3 inspirujące przykłady małych i uroczych domków! | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

3 inspirujące przykłady małych i uroczych domków!

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
Eklektyczny salon od studio ferlazzo natoli Eklektyczny
Loading admin actions …

Jeżeli jesteście właścicielami niewielkiego domu i zastanawiacie się nad jego aranżacją doskonale trafiliście! Dzisiaj razem z naszymi architektami udowodnimy wszystkim niedowiarkom, że mały dom wcale nie musi być nudny! Obiekt, który nie grzeszy metrażem wymaga tego, by dokładnie zaplanować każdy jego kat. Z tego względu projekt takiego mieszkania potrafi być o wiele bardziej przemyślany, niż dwupiętrowego budynku. Tak też jest w przypadku domów stworzonych przez naszych profesjonalistów. Mamy nadzieję, że będą dla Was stanowić idealną inspirację do zaaranżowania własnego rodzinnego gniazdka! 

1. Stylowe wejście

Aranżując niewielki dom warto zastanowić się nad tym, by zarówno jego wnętrze, jak i część zewnętrzna wyglądały olśniewająco. W tym celu polecamy Wam postawić na pomysłową elewację, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Zwolennikom eleganckich rozwiązań proponujemy ponadczasowe połączenie bieli oraz delikatnych odcieni szarości. Nasi fachowcy postawili właśnie na te barwy, czego efekt dokładnie widoczny jest na powyższym zdjęciu.

1. Biel

Środek tego domu specjalnie został zaprojektowany głównie w oparciu o biały kolor. Ta stylowa barwa sprawia, że każde wnętrze wydaje się być wizualnie większe, niż w rzeczywistości. Co więcej ten kolor gwarantuje to, że cała przestrzeń wprost emanuje świeżością! Zainspirujcie się tym domem tworząc aranżację własnych czterech ścian, a efekt końcowy na pewno przypadnie Wam do gustu.

2. Ciekawa konstrukcja

Myśląc o budowie swojego rodzinnego gniazdka warto zastanowić się nad jego kształtem. Jeżeli wiecie, że nie możecie wybudować dużego domu, który już z daleka przyciągałby wzrok, warto pomyśleć nad ciekawym układem dachu, czy też dużą ilością przeszkleń, które nie tylko są funkcjonalne, ale również doskonale potrafią zdobić każdy obiekt. Nasi architekci zdecydowali się skorzystać z tego pomysłu. Intrygujący wygląd tego domu zdecydowanie dodaje mu oryginalności.

2. Siła detali

W niewielkich mieszkaniach bardzo dużą rolę odgrywają detale. Znajdując w małej przestrzeni o wiele łatwiej dostrzec nieszablonowy, zdobiony wazon, czy też kolorowe pamiątki z podróży do najróżniejszych zakątków świata. W dużych domach zazwyczaj te elementy giną pośród ogromnej przestrzeni. Warto mieć to na uwadze wybierając meble, czy też dodatki do swojego mieszkania.

3. Garaż

Mały metraż nie zawsze oznacza to, że musicie zrezygnować ze stref, które są Wam niezbędne. Jeżeli potrzebujecie garażu, ograniczcie wielkość innych pomieszczeń tak, by udało się pogodzić wszystkie rozwiązania służące Waszemu komfortowi. Tak taż zrobili nasi architekci. Dzięki temu właściciele tego domu mogą cieszyć się zarówno doskonale zaplanowanym wnętrzem, jak i specjalnym miejscem na swoje ukochane auto.

3. Płynna granica

Zamiast wprowadzania do swojego domu tradycyjnych ścian, warto zastanowić się nad zastąpieniem części z nich mobilnymi, panoramicznymi przeszkleniami. Ten oryginalny element gwarantuje to, że Wnętrze będzie w ciągu dnia odpowiednio oświetlone ciepłymi promieniami słońca. Co więcej umieszczenie tego elementu na parterze sprawi, że granica pomiędzy częścią zewnętrzną, a wewnętrzna domu stanie się wyjątkowo płynna, co świetnie wpływa na przestronność małych domów.

Szukacie innych przykładów pięknych domów? Sprawdźcie koniecznie:

30 m², które musicie zobaczyć!

Wolicie niewielkie czy duże domy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu