7 tanich sposobów na remont w kuchni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

7 tanich sposobów na remont w kuchni

Aśka Warchał Aśka Warchał
Apartament w Krakowie o powierzchni 113 m Skandynawska kuchnia od AvoCADo Skandynawski
Loading admin actions …

Remont kuchni wcale nie musi spędzać nam snu z powiek! Być może nasza kuchnia okazała się nie tak praktyczna, jak wydawało się, kiedy ją projektowaliśmy. Może wprowadzamy się do mieszkania w stanie do zamieszkania, ale kuchni zdecydowanie brakuje charakteru. Czasem nawet najmniejsze zmiany mogą całkowicie odmienić atmosferę panującą w pomieszczeniu i zmienić sposób w jakie je użytkujemy na bardziej funkcjonalny. 

Tanio, szybko i bezboleśnie… Czy taki remont kuchni to tylko mrzonka? Nasi eksperci przekonają Was, że nie!

1. Wszystko dopasowane

Zaczniemy od ogólnej refleksji: aby było nam dobrze w kuchni, musimy stworzyć w niej odpowiednią atmosferę. Na jednych dobrze działają relaksujące barwy, na innych eksplozja koloru! Chyba oczywistym jest, do której grupy należą właściciele powyższej kuchni utrzymanej w stonowanym niebieskim oraz brązach. Może jest coś w naszej kuchni, co zakłóca harmonię? Może pstrokate naczynia zupełnie zabijają jej klimat? Czasem zamiast dodawać nowe elementy wystarczy wyeliminować stare.

2. Nowy kolor

Najszybszy i najbardziej efektowny sposób na remont? Przemalować! Wie o tym niejeden architekt wnętrz. Funkcjonalna kuchnia z fajnymi meblami zaczęła nas nudzić? Żaden problem, przemalujmy z bieli na błękit, żółty, na czerwono… Możliwości są przecież nieograniczone! Przed podjęciem ostatecznej decyzji polecamy zrobić kilka prób koloru przy meblach, które zamierzamy w kuchni zostawić.

3. Akcenty zieleni

Nic tak nie przydaje wnętrzu świeżości jak obecność roślin. Chociaż mogą też być one tuż za oknem jak na powyższym zdjęciu! W kuchni rośliny mogą nie tylko zdobić pomieszczenie, ale mieć praktyczne zastosowanie, stać się ziołowym ogródkiem. Jeśli zdecydujemy się na minimalistyczną kuchnię pełną bieli, to dobrym pomysłem będzie wprowadzenie zielonych akcentów koloru w postaci garnków czy akcesoriów kuchennych.

Nie macie ręki do roślin? Nie szkodzi! Dekoracyjne panele imitujące świeżą trawę mogą wprowadzić zielony akcent do Waszej kuchni, podobnie jak dekoracje ze sztucznych kwiatów. Obecnie nie jest problemem zakup takich, które z daleka są nie do odróżnienia od naturalnych. Wróćmy jeszcze do panelu z trawą. Intensywna zieleń wspaniale kontrastuje z bielą nawiązując jednocześnie do naturalnego drewna blatu.

4. Zdjęcia

realizacje artkafle Industrialna kuchnia od artkafle Industrialny
artkafle

realizacje artkafle

artkafle

https://www.homify.pl/pomieszczenia/kuchnia

5. Nowe półki

Podwieszane półki to meble, które najłatwiej i najbardziej bezboleśnie możemy wprowadzić do naszych kuchni. Niektóre osoby po prostu zapominają, że posiadają niektóre rzeczy, jeśli nie są one na widoku. Długa, drewniana półka będzie wyglądać stylowo, a przy tym rozwiąże ten problem!

6. Strefa śniadaniowa

A może w Waszej kuchni jest wolna przestrzeń na stworzenie małej i praktycznej strefy śniadaniowej? Już nigdy nie będziecie musieli wychodzić do pracy w biegu po zjedzeniu na stojąco miski płatków. Mały stolik, jedno, dwa krzesła i dopasowane kolorystyczne do oryginalnego wystroju dodatki w zupełności wystarczą. Jeśli nie macie miejsca, a posiadacie kuchnie z wyspą, to może czas pomyśleć o krzesłach barowych?

7. Tablica

Apartament w Krakowie - kuchnia Skandynawska kuchnia od AvoCADo Skandynawski
AvoCADo

Apartament w Krakowie – kuchnia

AvoCADo

Raz po raz w naszych Katalogach Inspiracji prezentujemy Wam niesamowite aranżacje z wykorzystaniem farby tablicowej. Ściana-tablica musiała się znaleźć także w tym zestawieniu, ponieważ jej stworzenie wcale nie jest drogie, a całkowicie odmieni Waszą kuchnię! Listy zakupów, wiadomości do pozostałych domowników, miejsce kreatywnej ekspresji dla dzieci… To wszystko dzięki odrobinie specjalnej farby!

Szukacie pomysłu na ściany w kuchni? Oto garść realizacji od naszych najlepszych ekspertów w tej dziedzinie: Ściany w kuchni: 10 świetnych pomysłów na aranżacje.

Jakie są Wasze tricki na szybkie metamorfozy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu