Wystrój wnętrz w stylu góralskiej chaty | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Wystrój wnętrz w stylu góralskiej chaty

homify magazine homify magazine
Eklektyczny salon od einfall7 GmbH Eklektyczny
Loading admin actions …

Jest wielu fanów wystroju wnętrz w stylu góralskiej chaty. Nie każdy jednak może nazwać się jej właścicielem. Dlatego dziś zabieramy Was na podróż po luksusowym apartamencie sezonowym. Za wnętrza, projekt i wykonanie odpowiedzialne jest biuro einfall7 . Specjalnie na potrzeby tego apartamentu, zaprojektowano również meble i akcesoria. 

Usiądźcie wygodnie w fotelach i zobaczcie razem z nami jak wygląda przepych w wersji góralskiej. Zapraszamy! 

Jadalnia

Zwiedzanie zaczynamy od jadalni. Każdy kąt w tym niezwykłym apartamencie został dokładnie przemyślany i zaaranżowany. Osią centralną tego pomieszczenia jest czterometrowy stół mieszczący 12 osób. Blat zrobiony jest z jednego kawałka drewna, natomiast nogi wykonane zostały z kamiennych kawałków przypominających charakterze apartamentu.  Dominują naturalne kolory i materiały nawiązujące do uroku górskiej chatki. Dużą rolę odgrywa tu również oświetlenie. Sześć nowoczesnych lamp zawieszonych zostało na różnej wysokości, oświetlając całą długość stołu. 

Otwarty plan

Rzućmy okiem na tył jadalni, który wychodzi na otwartą przestrzeń salonu. W tyle można zobaczyć pomieszczenie na wino, bliskie sercu każdemu amatorowi tego trunku. Zbudowano specjalne szafki na kolekcję win z miejscem do degustacji. Całość ustawiona została na podium. Podział tej otwartej przestrzeni, wyraźny jest również dzięki zastosowaniu różnego rodzaju materiału do wykończenia podłóg. Jadalnia i salon pokryte są drewnianymi panelami, natomiast kącik win mieści się na żwirowej posadzce. 

Piwniczka

Piwniczka może pomieścić 234 butelki wina. Zaprojektowano tutaj specjalne stojaki. W jednolitych blokach drewna, wywiercono dziury wielkości szyjki butelki. Bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, które daje nie tylko doskonały efekt wizualny, ale i pozwala zaoszczędzić przestrzeń. Materiał i kolor drewna zestawiony z ciemną zielenią butelek, dodatkowo podkreślony jest delikatnym oświetleniem. 

Kominek

Salon oddzielony jest od reszty pomieszczeń dużym kominkiem. Nowoczesny projekt, przełamany jest klasycznym wykończeniem z drewna. Daje to nie tylko wrażenie przytulności, ale i pozwala na zachowanie nawiązania do górskich tradycji. Zamontowano delikatne oświetlenie ukryte za drewnianej markizą. Rzutuje ono ciepłym promieniem na sufit i podłogę, rozświetlając i powiększając przestrzeń. 

Salon

W salonie skupiono się przede wszystkim na komforcie mieszkańców. Duże skórzane sofy i krzesła w stylu angielskiego dworku, dekorują pomieszczenie. Niski sufit i właściwe oświetlenie dają wrażenie intymności i przytulności. Podłogę zdobi krowia skóra, nawiązująca do natury i naturalnych materiałów, spajając wystrój całego apartamentu.

Dekoracje

Wszystkie akcesoria nawiązują do wystroju górskiej chatki. Imponujące poroże zawieszone nad kanapą, doskonale wyeksponowane zostało nieinwazyjnym oświetleniem. Poduszki utrzymane są w ciemnej, naturalnej tonacji. W całym apartamencie powiela się motyw ziemi, drewna i przydymionych barw dodających wnętrzom specjalnej atmosfery. 

Kuchnia

Przejdźmy do ostatniego punktu naszego zwiedzania- do kuchni.  Wykorzystano tu ten sam rodzaj drewna co przy wykończeniu kominka, dzięki temu zachowano spójność wystroju w całym apartamencie. Naturalne materiały  zestawione są z nowoczesnym szykiem i elegancją. Do tego geometryczne półki, zapewniające miejsce na naczynia i najpotrzebniejsze kuchenne przyrządy. 

Mamy nadzieję, że podobał się Wam ten luksusowy apartament. Jeśli macie ochotę na więcej zimowego szyku, zapraszamy na zapoznanie się z innymi artykułami! 

- luksus na stoku: chatka narciarska w Austrii

- przytulna górska chata w Szwajcarii

Podoba Wam się taki styl urządzania wnętrz?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu