Dom 132 m² z doskonałymi rozwiązaniami, aby zoptimalizować przestrzeń

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom 132 m² z doskonałymi rozwiązaniami, aby zoptimalizować przestrzeń

homify.Pl homify.Pl
Nowoczesne domy od homify Nowoczesny
Loading admin actions …

Jeżeli posiadany przez Was budżet jest niewielki, nie martwcie się! Wasz wymarzony dom i tak znajduje się w zasięgu ręki. Niemożliwe? Przejrzyjcie niniejszy Katalog Inspiracji i przekonajcie się sami. Francuscy architekci z biura Atelier Potentiel dokonali cudu. W obiekcie o powierzchni 135 m2, a zatem powierzchni niewielkiej, nawet jak na jednopiętrową rezydencję, oprócz tradycyjnych pomieszczeń, takich jak kuchnia, czy łazienka, zaaranżowali aż 3 sypialnie, biuro oraz podwójny garaż. Poniższe zdjęcia prezentują wspomniany dom z jeszcze niedopracowanymi szczegółami, na przykład niedokończonym ogrodem. Nie czekajmy dłużej i przyjrzyjmy się obiektowi z bliska!

Pokoje z hierarchią

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Jedno spojrzenie na obiekt i od razu ma się jasność odnośnie hierarchii pomieszczeń w jego wnętrzu. A wszystko dzięki wielopoziomowemu dachowi. Zastosowanie takiego rozwiązania to również wyeliminowanie zagrożenia związanego z gromadzeniem się wody. Jednopoziomowość obiektu jest wynikiem zaawansowanego wieku mieszkańców rezydencji.

Od wejścia głównego do garażu jeden krok

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Wejście do budynku jest bardzo proste, ale urokliwe. Niewielki daszek ochrania widoczną przestrzeń przed deszczem lub słońcem i umożliwia łatwe przedostanie się z domu wprost do garażu nawet w najbardziej niesprzyjającą pogodę. Bardzo praktyczne rozwiązanie.

Zależność pomiędzy przestrzeniami

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Załączone zdjęcie ponownie przywołuje na myśl wspomnianą już hierarchiczność. Część najwyższa, centralna, to strefa społeczna domu przeznaczona dla wszystkich mieszkańców i ich gości. Przestrzenie niższe to przestrzenie o większej dozie intymności, do których nie każdy ma wstęp.

Dużo światła

Nowoczesny basen od homify Nowoczesny

Przestrzeń wewnętrzna, jeszcze pozbawiona mebli, dzięki dużym oknom i wysokiemu sufitowi wydaje się jeszcze większa niż w rzeczywistości. Warto zwrócić uwagę na dobór kolorystyki. Białe ściany idealnie komponują się z czarnymi ramami okien i szarością podłogi.

Z myślą o rodzinie

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Załączony projekt obrazuje objętościowe zróżnicowanie pomieszczeń wchodzących w skład rezydencji. Strefa socjalna, czyli strefa największej aktywności mieszkańców, została połączona bezpośrednio z kuchnią. Po bokach zaaranżowano garaż oraz pralnię, czyli obszary związane nie tyle z wnętrzem lecz przede wszystkim z otoczeniem rezydencji. Prosty schemat, ale jakże dobrze obrazujący, że nawet na ograniczonym metrażu może powstać dom idealny. Urządzenie wnętrza to świetna okazja dla osób kreatywnych.

Plan rezydencji

Nowoczesne domy od homify Nowoczesny

Układ domu został bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany przez architektów. Dzięki kilku posunięciom, między innymi zrezygnowaniu z korytarzy, udało się zaoszczędzić wiele przestrzeni. W centrum znalazł się salon, do którego może wejść każdy przybysz. Pomieszczenia zaaranżowane dookoła niego to przestrzenie prywatne. Bez zgody domowników nikt nie przekroczy ich progu.

A co Wy sądzicie o takiej rezydencji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu