Nowe życie zrujnowanej obory! | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Nowe życie zrujnowanej obory!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Wiejskie domy od Briand Renault Architectes Wiejski
Loading admin actions …

Francuska wieś kojarzy nam się z winnicami, polami lawendy, pasącymi się krowami oraz oczywiście z malowniczymi domkami z kamienia, krytymi gontem. Chatka, którą pokażemy Wam dzisiaj, może i była malowniczą, ale ruiną. Wymagała gruntownych prac remontowych, ponieważ przebywanie w jej pobliżu mogło wręcz skończyć się wypadkiem. Teren wokół niej także należało uporządkować. Zadania podjęło się studio architektury Briand Renault, które stare mury potraktowało z najwyższym szacunkiem, ratując to, co się dało, a całości nadając nowoczesny szyk. 

Ciekawi efektów ich pracy? Zapraszamy na przechadzkę…

Chatka, nie-chatka

Chociaż budynek ten na wstępie nazwaliśmy chatką, są to właściwe powstałe w różnych okresach, połączone pomieszczenia gospodarcze. W jednym z nich nawet wytwarzano cydr! Cementowe zbiorniki na szczęście udało się odratować, wraz z oryginalnymi metalowymi kurkami oraz malowanymi numerami. Spodziewalibyście się takich skarbów po tej ruinie? Na końcu zobaczymy jak wpasowały się w nowoczesne wnętrze…

Ogrom prac

Odnowa budynków, które znajdują się w tak opłakanym stanie, to ogromne wyzwanie. Nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz zagwarantowanie, że stare materiały w niedalekiej przyszłości nie będą wymagały kolejnej renowacji, nie zaczną niespodziewanie gromadzić wilgoci, etc. Dlatego też budynek ogołocono ze wszelkich niepewnych elementów. Po prawej stronie wnikliwi mogą dojrzeć cementowe zbiorniki na cydr.

Jak z pocztówki!

Trudno uwierzyć, że to ten sam budynek! Wygląda niesamowicie malowniczo, aż mielibyśmy ochotę spędzić tam wakacje, rozkoszując się pięknem francuskiego krajobrazu i popijając francuskie wino… lub cydr! Dachy wymieniono całkowicie, pozostając jednak przy dwuspadowej konstrukcji krytej gontem. Jeśli chodzi o fasadę od pola, to współczesny charakter prac zdradzają duże przeszklenia o ciekawych kształtach. Elewację większego członu budynku pozostawiono częściowo z odsłoniętym kamieniem, częściowo osłonięto drewnianymi panelami. Mniejszą część otynkowano.

Rustykalna perełka

Od drugiej strony możemy w pełni docenić kamienne mury. Wydają się chaotyczne i jednocześnie stabilne. To świadkowie historii! Nowy dach kryty gontem przerywa tutaj ogromne przeszklenie, złożone z wielu okien połaciowych. Zanim poznamy je od drugiej strony, zwróćmy jeszcze uwagę na piękny taras z radosnymi, kolorowymi meblami.

Poddasze jak marzenie

Oto i wnętrze poddasza, gdzie na wygodnych wiklinowych meblach można relaksować się w każdą pogodę. Jednak na pewno bardziej niż piękne zestawienie drewna, betonu i bieli sufitu bardziej interesuje Was dlaczego to poddasze ma taki dziwny kształt? Odpowiedź: znajdujemy się na szczycie zbiornika cydru. Naszym architektom zależało, aby zachować go w całości, wkomponowując we współczesne wnętrza. Tutaj z poddasza zrobił słoneczny taras – my jesteśmy zachwyceni!

Współczesność i historia

W głębi za przeszkleniem widzimy właśnie rzeczony zbiornik. Pamiętacie ogromne przeszklenia fasady od pola? To pionowe oddziela strefę salonu od tego artefaktu. A z drugiego rozpościera się fantastyczny widok… Jeśli chodzi o wystrój, to postawiono tutaj na eklektyzm, wygodne nowoczesne meble współgrają z antykami, rustykalne wykończenia z cementowym zbiornikiem… Powstał prawdziwy dom z charakterem! 

Wolelibyście bardziej tradycyjną aranżację? Na pewno spodoba się Wam ten Katalog Inspiracji: Styl wiejski w nowoczesnym wydaniu!

Spodobał się Wam ten odważny projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu