8 pięknych domów, które były bardzo tanie w budowie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 pięknych domów, które były bardzo tanie w budowie

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od 주택설계전문 디자인그룹 홈스타일토토 Nowoczesny
Loading admin actions …

Zmniejszenie kosztów budowy następuje na ogół przez dobór materiałów alternatywnych i niedrogich. Ponadto, ważna jest łatwość transportu, dostępność i nieskomplikowany proces montażu. Dzisiaj, tani dom może być synonimem komfortu i stylu, dzięki ewolucji w rozwoju wysokiej jakości materiałów, które są sprowadzane w ciągu kilku tygodni.

Ponadto, niedrogie materiały i sposoby wykończeń wcześniej wynikały z braku środków, ale obecnie są poszukiwaniem alternatywnych rozwiązań tworzących nowoczesne i oryginalne wzornictwo. Ważnym aspektem jest także ekologia. Konstrukcja domu musi być trwała, ekonomiczna, a dodatkowo dobrze jeśli jest ekologiczna. W tym katalogu inspiracji, pokażemy osiem domów marzeń, które zostały zbudowane pomimo umiarkowanego budżetu i wyglądają rewelacyjnie. Zobaczmy, i cieszmy się pomysłowością współczesnej architektury w rękach najlepszych ekspertów i architektów z homify. Naprzód!

1. Nowoczesny i prosty

Fasada, która jest tak prosta, że aż jej bezpretensjonalność rzuca się w oczy. Nie ma potrzeby, gdy wiesz, co robisz, dekorować domu, w szalone tekstury, materiały i ozdobniki. Mniej znaczy więcej, a szczegół czyni elegancję. Na ten szczegół, składa się zadaszenie pod samochód z trzciny i drewna. Spektakularna praca Erb Rosario Santiago!

2. Piękno gór

Evans Dom Studio A4 jest jednym z naszych ulubieńców w homify. Materiały użyte do konstrukcji to beton, stal i drewno. W ten sposób powstało 270 m kwadratowych, których głównym wyzwaniem jest eksponowanie nieprawdopodobnego krajobrazu górskiej panoramy. Fascynujący projekt.

3. Technologia SIP

Domy zbudowane z płyt izolacyjnych są ekonomiczne i trwałe. Jedną z najnowszych propozycji, w materiałach dla domów prefabrykowanych, jest technologia SIP. Jest to wysokiej jakości izolacja termiczna z polistyrenu spienionego. Panele te mają różne wykończenia. Są przyjazne dla środowiska. Ze względu na suchą metodę produkcji i montażu zniwelowane jest ryzyko wszelkich insektów, robaków i grzybów. Technologia jest ekologiczna oraz energooszczędna, bardzo wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne – nawet silne wiatry czy trąby powietrzne. 

Więcej na jej temat dowiecie się czytając ten katalog inspiracji: Panele SIP – przyszłość w budowie domów

4. Z palet

Niektórzy architekci osiągają niezwykłe rezultaty tanim kosztem, podczas gdy inni proponują użycie trwałych materiałów, na rzecz nowoczesnej estetyki. Niskim kosztem, też da się stworzyć wyjątkową fasadę. Niezwykły dom projektu James & Mau wykorzystuje palety, które jedynie zostały pomalowane na biało. Genialne! 

5. Prefabrykowany

Prefabrykowane domy mogą być wbudowane w zaledwie dwa miesiące, w zależności od złożoności konstrukcji. Te domy mogą być budowane szybko, a dla miłośników życia koczowniczego, rozbrojone jeszcze szybciej. A jeśli chodzi o to, by zatrzymać się i ustatkować, zawsze masz możliwość stopniowego umocnienia konstrukcji.

6. Domy holenderskie

Istnieje wiele wzorów dla domów prefabrykowanych, znanych również jako domy modułowe. W powyższym obrazie, przykład domu holenderskiego o bardzo nowoczesnej konstrukcji. Taki domi możesz postawić w każdym miejscu bez pozwolenia na budowę i cieszyć się wypoczynkiem, ponieważ większość mobilnych domów jest umeblowana i wyposażona w media, dzięki czemu możesz od pierwszej chwili  komfortowo zamieszkać.

7. Z kontenerów

od homify

Główną zaletą kontenerowych domków jest to, że budynek jest mobilny. Latem można je przewieźć nad morze czy jezioro, a w zimie zamieszkać w górach. Wcale nie trzeba być właścicielem gruntu. Zostały przebadane pod względem izolacyjności, zarówno w wypadku bardzo niskich jak i wysokich temperatur, końcowy wynik jest zaskakujący. Przy zastosowaniu izolacji poliuretanowej, jest on jeszcze bardziej komfortowy niż tradycyjny dom. 

8. Wyjątkowa elewacja

Zamieszkanie w domu, z małą ilością pieniędzy, jest możliwe. Musisz zbadać rynek i zrobić dobre rozeznanie. Oczywiście są wady i zalety takich projektów, ale nie można zaprzeczyć, że skrócony czas budowy oraz zmniejszenie kosztów, z kilkuset na kilka tysięcy, usprawiedliwia wszystko. W rzeczywistości takie rozwiązanie może być równie wspaniałe i stylowe.

Jaki jest Twój budżet i jakie masz pomysły aby obniżyć koszty budowy domu? Powiadom nas!

Zamieszkalibyście w domu z kontenera? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu