12 mądrych pomysłów na schowki, które ułatwiają życie | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

12 mądrych pomysłów na schowki, które ułatwiają życie

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
od Allnatura Nowoczesny
Loading admin actions …

Organizując przestrzeń w domu musimy przede wszystkim zastanowić się, jak w sensowny i praktyczny sposób wykorzystać metry kwadratowe posiadłości. Największym zmartwieniem bywa przechowywanie w funkcjonalny sposób. Do tego znalezienie odpowiedniego miejsca na dodatkowe szafki, półki itp. Przedstawiamy pomysły na wykorzystanie dostępnej przestrzeni i zapełnienie każdego kąta!

1. Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Ściany skośne często doprowadzają nas do rozpaczy, bo nie możemy zmieścić pod nimi wszystkich mebli, a róg pozostaje niewykorzystany. Na zdjęciu widzimy optymalne rozwiązanie przestrzeni, które pozwala nam na estetyczne i praktyczne przechowywanie. Niestandardowe meble i meble modułowe sprzyjają wykorzystaniu każdego centymetra w tak trudnym położeniu!

2. Pod podłogą

To rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym wnętrzu, ponieważ zależy przede wszystkim od konstrukcji domu. Jednak jeśli mamy w nim podesty – pomyślmy nad wykorzystaniem przestrzeni pod nimi przez dodanie np. wysuwanych szuflad.

3. Pod schodami

Przestrzeń pod schodami możemy zagospodarować w różny sposób. Powinien on odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli nie macie wystarczająco dużo miejsca na książki w salonie – zrób dodatkowy regał właśnie tutaj! A może szafa na okrycia wierzchnie?

4. Nisze i wnęki

W niektórych domach mamy ich pod dostatkiem i nie wiemy za bardzo, jak je wykorzystać. Nisze i wnęki powinniśmy wypełnić – czy będzie to regał, szafa, czy miejsce na dekorację! Wykorzystajmy tę dodatkową przestrzeń.

5. Pomysłowe meble

Birdie Mounted Desk od homify Industrialny
homify

Birdie Mounted Desk

homify

Nie macie zbyt wiele miejsca? Sięgnijcie po nietypowe rozwiązania! Oczywiście muszą w pełni odpowiadać Waszym potrzebom. Jeśli biurka nie używacie zbyt często, ale jednak przydałoby się w domu, to może takie zawieszane na ścianie?

6. Kosze i pudełka do łazienki

Często w łazience nie znajdziemy wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe szafki, dzięki którym możemy utrzymać porządek, a nie zostawiać wszystkie kosmetyki i ręczniki na widoku. Zamiast regularnych szafek możemy zdecydować się na pudełka i kosze. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ wygląda estetycznie, daje nam miejsce do przechowywania, a jak nam się dany model znudzi, to zawsze możemy go wymienić!

7. Szafka lustrzana

MB1 Bathroom cupboard od Loft Kolasinski Skandynawski Lite drewno Wielokolorowy
Loft Kolasinski

MB1 Bathroom cupboard

Loft Kolasinski

Szafka z lustrem to chyba żadna nowość. W mniejszych łazienkach od wieków sprawdza się idealnie!

8. Pod łóżkiem

Wystarczy kilka pudełek i gotowe! Niektóre łóżka w mają dodatkową skrzynię lub szufladę, która jest jednolitą częścią ramy – w ten sposób mamy od razu przygotowane miejsce na pochowanie drobiazgów i innych szpargałów. Jeśli jest to duża skrzynia, możemy w niej trzymać dodatkową pościel, koce, czy poduszki.

9. Meble wielozadaniowe

To łóżko piętrowe to wersja odpowiednia do nowoczesnego mieszkania – ergonomiczne, komfortowe i pełne miejsca do przechowywania rzeczy. Na łóżko prowadzi drabinka, zaś pod nim znajdziemy szafę, która pomieści wszystko – ubrania, dodatki, książki, a nawet znajdziemy tam miejsce na telewizor. Jeśli w Waszej kawalerce nie ma zbyt wiele miejsca, ale za to jest ona dość wysoka, to takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi!

10. Porządek w twórczym chaosie

Bałagan na biurku? Skąd my to znamy… Niestety nawet najbardziej kreatywny rozgardiasz rozprasza nas i nie pozwala się skoncentrować. Organizer na biurko i pojemna szafka pod spodem do której możemy wrzucić wszystkie większe przedmioty z biurka, powinny pomóc!

11. Wykorzystaj wysokość

Convivium Kitchen od Livingfurnish Ltd Nowoczesny
Livingfurnish Ltd

Convivium Kitchen

Livingfurnish Ltd

Jeśli już na ziemi nie mamy więcej miejsca na przechowywanie, to pamiętajmy o możliwości zawieszenia półek i regałów!

12. Na drobiazgi

Szukanie drobiazgów może przyprawić o ból głowy. Nie możemy zlokalizować nożyczek, śrubki, centymetra… Na takie przybory warto mieć jedno miejsce – aby nie zgubiły się gdzieś we wnętrzu naszego domu. 

Więcej o przechowywaniu znajdziecie w artykule: Przechowuj swoje rzeczy praktycznie i stylowo!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu