Niezwykły dom z unikatowych materiałów! | homify

Niezwykły dom z unikatowych materiałów!

Aśka Warchał Aśka Warchał
ESTUDIO GEYA Nowoczesne domy
Loading admin actions …

El Estudio Geya to rodzinne studio architektury oraz wystroju wnętrz, które obecne jest na rynku już ponad trzydzieści lat. Swoją siedzibę ma w inspirującym Buenos Aires. Podczas swojej długiej działalności zrealizowali wiele różnorodnych projektów, od domów jednorodzinnych, przez hotele, aż po kliniki medyczne. Nas oczywiście najbardziej interesuje architektura mieszkaniowa w ich wydaniu – wierzcie nam, naprawdę jest na co popatrzeć!

Z resztą wcale nie musicie uwierzyć Wam na słowo, ponieważ dzisiaj przenosimy się do Argentyny i w tym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam jedno z najnowszych dzieł naszych architektów – niesamowitą Casa Haras. Jest ona efektem poszukiwań odpowiedzi na pytanie: czego potrzebuje współczesna rodzina? Wyjście naprzeciw potrzebom klientów, dopasowanie każdego pomieszczenia do ich stylu życia było celem nadrzędnym profesjonalistów z Estudio Greya.

Funkcjonalność nie jest jednak antagonizmem piękna. W końcu nasze otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Architekci homify zadbali o zaskakujące połączenie materiałów, które dały doprawdy wspaniałe efekty. Przekonajcie się sami!

Styl industrialny w najlepszym wydaniu

Przed nami dom o ciekawej bryle. Z jednej strony nawiązuje ona do typowych projektów modernistycznych, a z drugiej wystający mur na środku fasady wprowadza nieoczekiwany akcent wertykalny. Od razu rzuca się w oczy zastosowanie surowego betonu, który zapowiada fantastyczny projekt w stylu industrialnym. Fasada od ulicy jest zorientowana na wschód, dlatego też ogromne przeszklenia pierwszego piętra osłonięto rzędem drewnianych desek. Uniemożliwia to nadmierne ogrzanie pomieszczeń.

Fasada od ogrodu

Bryłę budynku określają dwie poziome betonowe płaszczyzny. Od strony ogrodu industrialny charakter projektu staje się jeszcze bardziej widoczny. Tutaj zastosowano ogromne przeszklenia, dzięki czemu możemy odkryć rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń. Na parterze znajduje się przestronny pokój dzienny z otwartą kuchnią oraz łazienka. Pierwsze piętro to z kolei strefa prywatna. Na zewnątrz zauważymy taras oraz schowane za trawami jacuzzi.

Drewno, beton i… . marmur!

Delikatna paleta szarości i nieśmiałych brązów skrywa ogromne bogactwo materiałów. W zaskakujący sposób połączono tutaj drewno, beton i marmur. Beton, który jest wyznacznikiem stylu industrialnego, charakteryzującego się swoją surowością, nawiązującego do architektury fabryk, tutaj spotyka się z marmurem, kojarzącym się z największym luksusem. Największa niespodzianka? To połączenie sprawdza się znakomicie!

Otwarta przestrzeń

Całość parteru, oprócz łazienki, stanowi ogromna przestrzeń otwarta. Zawiera ona w sobie jadalnię, salon oraz kuchnię. Przez wzgląd na jej skalę oraz wysokość mogły się tutaj znaleźć dywanowe schody jednobiegowe, które zdają się unosić w powietrzu. Na jadalnię składają się drewniane meble w stylu skandynawskim. Przy stole zmieści się aż osiem osób. Strefa salonu została wydzielona jedynie poprzez rozmyślne ustawienie mebli. Wygodna kanapa w kształcie litery L to miejsce idealne na rozmowę z przyjaciółmi lub też na samotny relaks przed telewizorem.

Imponująca kuchnia

Kuchnia została wydzielona nie tylko przez swoje położenie w głębi, ale także poprzez zaznaczenie jej niższym sufitem z własnym systemem oświetlenia. Meble zostały wykonane z drewna, interesująca jest zwłaszcza masywna wyspa, której blat i boki zdobi przepiękny marmur. Istnieje możliwość dopasowania do niej stołków barowych i stworzenia tutaj strefy śniadaniowej. Do tego stalowy sprzęt AGD, okap oraz lampy i mamy przed sobą idealną nowoczesną kuchnię!

Miejsce zasłużonego odpoczynku

Wychodzimy na piętro, gdzie rozpoczynamy nasze zwiedzanie od głównej sypialni z własną toaletą oraz garderobą. Do wystroju wybrano neutralne, relaksujące kolory. Jedynie ciemnoszara ściana za wezgłowiem łóżka oraz czerń telewizora z nimi kontrastują. Z sypialni możemy skierować się bezpośrednio na przestronny taras, ale w głębi czeka już na nas gabinet

Przyjemny gabinet

W każdym dużym domu powinien znaleźć się gabinet. Wydzielone miejsce pracy pozwala na lepsze skupienie nad konkretnym zadaniem, ale także może okazać się idealną przestrzenią do wypoczynku w samotności. Powyższe pomieszczenie wspaniale nadaje się na gabinet. Ogromne przeszklenie zapewnia odpowiednie doświetlenie oraz inspirujące widoki. Pokoju nie przeładowano meblami, książkami czy dokumentami, pracując tutaj poczujemy się lekko i rześko.

Elegancka łazienka

Kończymy nasz spacer w łazience pierwszego piętra. Została ona podzielona na dwa pomieszczenia. Wydzielono miejsce na toaletkę z umywalką, dzięki czemu jedni domownicy mogą szykować się do wyjścia, podczas gdy jeden z nich bierze kąpiel. Prosty projekt pozwala docenić po raz kolejny dyskretne piękno wszechobecnego marmuru, tutaj ocieplonego drewnem. 

Sami myślicie o łazience w szarościach? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Szara łazienka – oryginalna, elegancka, szykowna!

Podoba Wam się zaskakujące połączenie betonu i marmuru?
Whitton Drive GK Architects Ltd Dom szeregowy

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu