Nowoczesna rezydencja w harmonii z naturą | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Nowoczesna rezydencja w harmonii z naturą

Justyna Dziesińska Justyna Dziesińska
Park Lane Residence Nowoczesne domy od Uptic Studios Nowoczesny
Loading admin actions …

Zachwycający, zapierający dech w piersiach i niezwykle efektowny – tak w trzech słowach można by określić naszego dzisiejszego bohatera, a jest nim nowoczesny dom jednorodzinny, który został zaprojektowany w harmonii z naturą i otaczającym go środowiskiem naturalnym. Konstrukcję stanowią solidne stalowe belki połączone z drewnem oraz szklanymi powierzchniami. Całość prezentuje się bardzo lekko, współcześnie i co najważniejsze w pełnej równowadze z przyrodą. Szklane powierzchnie umożliwiają płynne przejście między środowiskiem zewnętrznym, a wewnętrznym, przez co obiekt prezentuje się bardziej przestronnie i przejrzyście.

Elewacja

Park Lane Residence Nowoczesne domy od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

Elewacja została skonstruowana z trzech materiałów: drewno, szkło oraz kamień. Ciemny odcień drewna świetnie podkreśla wyrafinowany i elegancki charakter domu, dzięki temu, a także zestawieniu z metalowymi elementami konstrukcji całość prezentuje się nowocześnie i nietuzinkowo. Dom posiada bardzo nieregularny kształt, dlatego ciężko określić na podstawie jakiej figury powstał. Jednak skomplikowany, nieforemny kształt nadaje całości bardzo oryginalnego i ekstrawaganckiego stylu. 

Kuchnia

Park Lane Residence Nowoczesna kuchnia od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

Architekci zadbali o to, aby każde pomieszczenie nawiązywało do ekologicznego charakteru budynku, dlatego we wnętrzu nie brakuje drewnianych, ciepłych elementów wyposażenia. Kuchnię połączono z marmurem przez co pomieszczenie nabrało bardziej luksusowego i gustownego wyglądu. Chromowane sprzęty, lśniące nawierzchnie oraz wyrafinowany kamień to mieszanka nadzwyczaj elegancka i wytworna. 

Przestrzeń dzienna

Park Lane Residence Nowoczesny salon od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

Mimo tego, iż przestrzeń jest niewyposażona to widać ogromny potencjał w tym wnętrzu. Centralnym punktem przestrzeni dziennej jest kominek, miejsce przy którym możemy się zarówno ogrzać jak i miło spędzić chłodny wieczór w towarzystwie najbliższych. Otwarty plan salonu optycznie powiększa i rozświetla przestrzeń. Łatwo zauważyć, że materiałem przewodnim jest drewno – pojawia się zarówno w kuchni jak i w pokoju dziennym. Wysoki sufit daje poczucie przestronności i przejrzystości. 

Ogród

Park Lane Residence Nowoczesne domy od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

Z salonu znajduje się wyjście na ogród, dzięki szklanym drzwiom przesuwnym możemy zintegrować te dwa środowiska i latem stworzyć jedną, wielką przestrzeń. Pod dachem można zauważyć subtelne oświetlenie halogenowe, które podkreśla bardzo wyrafinowany i oryginalny klimat budynku. W ogrodzie znajduje się również kominek, można by rzec, że kominek w tym domu jest dwustronny, bowiem znajduje się zarówno w salonie jak i na zewnątrz domu. Bardzo ciekawe rozwiązanie, które z pewnością zadowoliłoby wszystkich, którzy lubią spędzać długie wieczory na świeżym powietrzu. 

Garaż

Park Lane Residence od Uptic Studios Nowoczesny
Uptic Studios

Park Lane Residence

Uptic Studios

W domu znajduje się także garaż z możliwością zaparkowania trzech aut. Jest to także dodatkowa przestrzeń do przechowywania i składowania mniej potrzebnych nam rzeczy. Dzięki temu nie zapełniamy sobie naszej przestrzeni użytkowej zbędnymi rzeczami. Pamiętajcie, aby garaż odpowiednio zorganizować, w ten sposób będziecie mogli cieszyć się nie tylko możliwością zaparkowania auta, ale także funkcjonalnego przechowywania rzeczy. Jeśli brak Wam pomysłów na to jak zagospodarować praktycznie garaż odsyłamy Was do naszego poprzedniego artykułu ’Jak zorganizować przestrzeń w garażu’, z pewnością każdy znajdzie ciekawe pomysły i inspiracje dla swojej przestrzeni. 

Jak Wam się podoba tak nowoczesny i przejrzysty projekt domu jednorodzinnego? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu