Jukkasjärvi- hotel z lodu w Szwecji | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jukkasjärvi- hotel z lodu w Szwecji

martt.st martt.st
od ateliers kumQuat
Loading admin actions …

Na świecie możemy spotkać rzeczy prawdziwie zachwycające i unikalne, których nie sposób zapomnieć. Noc spędzona w hotelu z lodu z pewnością jest taką rzeczą. Hotel z lodu, wybudowany w szwedzkim miasteczku Jukkasjärvi, jest pierwszym, największym i najbardziej znanym lodowym kurortem na świecie, ulokowanym 200 km od koła podbiegunowego i każdego roku przebudowanym. Przynosi to niesamowity efekt, gdyż hotel nigdy nie wygląda tak samo; co roku goście zostają powitani unikalnymi, niepowtarzalnymi, lodowymi dziełami sztuki. Każdego sezonu nowi artyści, designerzy i architekci, wybrani z najodleglejszych zakątków świata, tworzą pokoje o różnej tematyce. W tym roku na tle innych prac, wyróżnia się projekt paryskiego krajobrazu stworzony w jednym z pomieszczeń. Przyjrzyjmy się zatem imponującym zdjęciom!

Otoczenie

W Jukkasjärvi, małej wiosce w północnej Szwecji, gdzie wybudowano słynny hotel, żyje około 1,100 ludzi i… 1,000 psów! Jednakże w zimę spokojne miasteczko zamienia się w luksusowy kurort turystyczny, do którego przybywa ponad 50,000 gości, aby spędzić kilka nocy w tym wyjątkowym hotelu, zobaczyć oddalone, spektakularne północne światła oraz udać się na wycieczkę po okolicy w towarzystwie reniferów i psów ciągnących sanie. 

Budynek

Hotel z lodu ma powierzchnię około 5,000 metrów kwadratowych i jest zbudowany z 10,000 ton lodu oraz 30,000 ton śniegu. Każdego roku około 100 osób jest zaangażowanych w jego budowę, która zaczyna się na początku października, aby już w Grudniu mogli go odwiedzić pierwsi goście. Sezon trwa do kwietnia, kiedy wszystko zaczyna się topić. Nie tylko ściany, podłogi i dach są wykonane z lodu, ale także wnętrza: łóżka, stoły, krzesła, lampy, okna i drzwi w 60 pokojach hotelowych. Również recepcja i bar są lodowe. 

Paryż z lodu

Luc Voisin i Mathieu Brison z Les Ateliers de Germaine dostąpili zaszczytu stworzenia jednego z pokoi w lodowym hotelu. Na temat przewodni wybrali pocztówkę z Paryża i zaprojektowali pomieszczenie w hołdzie swojemu domowi czyli Montmartre, jednej z najpopularniejszych dzielnic francuskiej stolicy. Nad lodowymi dachami, kominami i oświetlonymi oknami rozciąga się sylwetka Sacré-Cœur. Paryski, lodowy krajobraz dodaje romantyczności do zimowej krainy. 

Ciepło czy zimno

Wszystkie pokoje w lodowym hotelu są absolutnie unikalne i gwarantują niezapomniane noce. Pościel na lodowym łóżku została wykonana ze skór reniferów, które dostarczają niesamowitego ciepła i chronią gości przed stałą temperaturą poniżej 5 stopni Celsjusza, panującą w hotelu. Łazienka, sauna i przebieralnia ulokowane są w budynku obok hotelu. Dla tych, których przeraża panujący w hotelu mróz i minusowe temperatury, miasteczko oferuje domki letniskowe w letniej porze roku. 

Obejrzyj inny hotel doskonały na zimowy urlop- kliknij tutaj.

Jak się Wam podoba ten wyjątkowy lodowy hotel? Chcielibyście spędzić w nim noc?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu