Klucz do pięknej i przytulnej sypialni | homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Klucz do pięknej i przytulnej sypialni

Luiza Sadowska Luiza Sadowska
Rustykalna sypialnia od Productos Cristalum Rustykalny
Loading admin actions …

Miejsce relaksu i odpoczynku, w którym znikają wszelkie troski związane z pracą. Do sypialni udajemy się wtedy, kiedy już możemy sobie pozwolić na błogi sen po ciężkim dniu. W weekendowe lub urlopowe poranki sypialnia staje się symbolem lenistwa i możemy pozostać zanurzeni w pościeli, jak długo chcemy. Jednak, aby przebywanie w sypialni sprawiało nam przyjemność, musimy się w niej czuć dobrze i komfortowo. Nie jest to zależne wyłącznie od miękkości materaca i ilości puchowych poduszek. Wystrój i aranżacja sypialni też wpływają na to, jak się w niej czujemy. Aby w pełni zregenerować siły należy dobrać sypialnię względem naszych estetycznych upodobań.

Porządek

Niewielu z nas przepada za sprzątaniem – zdecydowanie wolimy, gdy wszystko już jest posprzątane, a my możemy w spokoju zająć się czymś bardziej interesującym. Jednak są takie sytuacje, gdzie nawet największe lenie muszą w kilka chwil ogarnąć cały bałagan. Często spieszymy się rano, nie zaścielimy łóżka – już robi się rozgardiasz. Później wybieramy bluzkę z szafy, ta nie pasuje, tamta też nie bardzo, a ponieważ z rana zawsze czas szybciej upływa niż byśmy chcieli, to bluzki zamiast z powrotem na wieszakach lądują na łóżku, na krześle lub w najgorszym wypadku – na podłodze. W sypialni mamy odpocząć, zrelaksować się i rozluźnić – lepiej jest utrzymywać w niej porządek, niż przejmować się bałaganem za każdym razem, gdy idziemy spać.

Kolory i wzory

Lepiej jest zachować bardziej stonowane kolory w sypialni – pozwolą nam na uspokojenie myśli i lepszy relaks. Jeśli chcecie wprowadzić nieco wzorów do wnętrza, zawsze możecie wybrać np. tapetę we wzory i przeznaczyć jedną ścianę na taką aranżację.

Wszystko na swoim miejscu

O porządku w sypialni mówiliśmy już wcześniej. Jednak aby go utrzymać, potrzebujemy miejsca do przechowywania. Nie zostawiaj swoich rzeczy na łóżku, krześle, a nawet podłodze… Lepiej jest zainwestować w pojemną szafę lub np. w szuflady pod łóżko.

Odpowiednie prześcieradło

W każdej sypialni możemy w łatwy sposób zmienić nastrój, a wystarczy tylko zadbać o odpowiednie oświetlenie! Sposobów na to jest wiele, poczynając od tych oczywistych, czyli świeczek, które możemy dodać do każdego wnętrza, po wcześniej zaplanowane światło w tle, które dodaje uroku całemu wnętrzu.

Stylowe dodatki

od homify Nowoczesny Drewno O efekcie drewna

Jeśli nasza sypialnia to oaza spokoju w neutralnych i stonowanych kolorach, wystarczy zadbać o odpowiednie dodatki, aby ją delikatnie ożywić. Mogą to być dekoracyjne poduszki, obrazki, rzeźby, a może po prostu kolorowe nakrycie na łóżko?

Pościel

Ostatnim, ale równie ważnym elementem nie tylko wystroju – przede wszystkim użytkowym, jest odpowiednia pościel. Materiał powinien być naturalny, a wzory i kolory odpowiadać naszym upodobaniom.

Kilka wygodnych sypialni znajdziecie w tym artykule: Projekty sypialni – 10 różnych pomysłów.

Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu