Przemiana starego domu w rodzinne gniazdko | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przemiana starego domu w rodzinne gniazdko

AGNIESZKA ŁYSAK AGNIESZKA ŁYSAK
od Florie Vaujour Rustykalny
Loading admin actions …

Czasami bywa tak, że zamiast budowy nowego budynku od podstaw warto poszukać obiektu, który wymaga kilku zdecydowanych kroków, by ponownie olśniewać swoim blaskiem. Wystarczy odrobina wiary oraz pomysłowość, która pozwala na tchnięcie nowego życia w stare mury. Przebudowa domu nie jest łatwa, jednak nasi architekci posiadają bogate doświadczenie w tej dziedzinie. Dzisiaj wspólnie przyjrzymy się budynkowi, który zdecydowali się całkowicie odnowić. Przeprowadzona przez nich metamorfoza w pełni zaspakaja potrzeby mieszkańców dotyczące posiadania rodzinnego gniazdka. Zobaczcie sami!

Obraz nędzy i rozpaczy

Wcześniejszy obraz tego domu raczej nie napawał optymizmem. Cały budynek przypominał starą ruderę do której raczej nikt nie miał ochoty wejść. Wybrakowane ściany, przeciekający dach, czy też okropna elewacja to tylko niektóre z elementów, które wpływały na tragiczny stan tego budynku. Zobaczmy, jak kiedyś prezentował się w środku…

Stare wnętrze

Tak kiedyś prezentowało się wnętrze tego obiektu. Już pierwszy rzut oka pozwala stwierdzić, że nasi specjaliści mieli ręce pełne roboty. Mimo tego, że ten widok raczej nie napawał optymizmem, architekci doskonale wiedzieli, że efekt końcowy, który uzyskają po swojej interwencji będzie w pełni satysfakcjonujący. 

Nowoczesne przeszklenia

Nasi profesjonaliści doskonale znają się na obecnych trendach, które zachwycają swoją funkcjonalnością i estetyką z najwyższej półki. Zdecydowali się wprowadzić do konstrukcji nowego obiektu wiele nowoczesnych przeszkleń, dzięki czemu wnętrze tego domu jest doskonale oświetlone ciepłymi promieniami słonecznymi. Wprowadźcie to rozwiązanie do swoich czterech ścian, a na pewno nie będziecie tego żałować!

Salon

Obecnie salon jest przestrzenią, w której aż miło jest usiąść i pozwolić sobie na chwilę odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Nasi specjaliści zdecydowali się wybrać do tej strefy średniej wielkości skórzaną sofę, która dodaje eleganckiego charakteru całemu wnętrzu. Fachowcy doskonale wiedzą, że żywe rośliny w domu wpływają na pozytywną atmosferę, dlatego również ten element został przez nich uwzględniony.

Stary sufit

Teraz możemy rzucić okiem na stary sufit, który kiedyś znajdował się w tym domu. Patrząc na to zdjęcie można mieć poważne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa domowników. Nasi specjaliści zdecydowali się jednak pozostawić na jego nieco rustykalny charakter, który czyni całe wnętrze nieszablonowym. Zobaczcie, jakie rozwiązanie w związku z tym wymyślili.

Nowy sufit

Obecny sufit nie budzi już żadnych obaw. Co więcej, stare, drewniane belki niewątpliwie stanowią niezwykle oryginalny dodatek do tego wnętrza. To właśnie one stanowią pomost pomiędzy tym co było kiedyś, a tym co jest teraz. Przypominają o tym, że czasami warto zaadaptować istniejące obiekty do swoich potrzeb, ponieważ stare mury potrafią tętnić osobliwą historią, której nie warto się wyzbywać. 

Kuchnia

Obecnie kuchnia w końcu stała się miejscem, gdzie przygotowywanie wszystkich pysznych posiłków każdemu przychodzi z łatwością. Wszystko dzięki funkcjonalnej zabudowie, która pozwala trzymać wszystkie akcesoria kuchenne oraz produkty spożywcze zawsze pod ręką. W tej przestrzeni nie zabrakło również specjalnej wyspy kuchennej. Duży, czarny blat roboczy zdecydowanie sprawia, że gotowanie jest tutaj prawdziwą przyjemnością!

Totalny remont

Specjaliści przeprowadzili totalny remont całego wnętrza. Efekt końcowy prac całkowicie zaspakaja potrzeby mieszkańców. Pierwotna funkcja niektórych pomieszczeń została zmieniona, dzięki czemu udało się nawet stworzyć osobny pokój dziecięcy dla pociech właścicieli tego niezwykłego obiektu.

Pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy zaaranżowano z myślą o dorastającym synu właścicieli. Z tego względu dominują tutaj odcienie szarości i niebieskiego. Te kolory sprawiają, że kiedy dziecko wejdzie w wiek nastoletni, wystarczy wymienić parę dodatków, by poczuło się w tym wnętrzu w pełni komfortowo. Aranżując pokój dziecięcy we własnym domu, koniecznie weźcie pod uwagę to, czy Waszemu dziecku za parę lat będzie się wciąż podobać tapeta w misie, czy też samochodziki.

Specjalny kącik

Architekci zdecydowali się również na zaaranżowanie w tym pokoju dziecięcym specjalnego kącika, gdzie dziecko może wraz z kolegą, czy też koleżanką wspólnie spędzić czas na rysowaniu, czy też innej zabawie. Obecność stolika dostosowanego wysokością do dwóch siedzisk umożliwia również podanie różnych przekąsek, które milusińscy zjedzą z ochotą.

Szukacie innych przykładów aranżacji domów? Sprawdźcie koniecznie:

Sposób na oryginalny dom? Kamień!

Jak Wam się podoba ten niezwykły dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu