Dowiedz się, jak stworzyć samemu małe ogródki | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dowiedz się, jak stworzyć samemu małe ogródki

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Nowoczesny ogród od Beatrice Perlac - Adarve Jardines Nowoczesny
Loading admin actions …

Nie zawsze trzeba mieć duży ogród, aby wyglądał naturalnie i pięknie. Nawet nie musimy pytać o radę specjalistów – wystarczy, że zdecydujemy się na przestrzeń, jaką chcielibyśmy zagospodarować i zabierzemy się do pracy.

Przedstawiamy kilka fenomenalnych przykładów na wyjątkowo małe, ale przy tym piękne i estetyczne ogrody w różnym środowisku.

1. Kamień i drewno

Ten rodzaj małego ogrodu jest dostępny praktycznie w każdym domu, szczególnie, jeśli cenimy sobie oryginalność. Potrzebujemy do tego drewna, kamieni, wybranych roślin, żwiru i tektury. Pierwszym krokiem jest dokonanie pomiaru, czyli wyznaczamy przestrzeń naszego mini ogrodu. Następnie należy wyciąć z drewna (lub innego materiału np. ułożyć cegły) formę. Następnie czyścimy wnętrze i kopiemy ziemię na głębokość 15 centymetrów, aby móc wsadzić do środka rośliny i żwir. Jeśli ogród wykonujemy we wnętrzu, w formie należy umieścić folię (lub karton) i na to wysypać ziemię i żwir.

2. Ogród na cały rok

Aby mieć piękny ogród przez 365 dni, wystarczy użyć kamienia, płyty żwirowej i kamieni rzecznych. Czego więcej potrzeba? Oczywiście roślin! Poza tym przyda nam się drut, karton, kora drzewna. Najpierw należy podzielić przestrzeń, którą chcemy wykorzystać do aranżacji ogrodu. Następnie oddzielić od siebie sekcje, wsypać kamienie, żwir i kamienie rzeczne… i gotowe!

3. Drzewo

Do tej oryginalnej kreacji potrzebne są następujące materiały: drewno,  kamienie rzeczne i wybrany rodzaj drzewa. Zaczynamy oczywiście od wymierzenia przestrzeni jaką chcemy przeznaczyć na małą oazę spokoju. Następnie należy wyciąć formy z drewna lub po prostu zbić ze sobą deski, aby stworzyły dwa kwadraty. Będą wyznaczać granice przestrzeni przeznaczonej na kamienie rzeczne. Do środka wsypujemy ziemię i sadzimy drzewko, a wokół usypujemy kamienie.

4. Pionowy ogród

Ogrody wertykalne są zawsze świetnym sposobem na dodanie zieleni do małej przestrzeni. Możemy je tworzyć w domu, ogrodzie lub na balkonie. Więcej o nich przeczytacie w artykule: Wertykalny ogród – wyjątkowy pomysł na ściany!

5. Dla zapracowanych

Ten kawałek pustyni jest idealny dla wszystkich, którym po prostu brakuje czasu na zajmowanie się ogrodem i szukają rozwiązania, które pozwoli im na posiadanie małego ogrodu bez konieczności częstej pielęgnacji. Kilka kaktusów i skalniaków powinno rozwiązać ten problem!

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu