezentuje się bardzo nowocześnie. Ów efekt wzmacniają płytki ceramiczne na podłogach i ściany w jasnych barwach. To dom zdecydowanie przeznaczony dla rodzin z dziećmi.

Amerykański dom kolonialny

Pierwsze domy kolonistów wyglądały dokładnie tak, choć były mniejsze i można je było zobaczyć głównie w stanach północno-wschodnich. Tradycyjnie wykończone białą, szarą lub jasnoniebieską oblicówką, z szarym, dwuspadowym dachem, zwykle w swoim wnętrzu mieściły również użytkowe poddasza, pełniące najczęściej funkcję niewielkiej sypialni oraz łazienki.

Amerykański dom gruziński

Styl gruziński, przybyły do Ameryki wraz z Brytyjczykami kilka stuleci temu, zyskał w Nowym Świecie większe możliwości – zwłaszcza jeżeli chodzi o okna. Współcześnie amerykańskie domy gruzińskie kopiowane są jak nasza planeta długa i szeroka. Głównie ze względu na fakt, że często wykorzystywano je w hollywoodzkich filmach.

Europejski dom nowoczesny

Od europejskich domów nowoczesnych nie wymaga się idealnie geometrycznych kształtów i form. Wyrazu całości dodają barwy ciemne i głębokie, którymi pokrywa się zwykle wszystkie wykończenia.

Dom skandynawski

Nowoczesna odmiana domu skandynawskiego wygląda znacznie bardziej okazale niż odmiana tradycyjna. Panoramiczne okna, przestronne pokoje i wnętrze wykończone na biało – to najkrótsza charakterystyka stylu popularnego wśród mieszkańców chłodnej północy.

Dom w stylu romańskim

Choć domy w stylu romańskim są często niewielkie i przesiąknięte tradycją, nie mogą obejść się bez klasycznych balustrad i kamiennej fasady, a także innych dekoracji złożonych na przykład z gałązek oliwnych rozlokowanych nad oknami lub drzwiami wejściowymi.

Dom w stylu greckim

Obecność kolumn i klasyczne techniki dekoracyjne to często namacalny dowód na to, że dom wzniesiono w stylu greckim. Każdy kraj ma własne wyobrażenie na temat tradycyjnych zabudowań greckich, na przykład w USA domy greckie to zawsze domy białe.

Dom w stylu śródziemnomorskim

Cieple odcienie ochry, płytki oraz drewniane okna i od razu możemy być pewni, że właśnie podziwiamy rezydencję w stylu śródziemnomorskim. Wybrukowany wielobarwnymi płytkami dziedziniec i okna z półkolistymi arkadami sprawiają, że w tym domu aż chce się mieszkać!

Nowoczesny dom z cegły

Nowoczesność obiektu ze zdjęcia widoczna jest praktycznie w każdym jego zakamarku. Prostota, niewielkie koszta wykorzystanych materiałów i wszechobecna biel – czego jeszcze chcieć więcej jeżeli chodzi o dom marzeń?!

Tradycyjny dom z cegły

od homify Nowoczesny

Oto tradycyjny murowany domek w nieco innej odsłonie – z bardziej wygodnym układem i zawsze modnymi, dużymi oknami.

Dom minimalistyczny

Proste linie, geometryczne wykończenia oraz panoramiczne okna – czyli wszystko, czego potrzeba, aby stworzyć dom w stylu minimalistycznym.

A Wam która z tych rezydencji podoba się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu