Drugie życie domu popadającego w ruinę!

Aśka Warchał Aśka Warchał
Scheunen Terrasse, erdudatz erdudatz Eklektyczny balkon, taras i weranda
Loading admin actions …

Chyba w każdym mieście, miasteczku czy wisi znajdzie się ruina, która straszy przechodniów. Nie inaczej było w niemieckim Saarbrücken. Sypiący się budynek wyjątkowo oszpecał okolicę przez wzgląd na swoją ciekawą konstrukcję, wynikającą z niecodziennego położenia. Znajduje się on bowiem pomiędzy główną ulicą a ulicą, która wspina się na zbocze wzgórza. Przez to fasady musiały odpowiadać różnym poziomom. A teraz, z tego samego powodu, nieodnowiony budynek straszył z każdej możliwej perspektywy. 

Na szczęście do czasu! Właściciele, mieszkający w sąsiednim domu, mieli już dość tego przykrego widoku i zaangażowali do remontu doświadczonych architektów ze studia Erdudatz

Gwarantujemy Wam, że podjęte przez nich decyzję całkowicie Was zaskoczą!

Przed: sypiąca się ruina

Nawet parząc z daleka, mamy absolutną pewność, że budynek ten czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. Dach nadaje się do całkowitej wymiany. Fasada także wymaga renowacji, jest cała zagrzybiona. Ciężko wyobrazić sobie, by ten zrujnowany dom mógł zalśnić nowym blaskiem, jednak dla profesjonalistów homify nie ma zadań niemożliwych!

W trakcie: ogołocone mury

Powyższe zdjęcie pokazuje nam skalę przeprowadzonych prac. Z kamiennych murów skuto zagrzybiony tynk, stary dach usunięto całkowicie, jednak wcale nie po to, żeby zrobić miejsce na nowy…

Po: tradycja i nowoczesność!

Trudno uwierzyć, że patrzymy na ten sam budynek! Nowa elewacja lśni czystością i nikt chyba teraz nie domyśliłby się, że patrzy na starą stodołę. Jedynie małe okna mogą stanowić wskazówkę. Ponieważ właściciele wygodnie mieszkają w budynku obok, uznali, że kosztowna alternacja konstrukcji nie jest im potrzebna. Na parterze pozostawiono odkryty kamień, który przypomina o wiekowości domu.

W stylu śródziemnomorskim?

Z tej perspektywy nasz domek wydaje się wręcz być wzniesiony w stylu śródziemnomorskim. Dach wydaje się płaski, jasna elewacja lśni, wiekowym oknom pozostawiono wiekowe ramy, bujna roślinność pnie się w pobliżu… Zupełnie jakbyśmy byli na wakacjach w małym hiszpańskim miasteczku! A skoro już o wakacjach mowa… sprawdźmy nareszcie, co stało się ze starym poddaszem!

Niespodzianka!

Czy ktokolwiek z Was spodziewał się takiego rozwiązania? My na pewno nie! Zrujnowane poddasze stało się przestronnym tarasem, Jego prawa strona może być osłonięta od słońca rozwijającą się roletą, a lewa została zadaszona konstrukcją z drewnianych belek oraz metalu, na której zamontowano także rozwijający się materiał. Ten taras można dopasować do każdej pogody! Podłoże z drewnianych desek w połączeniu z odsłoniętą cegłą na odnowionej elewacji dawnych ścian poddasza wprowadza przytulny styl rustykalny. 

Relaks na tarasie

Teraz widzimy, jak przestronny jest ten zaskakujący taras, znalazła się tutaj strefa wypoczynku, dwa stoliki, miejsce na kąpiel słoneczną… To prawdziwy skarb w miasteczku o gęstej zabudowie, gdzie trudno o przydomowy ogródek, w którym nie bylibyśmy na widoku sąsiadów. Wniosek? Warto decydować się na odważne, kreatywne rozwiązania!

Właśnie urządzacie swój taras? Sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Meble ogrodowe – 7 ciekawych propozycji.

Podoba Wam się taki niecodzienny remont?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu