5 sposobów na powiększenie łazienki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 sposobów na powiększenie łazienki

martt.st martt.st
Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Brut Deluxe Architecture + Design,
Loading admin actions …

Niewielu z nas cieszy się dużym metrażem. Większy salon, większy taras, kuchnia z jadalnią, sypialnia z garderobą, łazienka z jaccuzi – kto o nich nie marzy? Natomiast najczęściej na ciasnotę narzekamy właśnie w łazience. Nie chodzi nawet o przesadnie dużą powierzchnię, tylko o to, żeby chociaż zmieścić spokojnie prysznic i zwykłą umywalkę. Tak, to właśnie łazienki najczęściej dotyka problem zbyt małej przestrzeni. Ale w końcu to one są jednymi z najważniejszych pomieszczeń w domu!


Dlatego też projektowanie łazienek to zadanie odpowiednie tylko dla ludzi z dużą wyobraźnią i orientacją przestrzenną. Przypomina to czasem grę Tetris! Żeby ułatwić Wam to zadanie, służymy 5 poradami, które sprawią, że łazienka będzie wyglądać na większą.

Funkcjonalne meble

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Dec&You, Eklektyczny

Często wybieramy prysznic, jako zajmującą mniej miejsca alternatywę dla wanny. Zdjęcie przedstawia rozwiązanie, które pozwala zachować w łazience wannę w miniaturowej formie, zostawiając miejsce na lustro, zasłonę, uchwyt na papier oraz wieszak. Wszystkie elementy trzeba porozmieszczać w bardzo przemyślany sposób i wytworzyć, w miarę możliwości, wrażenie przestrzenności – albo chociaż uniknąć uczucia przytłoczenia. Dlatego też wannę ustawiono w rogu pod oknem; drobna umywalka została zamontowana na drewnianym blacie, pod którym znajdują się półki. Ściany pomalowano na biało, dzięki czemu łazienka jest jasna i optycznie większa. Drewniane wykończenie nadaje jej ciepła i czyni ją przytulną.

Przeszklony prysznic

Stojąc przed dylematem: „prysznic czy wanna?” – warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ważniejsze jest dla nas zyskanie przestrzeni czy możliwość relaksujących kąpieli w ciasnawej łazience. Decyzję tę każdy podejmie w swoim zakresie, jednak jeżeli chodzi o prysznic, to nowe modele produkowane są tak, żeby były naprawdę funkcjonalne. Czyści się je łatwo, są ekonomiczne i zabierają mniej miejsca. Szklane ścianki nie tylko powiększają przestrzeń – są także niezwykle ładnym wykończeniem wnętrza.

Lustra

Sztuczka znana i często stosowana w architekturze i dekoratorstwie wnętrz: efekt optyczny uzyskiwany dzięki pokryciu ściany wielkim lustrem tworzy złudzenie podwojenia przestrzeni. To świetny pomysł dla wąskich pomieszczeń. Lustro w łazience i tak jest niezbędne – dlatego warto skorzystać z możliwości, jakie nam daje. W towarzystwie dobrze pomyślanego oświetlenia pomieszczenie powiększy się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Oświetlenie

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify, Nowoczesny

W małych pomieszczeniach oświetlenie to podstawa. W łazienkach, gdzie najczęściej nie ma światła naturalnego, oświetlenie to jeszcze istotniejsza kwestia. Światło ma duży wpływ na nasze samopoczucie, różne jego rodzaje oddziałują na nas w inny sposób: żółte wytworzy ciepłą, przytulną atmosferę. Jeżeli światło będzie za mocne albo zbyt słabe, efekt może być fatalny. Łazienkę ze zdjęcia oświetlają punktowo dwie sufitowe lampy. Umywalka jest natomiast oświetlona światłem niepunktowym, co czyni przestrzeń wokół niej większą.

Pion vs. Poziom

Poziome pasy poszerzają, pionowe wydłużają: rzecz powszechnie znana. Możemy wykorzystać tę prawidłowość urządzając łazienkę. Zastosowane na zdjęciu rozwiązanie – drewniana, horyzontalna boazeria – sprawia, że łazienka wydaje się być większa, niż jest w rzeczywistości. Gdyby zależało nam na wydłużeniu niskiego pomieszczenia, panele można by ułożyć wertykalnie. Proste i skuteczne!

Jeżeli małe mieszkania to Wasza domena, z pewnością zainteresujecie się Katalogiem Inspiracji Jak urządzić małe mieszkanie? 5 pomysłów .

A jakie są Wasze sposoby na powiększenie łazienki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd, Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu