Projekty,   zaprojektowane przez Allnatura

12 mądrych pomysłów na schowki, które ułatwiają życie

Luiza Sadowska Luiza Sadowska

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Organizując przestrzeń w domu musimy przede wszystkim zastanowić się, jak w sensowny i praktyczny sposób wykorzystać metry kwadratowe posiadłości. Największym zmartwieniem bywa przechowywanie w funkcjonalny sposób. Do tego znalezienie odpowiedniego miejsca na dodatkowe szafki, półki itp. Przedstawiamy pomysły na wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapełnienie każdego kąta!

1. Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Allnatura
Allnatura

Regalwürfel-System Basella

Allnatura

Ściany skośne często doprowadzają nas do rozpaczy, bo nie możemy zmieścić pod nimi wszystkich mebli, a róg pozostaje niewykorzystany. Na zdjęciu widzimy optymalne rozwiązanie przestrzeni, które pozwala nam na estetyczne i praktyczne przechowywanie. Niestandardowe meble i meble modułowe sprzyjają wykorzystaniu każdego centymetra w tak trudnym położeniu!

2. Pod podłogą

To rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym wnętrzu, ponieważ zależy przede wszystkim od konstrukcji domu. Jednak jeśli mamy w nim podesty – pomyślmy nad wykorzystaniem przestrzeni pod nimi przez dodanie np. wysuwanych szuflad.

3. Pod schodami

Przestrzeń pod schodami możemy zagospodarować w różny sposób. Powinien on odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli nie macie wystarczająco dużo miejsca na książki w salonie – zrób dodatkowy regał właśnie tutaj! A może szafa na okrycia wierzchnie?

4. Nisze i wnęki

Projekty,  Garderoba zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Harmonische Eleganz

Elfa Deutschland GmbH

W niektórych domach mamy ich pod dostatkiem i nie wiemy za bardzo, jak je wykorzystać. Nisze i wnęki powinniśmy wypełnić – czy będzie to regał, szafa, czy miejsce na dekorację! Wykorzystajmy tę dodatkową przestrzeń.

5. Pomysłowe meble

Projekty,  Pomieszczenia biurowe i magazynowe zaprojektowane przez homify
homify

Birdie Mounted Desk

homify

Nie macie zbyt wiele miejsca? Sięgnijcie po nietypowe rozwiązania! Oczywiście muszą w pełni odpowiadać Waszym potrzebom. Jeśli biurka nie używacie zbyt często, ale jednak przydałoby się w domu, to może takie zawieszane na ścianie?

6. Kosze i pudełka do łazienki

Często w łazience nie znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe szafki, dzięki którym możemy utrzymać porządek, a nie zostawiać wszystkie kosmetyki i ręczniki na widoku. Zamiast regularnych szafek możemy zdecydować się na pudełka i kosze. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ wygląda estetycznie, daje nam miejsce do przechowywania, a jak nam się dany model znudzi, to zawsze możemy go wymienić!

7. Szafka lustrzana

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Loft Kolasinski
Loft Kolasinski

MB1 Bathroom cupboard

Loft Kolasinski

Szafka z lustrem to chyba żadna nowość. W mniejszych łazienkach od wieków sprawdza się idealnie!

8. Pod łóżkiem

Wystarczy kilka pudełek i gotowe! Niektóre łóżka w mają dodatkową skrzynię lub szufladę, która jest jednolitą częścią ramy – w ten sposób mamy od razu przygotowane miejsce na pochowanie drobiazgów i innych szpargałów. Jeśli jest to duża skrzynia, możemy w niej trzymać dodatkową pościel, koce, czy poduszki.

9. Meble wielozadaniowe

To łóżko piętrowe to wersja odpowiednia do nowoczesnego mieszkania – ergonomiczne, komfortowe i pełne miejsca do przechowywania rzeczy. Na łóżko prowadzi drabinka, zaś pod nim znajdziemy szafę, która pomieści wszystko – ubrania, dodatki, książki, a nawet znajdziemy tam miejsce na telewizor. Jeśli w Waszej kawalerce nie ma zbyt wiele miejsca, ale za to jest ona dość wysoka, to takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi!

10. Porządek w twórczym chaosie

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Werkhaus Design + Produktion GmbH
Werkhaus Design + Produktion GmbH

Stiftebox VW T1 – Popart Edition Triangel

Werkhaus Design + Produktion GmbH

Bałagan na biurku? Skąd my to znamy… Niestety nawet najbardziej kreatywny rozgardiasz rozprasza nas i nie pozwala się skoncentrować. Organizer na biurko i pojemna szafka pod spodem do której możemy wrzucić wszystkie większe przedmioty z biurka, powinny pomóc!

11. Wykorzystaj wysokość

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Livingfurnish Ltd
Livingfurnish Ltd

Convivium Kitchen

Livingfurnish Ltd

Jeśli już na ziemi nie mamy więcej miejsca na przechowywanie, to pamiętajmy o możliwości zawieszenia półek i regałów!

12. Na drobiazgi

Szukanie drobiazgów może przyprawić o ból głowy. Nie możemy zlokalizować nożyczek, śrubki, centymetra… Na takie przybory warto mieć jedno miejsce – aby nie zgubiły się gdzieś we wnętrzu naszego domu. 

Więcej o przechowywaniu znajdziecie w artykule: Przechowuj swoje rzeczy praktycznie i stylowo!

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu