Idealne wejście: 9 imponujących pomysłów na ścieżkę prowadzącą do domu

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Idealne wejście: 9 imponujących pomysłów na ścieżkę prowadzącą do domu

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od Hernandez Silva Arquitectos Nowoczesny
Loading admin actions …

Mówi się, że przedpokój jest wizytówką każdego domu. Ale czy aby na pewno trzeba trafić właśnie do niego, żeby móc wypowiedzieć się o danej rezydencji? A co z zewnętrznym obejściem i ścieżką prowadzącą do budynku, z wejściem? To właśnie na nie w pierwszej kolejności natrafia gość odwiedzający posiadłość i to właśnie na ich podstawie wyrabia sobie pierwsze wrażenie. W niniejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam 9 ciekawych i oryginalnych ścieżek. 

1. Nad wodą

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Pewnie zastanawialiście się nie raz, jakby to było, gdybyśmy mogli chodzić po wodzie. Spektakularna ścieżka ze zdjęcia umożliwia dokonywanie tego rodzaju cudów! Podświetlona na całej długości, sąsiaduje z niewielkimi fontannami dodającymi całości uroku. Efekt końcowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania!

2. Jasność wszędzie

Kolejny obiekt prezentuje się równie imponująco. Podświetlona ścieżka przebiega przez bujny ogród, którego zieleń idealnie komponuje się z głównym materiałem budulcowym rezydencji – drewnem.

3. Żwir

Żwir, czyli okruchowa skała osadowa o luźnej postaci, złożona z różnych skał i minerałów o średnicy większej niż 2 mm, jest bardzo popularnym materiałem do budowy ścieżek ogrodowych. Te najtrwalsze wykonywane są z podbudową oraz krawężnikiem. Nie zawsze jednak musi tak być. Jak pokazuje zdjęcie, wytyczenie ścieżki i wysypanie jej żwirem może okazać się jak najbardziej wystarczające. Jeśli na naszej ścieżce nie planujemy kłaść płyt betonowych bądź z kamienia, to pamiętajmy, aby nie decydować się na zaokrąglony żwir z kamienia rzecznego. Im bardziej nieregularna powierzchnia, tym bardziej stabilny żwir.

4. Jak na wsi

Nonszalanckie, luźno ułożone nieregularne kamienie i kamyczki polne nadadzą każdej ścieżce sielski klimat i przywiodą na myśl lekko zapuszczone, tajemnicze ogrody pałacowe. Kamienie pasują do bezpretensjonalnych ogródków przy niewielkich domkach na wsi, ale również do okazałych rezydencji w stylu klasycznym – dużą rolę odegra tutaj ogólna aranżacja ogrodu.

5. Ostre krawędzie

Również w tym przypadku architektura ścieżki przydomowej nawet w najdrobniejszym szczególne nie odbiega do ogólnej architektury rezydencji. Proste i wyraźne linie zdominowały całość i są tym, co zawsze szczególnie przykuwa uwagę.

6. Przyszłość na wyciągnięcie ręki

Nowoczesność w każdym calu! Podświetlenie ścieżki, a zwłaszcza wygląd zewnętrzny całości sprawiają poniekąd, że odwiedzający rezydencję przenoszą się w krainę science-fiction, czyli do świata, w którym niezbadane dotąd obiekty latające stają się rzeczywistością. Czyżby ścieżka ze zdjęcia prowadziła na kawę wprost do istot pozaziemskich? Ciężko oprzeć się pokusie zajrzenia do wnętrza i przekonania się na własne oczy, co tam ukryli architekci.

7. Efekt wow

Po imponującej ścieżce prosto do imponującego budynku! Szerokie schody, również podświetlone, prowadzą prosto do szklanych drzwi zlokalizowanych pod drewnianym baldachimem. Zanim jednak przekroczymy próg – wspinając się po stopniach mamy chwilę na podziwianie nieziemskiego ogrodu i nieziemskiego obiektu od zewnątrz.

8. Skromność i tajemnica

Aby rezydencja była piękna i zwracała uwagę, wcale nie musi mieć pokaźnych rozmiarów. Widoczny na zdjęciu mały i prosty dom, wzniesiony w okresie kubizmu, otacza aura tajemniczości. Ciekawe, co kryje się w środku? Ścieżka prowadząca do wejścia pasuje do obiektu zarówno rozmiarowo, jak i architektonicznie.

9. Puryzm

Minimalizm i prostota także mogą być piękne i wbrew pozorom - całkiem spora liczba ludzi właśnie w nich gustuje! Betonowe płyty, które prowadzą wprost do drzwi wejściowych, w tym przypadku okazały się strzałem w dziesiątkę. Oby więcej takich strzałów!

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu Katalogowi Inspiracji problem został rozwiązany i już wiecie, jaka ścieżka będzie prowadziła wprost do Waszych drzwi. Jeśli nie, zajrzyjcie do innego Katalogu po więcej pomysłów: Jaka ścieżka jest najlepsza dla mojego ogrodu?

A Wam która ze ścieżek podoba się najbardziej?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu