6 wskazówek, aby utrzymać uporządkowaną kuchnię | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

6 wskazówek, aby utrzymać uporządkowaną kuchnię

homify.Pl homify.Pl
Eklektyczna kuchnia od Diseñadora Lucia Casanova Eklektyczny
Loading admin actions …

Nieporządek nigdy nie jest mile widziany w domu. Tak, jak w niektórych pomieszczeniach jest on tolerowany, tak nie możemy sobie na niego pozwolić w kuchni. Ze względów higienicznych i ochrony zdrowia, ta przestrzeń powinna być utrzymana w schludności i dobrej organizacji.

Wiemy jednak, że łatwo powiedzieć, a ciężej zrobić. Ale nie zniechęcajcie się! Nie myślcie, że niemożliwym jest utrzymanie kuchni w doskonałym porządku. Wręcz przeciwnie. Pokażemy Wam 6 prostych i praktycznych sposobów na to, żeby wszystko pozostawało pod kontrolą.

​Konkretne miejsce na sztućce i przyrządy kuchenne

Organizowanie przyborów kuchennych jest zadaniem, które wymaga od nas czasu i ciepliwości. Aby ułatwić sobie zadanie, możemy poukładać wszystkie rzeczy w szufladach. Doskonałym sposobem na sztućce będzie szuflada z przegrodami. W ten sposób, łatwo będzie je znaleźć, zaoszczędzimy sobie czasu i energii na poszukiwanie pojedynczego widelca wśród wielu klamotów, a i chaos w kuchni będzie o wiele mniejszy. Możemy również ułożyć w osobnej szufladzie sztućce, które używamy tylko na specjalne okazje – w ten sposób oddzielimy je od tych, używanych na codzień. Podobnie sprawa ma się z zastawą stołową!

​Szuflady o różnych wymiarach

Wydawałoby się, że z upływem czasu mnożą się przedmioty w kuchni. Chętnie przecież kupujemy coraz to lepsze modele różnych przyrządów, ale nie tak chętnie wyrzucamy te stare.

Szuflady o różnych wymiarach będą naszymi sojusznikami i pomogą nam utrzymać wszystko w porządku. Świetnym kamuflażem dla ilości szuflad będą wysokie fronty! Na zdjęciu możemy podziwiać nowy trend wśród mebli kuchennych – w dużej szufladzie jest wystarczająco dużo miejsca, żeby zmieściła się w niej mniejsza. Taki podział pozwala nam oddzielić od siebie duże przedmioty od tych mniejszych, dzięki czemu nie gubią się one w otchłani głębokich szuflad. Logiczne rozłożenie przedmiotów to podstawa funkcjonalnej aranżacji wnętrza kuchni.

​Wszystko ma swoje miejsce

COCINA - SyP od Vorm Nowoczesny
Vorm

COCINA – SyP

Vorm

Jeżeli mowa o porządkowaniu i przechowywaniu jedzenia – przydadzą nam się hermetyczne pojemniki, które lepiej zachowują smaki i aromaty. Nie chcemy jednak wystawiać pojemników na widok! Najlepiej postawić na szuflady lub pojemne szafy, w których będziemy mogli przechowywać nasze skarby.

​Inteligentne rozwiązania

Happiest when the skies are blue od Alaris London Ltd Nowoczesny
Alaris London Ltd

Happiest when the skies are blue

Alaris London Ltd

Na zdjęciu widzimy inteligentny system do przechowywania umocowany w szafie. Z takim systemem nie będzie już trzeba przeczesywać zakamarków szafy, żeby znaleźć naczynia, których właśnie szukamy. Wystarczy wyciągnąć metalową konstrukcję, żeby wszystko znalazło się na wyciągnięcie ręki. Tego typu systemy doskonale sprawdzają się w szafkach narożnych.

​Miejsce na wino

Każdy znawca wina wie w jakich warunkach powinno być przechowywane wino. Jeżeli chcecie mieć dobre wino pod ręką, najlepiej stworzyć niewielką strefę, w której butelki będą bezpieczne. Szczególnie jeżeli nie mamy miejsca na domową piwniczkę win, kratka – jaką widzimy na zdjęciu – mieszcząca dwanaście butelek, sprawdzi się doskonale. Nieźle, prawda?

Jeżeli jesteście miłośnikami wina, na pewno spodoba Wam się artykuł: Zrób swoją piwnice win!

​Porządek wśród książek kucharskich

Wraz ze wzrostem popularności programów kulinarnych, wzrosło również zainteresowanie książkami kucharskimi i magazynami o zdrowej żywności. Jednak książki i czasopisma zabierają dużo miejsca w kuchni, szczególnie jeżeli nie mają swojego stałego miejsca. Zadbajmy o to, by w naszej kuchni znalazła się przynajmniej jedna półka zadedykowana zeszytom z przepisami, książkom kucharskim i wszelkim gazetom tematycznym.

Macie jakieś sposoby na dobrą organizację w kuchni?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu