Zjawiskowy, prefabrykowany dom w górach | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Zjawiskowy, prefabrykowany dom w górach

A.D. A.D.
Nowoczesne domy od Eddy Cretaz Architetttura Nowoczesny
Loading admin actions …

Jesień to cudowna pora roku, zwłaszcza kiedy możemy ją spędzić na łonie natury a najlepiej pośród górskich krajobrazów. Dziś, zaprezentujemy Wam wspaniałą i ciepłą willę, położoną w sercu włoskich Alp. Kiedy ją zobaczycie, będziecie zdziwieni, ponieważ mało kto podejrzewa, że dom jest prefabrykowany. Wydaje się on zbyt dobrze zaplanowany dla tego rodzaju konstrukcji. Ten piękny budynek zburzy wszystkie wasze dawne wyobrażenia o prefabrykowanych domach. Jest przyjazny dla środowiska, harmonijny z otoczeniem górskim i sprytnie zaprojektowany. Architekt Eddy Cretaz zastosował w nim wiele ciekawych pomysłów. Nie możecie tego przegapić!

Usytuowany na stromym zboczu

Oto dom od tyłu. Podczas gdy większość domu została zbudowana z drewna, dolna część, fundamenty i piwnica są murowane. Kombinacja kolorów jest ciepła i stylowa. Weźmy pod uwagę również dach. Ma kilka paneli słonecznych, które są jednym ze sposobów, czyniących dom bardziej ergonomicznym i ekologicznym. Bryła budynku jest bardzo tradycyjna i prosta – doskonale pasuje do górskiego klimatu. Wokół jest sielsko, a dom nie zaburza tego odczucia, nawet w najmniejszym stopniu.

Widok z boku

Widok z boku daje doskonały podgląd na balkon, który zakrzywia się wokół domu. Architekt chciał aby balkon naśladował linię domu, dzięki temu mieszkańcy nie muszą być narażeni na gorące włoskie słońce, w razie upału przenoszą się do cienia. To duża zaleta móc cieszyć się czasem, spędzanym na zewnątrz i wyjątkowym krajobrazem, nawet w południe. 

Wspaniałym atutem jest też drewniany taras usytuowany własnie w tej części budynku. Można na nim odetchnąć czystym, alpejskim powietrzem. 

Drzwi wejściowe

Z przodu balkon jest ledwo widoczny. Jest schowany pod dachem, który jest o wiele dłuższy od strony frontowej, ze względu na ekspozycję słoneczną. Taka dbałość o szczegóły ze strony architekta jest godna podziwu, może uratować rodzinę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Zaprojektowano również specyficzny, indywidualny system wentylacji tego budynku. 

Patrząc na dom od frontu, możemy podziwiać cudowne krajobrazy, pośród których został usytuowany. Różne odcienie soczystej zieleni doskonale wybijają się na tle drewnianej fasady. Jesienią, jest na pewno jeszcze bardziej malowniczo i kolorowo.

Okienne detale

Od najbardziej nasłonecznionej strony, zastosowano zabieg, który ma na celu ograniczenie ilości słonecznego światła wpadającego do środka. Wąskie, poziome okna idealnie sprawdzają się w tej roli – przepuszczają niewielką ilość promieni, dzięki czemu wnętrze nie jest bardzo gorące. Dodatkowym atutem prostokątnych okien jest ich powiązanie z ażurową konstrukcją balustrady balkonu. 

Poczucie jedności i harmonia między poszczególnymi elementami jest bardzo ważna w dobrym projekcie. Kiedy jesteśmy tak blisko możemy również zauważyć, że na drewnie są widoczne słoje i sęki. Stwarza to bardzo rustykalny styl i sprawia, że pasuje do do niesamowicie naturalnego otoczenia.

Konstrukcja

Na tym zdjęciu widać proces stawiania tego wyjątkowego domu. Całość została wykonana wcześniej, a częściowo zmontowane przez firmę Eco-D. 

Chcecie wiedzieć więcej na temat domów, które powstają w fabrykach i w dużych elementach przyjeżdżają na plac budowy? Przeczytajcie to: Dom prefabrykowany na każdą kieszeń

Chcielibyście w nim zamieszkać czy jedynie spędzić weekend? 
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu