Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

4 doskonałe ogrodzenia, które zadbają o Waszą prywatność

A.D. A.D.
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Braun & Würfele - Holz im Garten
Loading admin actions …

Latem, ogród to rozszerzenie salonu,  chętnie spędzamy w nim tyle czasu, ile to możliwe. Oczywiście,  nie chcemy by ktokolwiek zakłócał nam ten błogi wypoczynek.  Wścibskie oczy sąsiadów lub nadmierny hałas potrafią zepsuć nawet najpiękniejsze popołudnie. Na szczęście homify ma na to radę… idealne ogrodzenie, które będzie piękne, efektowne, pasujące do stylu ogrodu a także sprawi, że Wasza działka będzie niezdobytą twierdzą.

Nowoczesne ogrodzenia mimo swojej funkcji zabezpieczającej powinno jednocześnie być zachęcającą wizytówką gospodarzy. To ono podkreśla charakter całej posesji i stanowi rodzaj kropki nad i. Tak jak dla kobiety ładna biżuteria to wykończenie całej stylizacji tak ogrodzenie stanowi ramę dla całego ogrodu. Dziś przygotowaliśmy dla Was 4 efektowne i funkcjonalne rozwiązania. Zobaczcie…  

1. Z drewna

Drewniane ogrodzenie to nie tylko niezawodny parawan, stojący na straży prywatności, ale również dźwiękoszczelna przeszkoda. Idealne rozwiązanie dla ogrodów, które są blisko ruchliwych dróg, linii kolejowych lub w pobliżu terenów o dużym natężeniu ruchu czy terenów przemysłowych i handlowych. Drewno daje ogromne możliwości kształtowania linii, stopnia prześwitu, barwy i faktury dlatego możecie wybrać bardziej zwartą albo ażurową konstrukcję. 

2. Betonowe

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Morganland
Morganland

Deluxe Betonzaun

Morganland

Dla tych, którzy zamiast drewna wolą trwalsze materiały, które nie wymagają pielęgnacji i impregnacji polecamy ogrodzenia betonowe. Zapewniają one bezpieczeństwo, prywatność, wyciszenie hałasu i ochronę przed wiatrem, są trwałe, łatwe do czyszczenia i estetyczne. Posiadają duże  możliwości kształtowania wzorów. Dzięki temu można dostosować je do wielu gustów i potrzeb. Jeśli chcecie nadać im odrobinę ciepła wykorzystajcie patent ze zdjęcia – obsadźcie je bezpretensjonalną roślinnością.

3. Gabiony i bambus

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez GH Product Solutions
GH Product Solutions

Gabionen und Bambus

GH Product Solutions

Jeśli ciężko Wam wybrać jeden, konkretny rodzaj materiału na ogrodzenie, postawcie na udaną kombinację. Coraz popularniejsze gabiony, to nic innego jak kosze w postaci metalowych siatek wypełnionych najróżniejszymi materiałami. Zazwyczaj jest to granit, gnejs, bazalt, kamienie polne, otoczaki i inne. Konstrukcje nowoczesne, designerskie, wykorzystują natomiast kule i bryły ze szkła kolorowego, co daje niesamowity efekt szczególnie w połączeniu z podświetleniem. Kamień i stal dobrze wyglądają w towarzystwie drewna  lub bambusa. Dodatek naturalnego drewna ociepla i poprawia wygląd całego ogrodzenia. Wybierzcie ten rodzaj płotu jeśli lubicie nowoczesne rozwiązania.  

4. Kamień naturalny

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein
Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein

Mauersteine, Anröchter Dolomit, bruchrau, bunt

Hubert Killing GmbH Anröchter Dolomitstein

Kiedyś masywne mury miały chronić miasta i zamczyska przed wrogami. Dziś strzegą głównie intymności oraz prywatności właścicieli. Mogą być zwarte i szczelne jak na powyższym zdjęciu. Częściej jednak ogrodzenia z kamienia są połączone ze stalowymi lub drewnianymi przęsłami, aby dodać im trochę lekkości. Mury kamienne są ekscytującą mieszanką stylu rustykalnego z klasyczną elegancją i szykiem. Pasują do każdego ogrodu! 

Choć lato dobiega końca, pracy w ogrodzie nadal sporo! Koniecznie przeczytajcie, co należy zrobić właśnie teraz aby cieszyć się pięknym ogrodem na wiosnę: 7 niezbędnych prac, które trzeba wykonać w ogrodzie jesienią!

Fachową pomoc przy doborze ogrodzenia znajdziecie tutaj – profesjonaliści: ogrodzenie i bramy.

Co myślicie o drewnianych ogrodzeniach? Są praktyczne? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu